To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Gmina Tarnów: międzynarodowa współpraca    -   21/6/2011
Podpisali porozumienie
Podczas pobytu w Gminie Tarnów delegacji z gminy Csíkszentsimon w Siedmiogrodzie zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy gminami. Wzajemne kontakty samorządów trwają już od ubiegłego roku.

Ogloszenie

”Gmina Csíkszentsimon, województwo Hargita, Rumunia i gmina Tarnów, Polska dalej jako strony w duchu zjednoczonej Europy: prowadzone wspólnym zamiarem pogłębienia istniejących stosunków pomiędzy dwoma gminami oraz rozwoju przyjaźni i dalszej współpracy; w oparciu o wspólną wolę tak decydują, że podpisują porozumienie o współpracy pomiędzy gminami w rozumieniu istniejącego prawa naszych krajów” – dokument rozpoczynający się takimi słowami parafowali w piątek, 17 czerwca wójt Grzegorz Kozioł – po stronie Gminy Tarnów oraz burmistrz László Fábián – po stronie Csíkszentsimon. Przypieczętowaniem porozumienia była brama seklerska – dar od siedmiogrodzkiego samorządu, która od soboty, 18 czerwca stanęła w centrum Koszyc Wielkich.

Wzajemne kontakty samorządów trwają już od ubiegłego roku. Jesienią 2010 roku w Gminie Tarnów gościli trzej przedstawiciele tego siedmiogrodzkiego samorządu: burmistrz László Fábián, Attila Virágh i Imre Fazakas. Wtedy zostały poczynione pierwsze ustalenia. Następnie z roboczą wizytą przebywał w Csíkszentsimon rzecznik Gminy Tarnów Piotr Pawlina, który uzgodnił szczegóły dotyczące zarówno samego porozumienia, jak i bramy seklerskiej. Do trzeciego spotkania samorządowców doszło z okazji uroczystości oddania centrum wsi w Koszycach Wielkich. -Porozumienie, które podpisaliśmy otwiera drogę do szerszych wzajemnych kontaktów mieszkańców – mówi wójt Grzegorz Kozioł. -Mam tu na myśli przede wszystkim dzieci i młodzież, często z ubogich rodzin, które dzięki temu będą miały okazję poznać swoich rówieśników z innych krajów, a także odbyć atrakcyjną wycieczkę, do pięknego kraju, w którym zobaczą ciekawe miejsca i dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy – dodaje.
(PP)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, March 22, 2023 13:48:06
IP     : 3.238.250.73
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html