To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Warsztaty muzyki średniowiecznej i renesansowej i koncert zespołu Floripari    -   22/6/2011
Koncert na Zamku w Dębnie
24 czerwca o godz. 18:30 w Zamku w Dębnie odbędzie się pierwszy z koncertów muzyki średniowiecznej i renesansowej organizowany w ramach projektu "Jesień średniowiecza - wiosna renesansu - cykl wydarzeń kulturalno - naukowych". Wystąpi zespół FLORIPARI.

Ogloszenie

Ideą działalności Zespołu Muzyki Dawnej FLORIPARI jest przybliżanie ciągle mało znanej kultury muzycznej dawnych wieków. Istotnym przesłaniem dla FLORIPARI jest potrzeba odkrywania i prezentowania szczególnie polskiej dawnej sztuki muzycznej.
FLORIPARI utworzony przez absolwentów krakowskiej Akademii Muzycznej i Królewskiego Konserwatorium w Hadze (Holandia) wykonuje muzykę Renesansu i Baroku na instrumentach historycznych. Zespół uczestniczył w licznych kursach interpretacji muzyki dawnej. Szczególną wagę miały stypendia prestiżowej Dartington International Summer School (1993, 1994, 1995) w Anglii i wiążące się z nimi kontakty z artystami tej miary co Paul Goodwin, Emma Kirkby czy Anthony Rooley. Niektórzy z członków Zespołu zostali również uhonorowani stypendium Fundacji The David Reichenberg Trust z Londynu przeznaczonym na zakup instrumentów historycznych. Zespół – związany z Zamkiem Królewskim na Wawelu w Krakowie i występujący w nim na co dzień – prowadzi aktywną działalność koncertową, biorąc udział w festiwalach i koncertach w Polsce i za granicą.
Przy wielu okazjach muzycy występują w strojach historycznych, co nadaje ich koncertom dodatkowy walor interesującego widowiska.

Zespół „Floripari" wystąpi na dębińskim zamku z programem „KRÓLEWSKI DWÓR JAGIELLONÓW. Jeden dzień z życia dworu".
Wspaniały Dwór Królewski Jagiellonów promieniował na całą szesnastowieczną Europę chlubnym światłem mądrości i wiedzy oraz blaskiem sztuki. To tutaj – do Jagiellonów na Wzgórze Wawelskie – ściągały rzesze artystów i twórców wszelakich z całej Europy. Legenda mówi, że słynny dzwon Zygmunta szlachetne swe brzmienie zawdzięcza lutniowej strunie węgierskiego mistrza Bakfarka... Królewski Dwór Jagiellonów... to koncert "opowiadany"; gawęda literacko-muzyczna o przypuszczalnym, ale możliwym dniu życia dworu królewskiego ostatnich dwóch Jagiellonów wedle tematów przewodnich:
1) Poranna Modlitwa,
2) Corto Danza Scuola,
3) Wyznania Miłosne,
4) Ważne wydarzenia,
5) Bal Królewski,
6) Wieczorna Zaduma.
Repertuar koncertu to muzyka największych mistrzów polskiego renesansu i kompozytorzy zagraniczni, m.in. Wacław z Szamotuł, Jan z Lublina (tabulatura), Valentinus Bakfark, Jakub Polak, Giovanni G. Gastoldi, Cyprian Bazylik, Mikołaj Gomółka.

Koncertowi towarzyszyć będą warsztaty muzyki średniowiecznej i renesansowej prowadzone przez członków zespołu FLORIPARI. Od godz. 16.00 do 18.00 oraz po zakończeniu koncertu zainteresowane osoby będą mogły w scenerii sal dębińskiego zamku zgłębiać tajniki gry na różnych instrumentach oraz tańca z epoki. Wstęp wolny.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, July 25, 2024 18:46:46
IP     : 44.210.151.5
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html