To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Patroni naukowi Warsztatów Terapii Zajęciowej    -   22/6/2011
WTZ pod dobrą opieką
Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie został objęty patronatami naukowymi przez dwie wyższe uczelnie – Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i Wyższą Szkołę Społeczno-Ekonomiczną w Gdańsku. To jedna z nielicznych tego tupu inicjatyw w Polsce. Współpraca z uczelniami pozwoli jeszcze bardziej rozwijać się placówce, która opiekuje się 44 osobami dorosłymi z niepełną sprawnością intelektualną i ruchową.

Ogloszenie

W porozumieniach podpisanych z Warsztatem przez rektorów obu uczelni wskazano na podstawowe cele pedagogiczne ośrodków naukowych w Polsce, czyli wspomaganie procesu edukacji, w tym także wsparcia ośrodków specjalnych, zajmujących się terapią i podtrzymywaniem umiejętności edukacyjnych osób z niepełną sprawnością intelektualną i ruchową. -Patronaty obu uczelni świadczą o docenieniu Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie – mówi jego kierownik Tomasz Eliasz Wardzała. -W porozumieniach patronackich wskazano na kompetencje metodyczne i merytoryczne Warsztatu, jego doświadczenie i umiejętności, które są niezbędne dla wspomagania rozwoju procesu dydaktycznego i praktycznego. Patronat sprawi, że zarówno Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, jak i Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Gdańsku będą wspierać naukowo działalność Warsztatu, w tym kształcić terapeutów.
Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie działa od pięciu lat. Przy ul. Hodowlanej 6 znajduje się 10 pracowni, w których terapią jest objętych 44 uczestników, głównie mieszkańców Tarnowa. Dla nich organizowane są zajęcia w pracowniach: gospodarstwa domowego, komputerowo-internetowej, drewna i metalu, rękodzieła artystycznego, biżuterii, kartek okolicznościowych i podtrzymywania umiejętności edukacyjnych. Uczestnicy objęci są również stałą opieką logopedyczną, psychologiczną i fizjoterapeutyczną. Warsztat organizuje zajęcia w hali sportowej, na krytej pływalni oraz bierze czynny udział w imprezach sportowych i kulturalnych w różnych częściach Polski.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, July 25, 2024 18:35:22
IP     : 44.210.151.5
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html