Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Rozmowa z Markiem Chodkowskim, autorem otwieranej w poniedziałek wystawy „Niewidzialny świat”    -   25/6/2011
Wernisaż wystawy niewidzialnej
Zbliża się wernisaż najnowszej wystawy cenionego tarnowskiego malarza i grafika, Marka Chodkowskiego. To kolejna wystawa, będąca efektem współpracy Muzeum Okręgowego i Związku Polskich Artystów Plastyków, oddział w Tarnowie, realizowanej pod wspólnym hasłem TARNOWSCY ARTYŚCI W GALERII MUZEALNEJ. Otwarcie wystawy nastąpi 27 czerwca o godz. 18.00 w Galerii Piwnica Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Ekspozycję najnowszych płócien artysty zatytułowano "Niewidzialny świat". Z Markiem Chodkowskim rozmawialiśmy krótko w trakcie jego przygotowań do instalacji obrazów w muzealnej Galerii.

Posłuchaj rozmowy Mirosława Poświatowskiego z Markiem Chodkowskim, przeprowadzonej kilka dni przed wernisazem :

Ogloszenie

Marek Chodkowski jest absolwentem UMCS w Lublinie gdzie w 1996 r. obronił dyplom w dziedzinie malarstwa. W latach 1997 - 1998 pracował w Muzeum Okręgowym w Tarnowie na etacie plastyka. Oprócz pracy zawodowej zajmował się także konserwacją mebli, obrazów oraz grafiką komputerową. Od 2004 r. należy do Związku Polskich Artystów Plastyków.
Jest autorem kilku wystaw indywidualnych i brał udział w wielu wystawach zbiorowych, m.in.: Opole –„Gallery 13” - 1992, Lublin - galeria „Chatka Żaka”- 1996, Kraków - galeria "Sienna 5”-2000, Tarnów – „Tarnowski Salon Zimowy” – 2000, Tarnów – „Studio” – 2007 i 2009, „Tarnowskie klimaty” – 2008, Kraków – zbiorowa w „Pałacu Sztuki” – 2009, Tarnów – BWA -2009, Kraków – „Wręga” - 2010.

Początkowo malarstwo Marka Chodkowskiego odzwierciedlało rzeczywistość, malował to, co widział, świat nieprzetworzony, realny. Dopiero z biegiem czasu zaczął dostrzegać, że w materii można nieskończenie poszukiwać zarówno poprzez kolor jak i formę. Jego fascynacją stała się nieograniczona przestrzeń wszechświata ciągnąca się nie wiadomo dokąd, bez końca. Artysta chce poprzez abstrakcyjne formy pokazać to, co jest praktycznie niezauważalne bądź to w zwykłych rzeczach, bądź w kosmosie.
Tytuł wystawy „Niewidzialny świat” nie jest przypadkowy. Przygotowując się do niej Marek Chodkowski swoje przesłanie oparł na literaturze i głębokich przemyśleniach, które stały się podłożem do treści obrazów. Wystawa czynna będzie w okresie: 27 czerwca - 24 lipca.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(27-06-2011) Bladź :
Marek Chodkowski to indywidualista o przepięknym spojrzeniu na problematykę wizualizacji swoich wizji. Widziałam jego wystawę na Rynku, ale były to grafiki komputerowe, myślę że to dobrze, że powrócił do płócien. Grafika komputerowa to nie jest żadna sztuka nie tylko według mnie, nawet taki mistrz jak Zdzisław Beksiński nie traktował swojej twórczości w tej technice poważnie. Chodkowski to wyjątkowy artysta, ma swój styl i moc. Jego twórczość i osobowość przypomina mi trochę nieodżałowanego Jacka Wróbla. Będę na pewno na wernisażu, idę wziąć chłodną kąpiel i natrzeć me jędrne ciało balsamem migdałowym...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-06-2011) hej :
Marku, tak trzymaj!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl