To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Umowa na centrum wsi w Zawadzie przekazana    -   27/6/2011
Wieści z gminy Tarnów
W środę, 22 czerwca w malowniczej scenerii widoku z Góry Św. Marcina w Zawadzie odbyło się uroczyste przekazanie umowy na realizację projektu pn. Rewitalizacja centrum wsi Zawada w otoczeniu zabytkowego kościoła z XV wieku na szlaku architektury drewnianej. Umowę wójtowi Grzegorzowi Koziołowi przekazał Stanisław Sorys, członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Posłuchaj wypowiedzi wójta gminy Tarnów Grzegorza Kozioła i członka Zarządu Województwa Małopolskiego Stanisława Sorysa :

Ogloszenie
>

-Choć umowa o dofinansowanie z urzędem marszałkowskim została już podpisana 8 czerwca, ze względu na urokliwy charakter Zawady i swoistą magię tego miejsca trudno było zrezygnować z małej uroczystości z tej okazji, tym bardziej, że inwestycja praktycznie już została zrealizowana i można było na miejscu podziwiać jej efekt, a ponadto imponująca jest kwota dofinansowania, która wynosi ponad sześćset jedenaście tysięcy złotych przy całkowitej wartości projektu nieznacznie przekraczającej milion – zaznacza wójt Grzegorz Kozioł.
- Należy się cieszyć, że Gmina Tarnów po raz kolejny sięga po środki unijne na budowę infrastruktury tak koniecznej dla tego typu obiektów. Mamy na terenie Małopolski mnóstwo wspaniałych obiektów sakralnych, które nie zawsze są dostępne dla ruchu turystycznego – jak ten w Zawadzie – mówił podczas przekazania umowy Marszałek Stanisław Sorys. -To, co tutaj powstało to jest coś pięknego, bo to nie tylko miejsca parkingowe, ale również mała architektura przygotowana dla turystów tak, aby mogli się oni tutaj zatrzymać, zwiedzić zabytkowy kościół czy obejrzeć piękną panoramę Tarnowa – dodawał Członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Ponieważ partnerem realizacji projektu jest parafia w Zawadzie, w uroczystości przekazania umowy brał również udział zawadzki proboszcz, ks. Adam Wyrwa, który na ręce Stanisława Sorysa podziękował Zarządowi Województwa Małopolskiego za przyznane dofinansowanie, a samorządowi Gminy Tarnów za podjęcie inicjatywy rewitalizacji otoczenia i samego obiektu kościoła, który jest równocześnie najcenniejszym z zabytków na terenie Gminy Tarnów, jednym z obiektów leżącym na Szlaku Architektury Drewnianej.

Dofinansowana z unijnych środków inwestycja objęła: budowę parkingu na 38 miejsc parkingowych (882 m2) wraz z drogą dojazdową (o pow. 475 m2), wymianę nawierzchni chodników, naprawę kamienno-drewnianego ogrodzenia, wykonanie oświetlenia, wykonanie elementów małej architektury turystycznej, konserwację zabytkowych elementów małej architektury (dwa nagrobki na cmentarzu przykościelnym), likwidację barier architektonicznych na dojściach do obiektu, prace budowlano-konserwatorskie w zakresie konserwacji dachu nad sobotami kościoła, wykonanie systemu detekcji, sygnalizacji i gaszenia pożaru dla drewnianego kościoła w oparciu o urządzenie gaśnicze mgłowe.
-Ponieważ inwestycja już została wykonana, a więc pieniądze już wydaliśmy, to podobnie jak w przypadku centrum wsi w Koszycach Wielkich wszystko, co trafi do gminnej kasy w znaczący sposób wpłynie na redukcję deficytu i pozwala nam realizować nowe inwestycje. Sprawdza się zatem zasada, którą przyjęliśmy przy tworzeniu kolejnych budżetów, że zakładamy stosunkowo wysoki deficyt, a potem zmniejszamy go poprzez napływ pieniędzy zewnętrznych – mówi wójt Grzegorz Kozioł. -To nam pozwoli realizować kolejne projekty, które już mamy gotowe, a kiedy pojawią się nowe programy składać wnioski o ich dofinansowanie – dodaje.
PP, MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, July 25, 2024 19:49:15
IP     : 44.210.151.5
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html