To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   27/6/2011
Tydzień pełen „wrażeń”
21 czerwca tarnowscy policjanci poszukiwali dwójki 11- i 12-letnich dzieci z miejscowości Jastrzębia, które zaginęły dzień wcześniej. Dzieci zostały na szczęście znalezione. Mniej optymistyczny finał miały poszukiwania 18-letniego mieszkańca Tuchowa, który w poprzednią niedzielę zaginął na Dunajcu w miejscowości Melsztyn. Jego ciało znaleziono kilka dni później, 23 czerwca w Olszynach. W minionym tygodniu nie brakowało także kradzieży (np. kradzież drobiu z jednej z tarnowskich ferm czy 30 ton żwiru) oraz zdarzeń drogowych – niestety, także ze skutkiem śmiertelnym...

Ogloszenie

Kradzieże, włamania
Policjanci z komisariatu w Wojniczu zatrzymali 39-letniego mieszkańca Jastrzębi, który z koryta rzeki Dunajec we Wróblowicach ukradł 30 ton żwiru o wartości 600 złotych, na szkodę zarządu gospodarki wodnej.
Nieznani sprawcy wypychając kratę w oknie weszli na teren jednej z tarnowskich ferm skąd ukradli drób. Na razie wartość ilość skradzionych ptaków oraz wartość szkód nie jest znana.
Włamywacz wyrwał skobel w tylnych drzwiach remontowanego, drewnianego domu w Zawadzie Lanckorońskiej i ukradł elektronarzędzia w postaci wiertarki i szlifierki oraz kabel, o łącznej wartości 1000 złotych.
Policjanci z tarnowskiej komendy miejskiej zatrzymali na gorącym uczynku 49-letniego mężczyznę, bez stałego miejsca zameldowania, który usiłował włamać się do pomieszczenia gospodarczego przy na ul. Krakowskiej. Policjanci zastali go kiedy zrywał kłódkę zabezpieczającą wejście do pomieszczenia.

Zniszczenie mienia
Mieszkaniec Bobrownik Małych zgłosił fakt uszkodzenia jego pojazdu marki Mazda. Nieznany sprawca zarysował 4 elementy karoserii, pojazdu zaparkowanego w nocy z soboty na niedzielę przy remizie strażackiej w Radłowie, powodując straty w wysokości 1,5 tysiąca złotych. Działania operacyjne policjantów z komisariatu w Żabnie doprowadziły do ustalenia i zatrzymania sprawców czynu. 17 i 19latek, obaj mieszkańcy Radłowa usłyszeli zarzuty.

Za kółkiem
20 czerwca około godziny 12:30, w miejscowości Marcinkowice, został zatrzymany do kontroli kierujący rowerem 35-letni mieszkaniec Przybysławic. Mimo stosunkowo wczesnej pory mężczyzna poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wynik odpowiadający 2,9 promila w organizmie.
21 czerwca wieczorem w Zaczarniu zatrzymano nietrzeźwego rowerzystę. Jak wykazało badanie, 39-letni mieszkaniec miejscowości miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Naruszył także sądowny zakaz prowadzenia rowerów. Odpowie za jazdę na „podwójnym gazie” i złamanie zakazu jazdy, za co grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.
23 czerwca o godzinie 20.25 kierujący Fordem Mondeo ul. Dwernickiego w kierunku ul. Ks. Sitki, z niewiadomych na razie przyczyn zjechał z jezdni w prawo i uderzył w przydrożne drzewo. Przybyli na miejsce policjanci zastali dwóch tarnowian w wieku 28 i 32 lat. Mężczyźni podawali sprzeczne relacje co do przebiegu zdarzenia. Żaden z nich nie przyznawał się także do prowadzenia samochodu. Obaj znajdowali się w stanie nietrzeźwości (2.5 i 0.8 promila). Najprawdopodobniej pasażerką pojazdu była 34-letnia kobieta, która doznała złamania kręgosłupa na odcinku szyjnym, złamanie kości ramienia oraz urazu głowy. Mężczyźni zostali zatrzymani.
W niedzielę o godzinie 13.40 w Gromniku kierujący motocyklem, 48-letni mieszkaniec Krakowa jadąc w kierunku Zakliczyna podjął manewr wyprzedzania pojazdu marki Hyundai z lawetą, kiedy ten rozpoczął wyprzedanie innego pojazdu. W skutek tego motocyklista został zepchnięty na pobocze, do rowu, a następnie uderzył w betonowy przepust. Doznał wstrząśnienia mózgu, urazu twarzoczaszki i nosa. Został przetransportowany do szpitala. Kierujący byli trzeźwi.
W niedzielę o godzinie 16.50 kierująca pojazdem Peugeot, 64-letnia mieszkanka Tarnowa jadąc w Łoponiu w kierunku Tarnowa, z nieustalonych przyczyn zjechała na przeciwny pas ruchu, doprowadzając do czołowego zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku pojazdem marki Hyundai. W wyniku zderzenia kierujący pojazdem Hyundai 54-letni mieszkaniec Piotrkowic Małych i pasażerka pojazdu – 52-letnia kobieta, mimo podjętej próby reanimacji ponieśli śmierć na miejscu. Kierująca pojazdem Peugeot, z ciężkimi obrażeniami ciała została przetransportowana śmigłowcem sanitarnym do szpitala w Tarnowie. Po wypadku ruch na drodze nr 4 do godziny 20.50 odbywał się przez przyległy teren stacji paliw wahadłowo.

Narkotyki
Patrolujący okolice osiedla Romanowicza policjanci podczas rutynowego sprawdzenia ujawnili u 17-letniego mieszkańca miasta środku odurzające w postaci marihuany w ilości 0,316g.

Różne
Szczęśliwy finał miały poszukiwania dwójki dzieci z miejscowości Jastrzębia: 11 – letnia dziewczynka i jej o rok starszy brat 20 czerwca nie powrócili do domu ze szkoły. Dzieci były widziane m.in. w okolicy sklepu w Jastrzębi, a ostatni raz około godziny 21.00 raz w miejscowości Bruśnik. Przez całą noc poszukiwali ich policjanci z psami tropiącymi, do akcji włączyli się także strażacy. Następnego dnia dzieci zostały znalezione.
O zaginięciu 18-letniego mieszkańca Tuchowa pisaliśmy w poprzedniej Tygodniowej Kronice Policyjnej. Mężczyzna zaginął w poprzednią niedzielę, 19 czerwca w godzinach popołudniowych w korycie rzeki Dunajec w miejscowości Melsztyn – wraz z kolegą miał zamiar przeprawienia się na drugi brzeg, jednak został porwany przez nurt i zniknął pod taflą wody. Poszukiwali go policjanci, strażacy i płetwonurkowie. Odnaleziony został 23 czerwca w Olszynach – ciało zauważył wędkarz.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, December 4, 2023 18:36:37
IP     : 35.172.165.64
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html