To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Kolejny sukces tarnowskiego krytyka    -   28/6/2011
Maciejewski i „Yale University”
Niebawem, nakładem wydawnictwa Uniwersytetu w Yale (Yale Duke University Press), ukaże się pierwszy amerykański tom poświęcony twórczości Krystiana Lupy, jednego z najwybitniejszych europejskich reżyserów teatralnych. Jednym z autorów tego wydawnictwa jest związany z Tarnowem krytyk filmowy i teatralny – Łukasz Maciejewski.

Ogloszenie

Yale to jeden z najbardziej prestiżowych uniwersytetów amerykańskich, należący do tzw. Ligi Bluszczowej (Ivy League). Uniwersytet zaliczany jest do najlepszych placówek edukacyjnych na świecie. Absolwentami Yale byli m.in. prezydenci i v-ce prezydenci USA (George W. Bush, Bill Clinton, George H. W. Bush, Gerald Ford, Dick Cheney, Hillary Clinton), kilkudziesięciu laureatów Nagrody Nobla, Pulitzera i wielu innych wyróżnień.

W tomie „Krystian Lupa: In His Own Words / Theater” wydanym przez „Yale School of Drama” (ukończonej m.in. przez Jodie Foster i Meryl Streep), znajdą się najważniejsze artykuły i wywiady poświęcone Lupie, które ukazały się na świecie na przestrzeni kilkudziesięciu lat.
Do prestiżowej publikacji wybrane zostały aż dwie rozmowy Łukasza Maciejewskiego: „My fucking me” (wywiad opublikowany pierwotnie w „Notatniku Teatralnym”) oraz „My film catastrophe” – rozmowa Maciejewskiego na temat studiów Lupy w Łódzkiej Szkole Filmowej, oraz filmowych inspiracji reżysera (wywiad ukazał się w 8 numerze „Filmu” z 2008 roku).
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, October 18, 2021 13:42:55
IP     : 3.234.211.61
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html