Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Kolejny sukces tarnowskiego krytyka    -   28/6/2011
Maciejewski i „Yale University”
Niebawem, nakładem wydawnictwa Uniwersytetu w Yale (Yale Duke University Press), ukaże się pierwszy amerykański tom poświęcony twórczości Krystiana Lupy, jednego z najwybitniejszych europejskich reżyserów teatralnych. Jednym z autorów tego wydawnictwa jest związany z Tarnowem krytyk filmowy i teatralny – Łukasz Maciejewski.

Ogloszenie

Yale to jeden z najbardziej prestiżowych uniwersytetów amerykańskich, należący do tzw. Ligi Bluszczowej (Ivy League). Uniwersytet zaliczany jest do najlepszych placówek edukacyjnych na świecie. Absolwentami Yale byli m.in. prezydenci i v-ce prezydenci USA (George W. Bush, Bill Clinton, George H. W. Bush, Gerald Ford, Dick Cheney, Hillary Clinton), kilkudziesięciu laureatów Nagrody Nobla, Pulitzera i wielu innych wyróżnień.

W tomie „Krystian Lupa: In His Own Words / Theater” wydanym przez „Yale School of Drama” (ukończonej m.in. przez Jodie Foster i Meryl Streep), znajdą się najważniejsze artykuły i wywiady poświęcone Lupie, które ukazały się na świecie na przestrzeni kilkudziesięciu lat.
Do prestiżowej publikacji wybrane zostały aż dwie rozmowy Łukasza Maciejewskiego: „My fucking me” (wywiad opublikowany pierwotnie w „Notatniku Teatralnym”) oraz „My film catastrophe” – rozmowa Maciejewskiego na temat studiów Lupy w Łódzkiej Szkole Filmowej, oraz filmowych inspiracji reżysera (wywiad ukazał się w 8 numerze „Filmu” z 2008 roku).
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(29-06-2011) m :
Lukasz siega coraz wyzej, gratuluje

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2011) Agnieszka :
Gratuluję Łukaszu, zdumiewa mnie ilość i jakość Twoich wyników. Kiedy rozmawialiśmy podczas Tarnowskiej Nagrody, uderzyło mnie coś jeszcze: Twoja wielka skromność. I pokora. Jak Ty to robisz? Jestem dumna że kiedyś chodziliśmy do jednej klasy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl