Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Powstaje gigantyczna scena, dopinane są ostatnie szczegóły organizacyjne. Wszystko dla "Scorpionsów" i minimum 14 tysięcy fanów (film)    -   28/6/2011
Wielkie odliczanie ...
Zanim zabrzmi "Wind of change" minimum czternaście tysięcy osób, które zakupiły dotąd bilety na wielki piątkowy koncert w Mościcach będzie mogło wysłuchać "Kocham Cię, jak Irlandię". Supportem gwiazdy wieczoru - zespołu Scorpions będzie bowiem polska Kobranocka. Na wtorkowej konferencji prasowej, która odbyła się na stadionie w Mościcach poinformowano o wielu mniejszych i większych szczegółach realizowanego właśnie przedsięwzięcia, największego takiego w historii naszego miasta. Przekazano też - za pośrednictwem mediów - kilka organizacyjnych apeli do tarnowskich (i nie tylko) fanów. Można już mówić o pierwszych sukcesach imprezy. Dowiedzieliśmy się na przykład, że ilość sprzedanych dotychczas biletów sprawia, że koszty koncertu, w których partycypowało Miasto, nie tylko się zwróciły, ale Miasto jest już "na plusie". Zapraszamy do poczytania i ... zobaczenia, o czym mówili dzisiaj m.in. prezydent Ryszard Ścigała i właściciele firmy Prestige MJM.

Ogloszenie

Zobacz, co o ostatnich przygotowaniach do koncertu mówił prezydent Ryszard Ścigała [6 min. 30 sek.]:

Pobierz wtyczkę Flash PlayerZobacz, co o stronie marketingowej i pierwszych sukcesach promocyjnych przedsięwzięcia, mówił Janusz Stefański z firmy Prestige MJM [6 minut]:

Pobierz wtyczkę Flash PlayerGrupa z Hannoveru wystąpi w Tarnowie na jednej z największych scen jakie stawiane są podczas koncertów w Polsce. Zabudowa frontowa sceny będzie miała aż 35,98 metrów długości. Głębokość sceny to 20 metrów. Dach sceny zamontowany zostanie na wysokości 15 metrów. - Na scenie pojawi się również specjalna platforma. W trakcie koncertu będzie znajdował się na niej perkusista niemieckiej grupy, który za jej pomocą będzie mógł poruszać się w górę i dół. Z pewnością stworzy to ciekawy efekt. Można powiedzieć, że perkusista będzie fruwał po scenie – tłumaczy Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM, która wraz z Tarnowskim Centrum Kultury i Gminą Miasta Tarnowa organizuje koncert legendy rocka.

Na scenie znajdą się również trzy ekrany. Łącznie będą mieć powierzchnie 13x8 metrów. Wszystkie będą usytuowane obok siebie. Poza tym, po bokach sceny znajdą się dwa dodatkowe ekrany, za pomocą których widzowie powinni śledzić koncert w bardzo komfortowych warunkach niezależnie od zajmowanego miejsca na Stadionie Miejskim.

Na Stadion Miejski w Tarnowie przyjeżdża aż 26 ciężarówek z różnego rodzaju sprzętem. – Na taką liczbę składa się wszystko, co jest potrzebne do zbudowania sceny, toalety, czy płoty zaporowe – tłumaczy Janusz Stefański z agencji Prestige MJM. Wydarzenie będzie realizowane za pomocą specjalnych agregatów, niezależnie od miejscowego prądu. Ciekawostkę stanowi ich moc. – Te agregaty byłyby w stanie w całości zasilić mniejszą miejscowość. Taka moc starcza do zaopatrzenia w prąd około 1800 mieszkań. Bez wątpienia takie liczby muszą robić wrażenie – dodaje Mateusz Pawlicki z Prestige MJM.

Wrażenie muszą robić także samochody, którymi będą poruszać się po Tarnowie muzycy legendarnej grupy. – To cecha charakterystyczna, która na pewno wyróżnia zespół Scorpions. Klaus Meine i jego koledzy będą podróżować pięcioma jednakowymi Mercedesami klasy S. Wszystkie nie mogą być starsze niż dwa lata. Poza tym, pomiędzy tymi pojazdami nie może być nawet najdrobniejszych różnic. Wszystkie muszą wyglądać dokładnie tak samo – tłumaczy Tomasz Kapturkiewicz, dyrektor Tarnowskiego Centrum Kultury.

Przed gwiazdą wieczoru wystąpi toruński zespół Kobranocka, znany szerszej publiczności ze swojego największego przeboju „Kocham cię jak Irlandię". Zespół powstał w 1985 roku w Toruniu. Cechą charakterystyczną niemal wszystkich utworów Kobranocki jest wykorzystywanie bardzo abstrakcyjnych metafor. Niekwestionowanym przebojem zespołu jest utwór „Kocham Cię jak Irlandię”.
Ciekawostkę stanowi fakt, że zespół powstał na oddziale zamkniętym szpitala psychiatrycznego w Toruniu. Tam z „przyczyn militarnych” znajdował się Andrzej Kraiński, wkrótce szerzej znany jako „Kobra”. W trakcie jego pobytu w szpitalu doszło do spotkania z Andrzejem Markiem Michorzewskim, który pokazał swojemu imiennikowi teksty piosenek. To zaowocowało powołaniem do życia zespołu Latający Pisuar, który później został przekształcony właśnie w Kobranockę.
– Muzycy zespołu Kobranocka z bardzo dużym entuzjazmem przyjęli propozycję występu w Tarnowie. Tak naprawdę nie musieliśmy ich długo przekonywać, żeby otworzyli wielkie święto muzyki w tym mieście. Od początku rozmów podkreślali, że z przyjemnością będą częścią tak dużego show i zrobią wszystko, żeby jak najlepiej zainaugurować ten wieczór. Trzymamy ich za słowo i wierzymy, że tak rzeczywiście będzie – wyjaśnia Marek Kurzawa.
Grupa pochodząca z Torunia ma jak na razie w swoim dorobku dziewięć płyt. Ostatnia z nich ujrzała światło dzienne rok temu. Album pod tytułem „SPOX!” zawiera 16 utworów. Muzycy nie chcieli jednak zdradzić, co dokładnie przygotują na tarnowski koncert. Wiadomo jedynie, że przy ich muzyce publiczność będzie bawić się niespełna godzinę. – To standardowy czas, jeśli chodzi o występy supportów przed wielkimi koncertami. Publiczność po wysłuchaniu kilku utworów powinna być już gotowa na danie główne, czyli występ zespołu Scorpions – wyjaśnia Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM. – To optymalny czas, żeby zaprezentować szerokiej publiczności swoje największe przeboje. Na pewno nie powinno zabraknąć miejsca na ten najbardziej znany, a więc „Kocham Cię jak Irlandię” – mówi Janusz Stefański z Prestige MJM.

Sam koncert główny Scorpionsów, który powinien się rozpocząć o godzinie 21:00, zakontraktowany jest na półtorej godziny. Jednak jak przewiduje współwłaściciel firmy Prestige MJM, można spodziewać się jeszcze nawet 30 minut dodatkowo, przeznaczonych na bisy. Janusz Stefański nie ma bowiem wątpliwości, że atmosfera na stadionie w Mościcach sprawi iż muzycy niemieckiej legendy rocka nie będą chcieli się pożegnać z publicznością w Tarnowie, po upływie przewidzianych 90 minut. - W końcu przyjdzie taka chwila, że fani domagać się będą kolejnego bisu, nie mając nawet świadomości, że Scorpionsi będą już w drodze swoimi limuzynami do hotelu w Krakowie - dodaje współwłaściciel "Prestige`a".

Zobacz ostatni fragment wtorkowej konferencji prasowej (m.in. odpowiedzi na pytania), podczas którego o logistyce przedsięwzięcia, kwestiach technicznych i aspektach bezpieczeństwa koncertu mówili Marek Kurzawa i Janusz Stefański z firmy Prestige MJM oraz inni uczestnicy konferencji [11 min. 08 sek.] :

Pobierz wtyczkę Flash Player


O treści apeli organizatorów, skierowanych do uczestników koncertu i mieszkańców Tarnowa, a także o innych komunikatach organizacyjnych, piszemy w odrębnej wiadomości.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 16)Dodaj komentarz
(29-06-2011) imadło :
Kobranocka zagra lepiej od Scorpionsów, a następnie pan prezydent Ścigała przed fruwającą platformą (obywatelską) zatańczy po swojsku totentanz.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2011) zks :
14tys biletow? szalu niema , myslalem ze wiecej bedzie, na finalowych meczach na zuzel w 2004 i 2005 bylo ponac 20tys

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2011) Sympatyk :
Robią wielkie zamieszanie a na żużlu bywa więcej ludzi

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2011) fąfel :
bilety na żużel nigdy nie kosztowały 150, 200 czy 400 zł. poza tym najtańsze były za 15 zł, dzieci za darmo a tu najtaniej po 60 zł i skończyły sie szybko. także nie ma porównania

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2011) B2 :
Żużel i żużel... ja pierdzielę, co to w ogóle za porównania? Znam setki osób, które mieszkają w Tarnowie od urodzenia i nigdy na żużlu nie były, bo ten sport Ich w ogóle nie interesuje. I z całym szacunkiem... mecz Unii, nawet o MP, ma się nijak do tego koncertu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2011) do B2 :
Szczera prawda. Jak można porównywać jakiś tam żużel z wielkim koncertem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2011) głupoty :
"Wieli koncert"? jaki to koncert? grupa dziadków co 20 lat temu nagrała jakiś przebój chce wyciągnąć kasę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-06-2011) karola :
sprzedam 2 bilet na koncert Scorpions po cenie zakupu( 60zł za bilet) kontakt 693-287-107 odbiór Wieliczka lub Brzesko

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-06-2011) kinko :
oczywiście , że miasto jest na plusie , bo sami sobie za bilety nie płacą- darmowe krążą po całym mieście, a reszta łosi niech buli

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-07-2011) kosynier :
..no po tym koncercie kultura tarnowska spocznie na laurach.. do następnego roku...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-08-2011) TOkvRudjB :
Kewl you should come up with that. Execlenlt!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-08-2011) QlwcSnUVviPhKYyRXF :
7C7c9f blfioiksynjb

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-08-2011) zMDmgrQSzRQkILqFiU :
Grazi for maknig it nice and EZ.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-08-2011) oudkarBaNYVEEIi :
7izyrX gxhnzhbsgfeq

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-08-2011) jASydlqDazOEZBW :
This piece was ceongt, well-written, and pithy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-08-2011) mNQPWEXB :
Hey, subtle must be your mdidle name. Great post!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947