To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
  Pogrzeby strażaków w sobotę   -   15/10/2004
W sobotę pożegnamy dwóch strażaków, którzy zginęli w środę gasząc pożar restauracji na górze św. Marcina. 43-letni Roman Rogoziński zostanie pochowany na cmentarzu w Szczepanowie. Uroczystości rozpoczną się o 11.00 w kościele parafialnym. 23- letni Grzegorz Wolak spocznie na cmentarzu w miejscowości Zaborów w gminie Szczurowa. Pogrzeb rozpocznie się o 14.00 wyprowadzeniem ciała z domu rodzinnego. - To będą prawdziwe strażackie pogrzeby ze wszystkimi należnymi honorami- mówi Piotr Szpunar - rzecznik Komendy w Tarnowie.

Ogloszenie

Strażacy pośmiertnie otrzymają awanse na wyższe stopnie służbowe, a także srebrne i brązowe odznaki "Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej". W uroczystościach wezmą udział strażacy z całego regionu, przedstawiciele Komendy Głównej Straży Pożarnej, Wojewoda Małopolski, a także Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Tymczasem znane są wyniki sekcji zwłok. Przyczyną śmierci strażaków było zatrucie tlenkiem węgla. Sekcja nie wykazała żadnych obrażeń wewnętrznych ani zewnętrznych, dlatego można mieć wątpliwości czy zostali przygnieceni belkami stropu- tak jak zakładano na poczatku.

Prokuratura stara się także wyjaśnić, dlaczego w chwili tragedii strażacy nie mieli na twarzach masek, choć byli wyposażeni w butle tlenowe. Zwłoki strażaków znajdowały się w poblizu bocznych drzwi wyjściowych, niewiele więc brakowało, aby mogli się uratować. Dlaczego zginęli? - bada tarnowska prokuratura.

Dwaj strażacy oddali życie, ratując w nocy z wtorku na środę płonącą restaurację Podzamcze na górze św. Marcina.
Roman Rogoziński był doświadczonym strażakiem. Urodzony w Radłowie, mieszkał w Mokrzyskach, na granicy ze Szczepanowem i bardziej nawet wiązany był z tą ostatnią miejscowością. Przez piętnascie lat, do czerwca tego roku pracował w zakładowej straży pożarnej Azotów, ostatnio pełniąc funkcję dowódcy zastępu. Uczestniczył w wielu akcjach ratowniczych i gaśniczych zarówno na terenie przedsiębiorstwa, jak i samego Tarnowa. Zmiany organizacyjne w Azotach spowodowały, że przeszedł do pracy w miejskiej komendzie straży pożarnej. Pracował w niej równe cztery miesiące. Na początku października, po ukończeniu kursu szeregowych PSP, mianowano go młodszym ratownikiem. Był żonaty. Nie miał dzieci.

Grzegorz Wolak urodził się w Brzesku, za trzy miesiące skończyłby 24 lata. Mieszkał w Pojawiu, a następnie Zaborowie, w gminie Szczurowa. Niedawno przemeldował się do Woli Rogowskiej koło Wietrzychowic. Tu był element planów na dalsze życie. W Woli Rogowskiej mieszka jego narzeczona, wkrótce mieli wziąć ślub.
Grzegorz chciał najpierw uporządkować życie zawodowe. Marzył o pracy w straży. Jako 17-latek wstąpił do jednostki OSP w Zaborowie. Kilkanaście dni temu skończył kurs szeregowych dla zawodowych strażaków. Przyjęto go do pracy w Tarnowie. Przed tragiczną nocą 13 października miał zaledwie cztery dużury. Akcja ratunkowa na górze św. Marcina była dla niego pierwszą poważną w roli strażaka zawodowego.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, July 19, 2024 10:02:54
IP     : 3.238.116.201
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html