Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Jacek Wróbel pośmiertnie uhonorowany    -   04/7/2011
Nagrody Kultury rozdane
Podczas tegorocznego „święta miasta”, czyli „Zdaerzeń” wręczone zostały Nagrody Kultury Miasta Tarnowa. Przyznano je za szczególne osiągnięcia artystyczne oraz upowszechnianie kultury. Uhonorowani zostali: chór Puellae Orantes, Jan Kudelski, Justyna Pawłowska oraz – pośmiertnie – Jacek Wróbel.

Ogloszenie

Jak informuje tarnowski magistrat, nagrodę w dziedzinie twórczości artystycznej przyznano Dziewczęcemu Chórowi Katedralnemu PUELLAE ORANTES, a Nagrodę „Mecenas Kultury Tarnowa” otrzymał Jan Kudelski, właściciel Kawiarni TATRZAŃSKA. W kategorii „Nadzieja roku” nagrodzono Justynę Pawłowską – skrzypaczkę, studentkę Akademii Muzycznej w Katowicach. Ponadto za całokształt pracy artystycznej specjalnym wyróżnieniem, czyli „Nagrodą Honorową” pośmiertnie wyróżniono JackaWróbla, zmarłego w kwietniu tarnowskiego artystę malarza i grafika.
Dodajmy, że nagrody przyznawane są przez Radę Miejską na wniosek Kapituły Nagród. W jej skład wchodzą: Rada Kultury Gminy Miasta Tarnowa, Przewodniczący Rady Miejskiej, Przewodniczący Komisji Kultury i Ochrony Zabytków oraz prezydent miasta lub osoba go reprezentująca. 
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 8)Dodaj komentarz
(04-07-2011) AL :
Piękny gest w stronę Jacka, tylko czemu tak późno. Myśli aż burzą się, i coś szepce że to pod publiczkę. Nie powinno się tak myśleć, myśli te odganiam, ale.... I nasuwa się pytanie, które muszę zadać, czy Władz Miasta czekają aż inni artyści (z rożnych dziedzin, bynajmniej nie chodzi mi o jakąś, jedną konkretną) "przeganiają ten padół łez" i dopiero wówczas będzie możliwe ich publiczne zauważenie. Proszę nie czytać mojego głosu, jako zaczepnego (szczególnie autorzy nagrody i darczyńcy) a raczej pretekstu do dyskusji, nad tą smutną dla mnie obserwacją.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-07-2011) Honorowo :
Niestety ta nagroda da Śp. Jacka to jak spóźniony zapłon, niestety tylko pod publiczkę. Ale kto w otoczeniu prezydenta zna sie na prawdziwej kulturze?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-07-2011) Światek :
Guzik prawda! Po śmierci Jacka podczas spotkania z Panią Dorotą Skrzyniarz zapytałem,czy istnieje możliwość pośmiertnego niestety,uhonorowania nieodżałowanego Kolegi? Nie było później żadnych oficjalnych pism,próśb itp.Nieoficjalnych też.... Tym bardziej doceniam ten gest w stronę ś.p. Jacka. Zupełnie niewymuszony. Pikietował ktoś?nawoływał? Nie słychać było Waszych głosów. I prośba: "ciszej nad tą trumną" chyba,że chcecie coś "ugrywać.".. a w tym kontekście moim zdaniem nie przystoi!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-07-2011) AL :
Dzięki. Światek tych słów, słów środowiska, których nie wątpliwie jesteś przedstawicielem, było brak braka. Pytanie moje jednak, dotyczyło ludzi żyjących, artystów z takiej, czy innej dziedziny (to jest mnie istotne), czy nie watro byłoby, pomyśleć wesprzeć ( w ten lub inny sposób) talent tych osób, które są między nami. I czy konieczna jest "śmierci" aby komuś (artyście) powiedzieć "to co robiłeś było cenne". Czy nie można tego za życia, aby twórca poczuł, że to co robi jest ważne dla innych?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-07-2011) pytanie :
Ścigała - dlaczego dopiero teraz??????

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-07-2011) local yokel :
Jacek odchodził rozżalony w ciężkiej depresji, usiłował nachalnie sprzedać cokolwiek aby mieć na leki. Kilka razy był nominowany do miejskich nagród, w ostatnim Salonie Zpap nie uczestniczył narzekając na brak zainteresowania kolejnych jury jego sztuką. Tak łatwo szastamy pamięcią o tych którzy już odeszli, nie potrzebują juz wsparcia kolegów, mają gdzieś dyplomy i nagrody. Nasuwa mi się wiele jeszcze wiele gorzkich refleksji ale przez pamięć o Jacku się wstrzymam. Nienawidzę tego miasta, zapyziałej prowincji w najgorszym wydaniu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-07-2011) Jan A. Strusiński :
Local yokel, jestem tego samego zdania, choć jest to moje miasto rodzinne z "dziada pradziada". I to jest właśnie smutne. I kolejnyraz powtarzam: Garnitur "leży" dobrze w trzecim pokoleniu, smoking w piątym, a frak dopiero w siódmym. A na razie - kufajka.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-07-2011) local yokel :
Pozdrawiam Panie Janie i Wszystkich, którzy powstrzymali się od dalszych przykrych komentarzy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl