To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wkrótce pierwszy wakacyjny koncert jazzu tradycyjnego    -   06/7/2011
Jazzowy Rynek
W lipcowe piątki tarnowski Rynek już po raz czwarty rozkołyszą dźwięki jazzu tradycyjnego. Wzorem lat ubiegłych Tarnowskie Towarzystwo Jazzu Tradycyjnego „Leliwa” organizuje IV Letni Festiwal Jazzu Tradycyjnego „Jazz-owy Rynek” – cykl koncertów plenerowych z udziałem wyjątkowych gości z różnych zakątków Europy. Sercem festiwalu będzie scena plenerowa na tarnowskim Rynku, ale liczne imprezy odbędą się również w klubie festiwalowym Bombay Music – informuje Tarnowskie Centrum Kultury.

Ogloszenie

Podczas trwającego aż trzy tygodnie festiwalu, w lipcowe piątki (8-22.07.2011 r.) wystąpią: Ragtime Banjo Band, Leliwa Jazz Band, Saxpasja, Jazz Band Ball Orchestra & Melva Houston (USA), Happy Play Dixieland Band, Boba Jazz Band, Hanka Gregusova & Nothing But Swing Trio (SLO), Old Boys Band, South Silesian Brass Band, Swing Manouche Project (HUN).
Każdy z koncertów na Rynku zwieńczony będzie wspólną paradą nowoorleańską.
Poprzedzając piątkowe koncerty pod gołym niebem, w przeddzień każdego z nich, w ramach tradycyjnych „czwartków jazzowych” w klubie Bombay Music odbędą się wieczory jazzowe w towarzystwie festiwalowych gwiazd.

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Miasta Tarnowa.
Organizator Festiwalu „Jazzowy Rynek”: Tarnowskie Stowarzyszenie Jazzu Tradycyjnego LELIWA.
Partner projektu: Tarnowskie Centrum Kultury – Instytucja Kultury Miasta Tarnowa
Patronat honorowy: Prezydent Miasta Tarnowa, Polskie Stowarzyszenie Jazzowe, Stoart
Sponsorzy: Azoty Tarnów, Hotel Bristol, Karpacka Spółka Gazownictwa, MEGAel, MPEC, MPK, MPGK, Restauracja Bombay Music, Skoda Auto-Bączek, Stoart,

PROGRAM KONCERTÓW „JAZZ-OWY RYNEK”
7 lipca, godz. 20.00, Restauracja Bombay Music
Koncert klubowy, jam session
Jazz Band Ball Orchestra & Melva Houston (USA)
8 lipca, godz. 19.00, Tarnowski Rynek
Ragtime Banjo Band
Leliwa Jazz Band
Saxpasja
Jazz Band Ball Orchestra & Melva Houston (USA)
Parada nowoorleańska

RAGTIME BANJO BAND
Tarnowski zespół jazzu tradycyjnego Ragtime Banjo Band powstał z połączenia dwóch pasji: zamiłowania do pięknego instrumentu, jakim jest banjo oraz zainteresowania ragtimem, nieco zapomnianym stylem muzycznym. Wykorzystując „bandża” różnej wielkości, od sopranowego do basowego RBB wykonuje ragtime takich kompozytorów, jak Scott Joplin, Tom Turpin, Joseph Lamb. Ponadto w repertuarze zespołu usłyszeć standardy jazzu tradycyjnego z lat 20, a także muzykę country.
Zamiarem zespołu jest doraźna współpraca z wieloma muzykami i zespołami stąd w zależności od realizowanego w danej chwili projektu do podstawowego składu instrumentalnego dodawane będą różne inne instrumenty, jak m.in.: trąbka, puzon, klarnet, tuba, akordeon. Naturalnym partnerem RGG jest Leliwa Jazz Band oraz muzycy tarnowskiego big-bandu, a także Tarnowskie Stowarzyszenie Jazzu Tradycyjnego „Leliwa”.
Skład zespołu:
Władysław Strejczek - banjo sopranowe
Paweł Strejczek - banjo altowe
Edward Wnęk - banjo tenorowe, aranżacje
Monika Zębaty - banjo barytonowe
Bogdan Kołodziejczyk - banjo basowe

LELIWA JAZZ BAND
Zespół Leliwa Jazz Band powstał w 1989 roku w Tarnowie. Obecny skład jest w znacznej części spadkobiercą istniejącego w latach 1978-90 zespołu Ragtime Kapela, wyróżnionego w Konkursie Złota Tarka 1989. Zespół Leliwa Jazz Band gra muzykę z pogranicza dixielandu i wczesnego swingu, ale czasami wraca do ragtime’u. Leliwa Jazz Band kocha to, co robi. Granie sprawia im wiele radości, która szybko udziela się też słuchającym ich sympatykom tradycyjnego jazzu.
Skład zespołu:
Edward Wnęk – banjo
Stanisław Stańczyk - trąbka
Józef Partyka - puzon
Kazimierz Partyka - saksofon
Kazimierz Król klarnet
Roman Starzec – kontrabas, tarka
Roman Bartnicki – perkusja, suzafon

SAXPASJA
kwartet saksofonowy. Adam Sowa, Wojciech Zwierniak, Paweł Jarzmik, Edward Karwala Kwartet saksofonowy w swoim repertuarze posiada utwory muzyki poważnej, rozrywkowej, standardy jazzowe oraz oczywiście tzw. evergreeny. Saksofon – jeden z najbardziej magicznych instrumentów występuje tu w poczwórnym wydaniu, dlatego też niekwestionowany czar tego instrumentu, w połączeniu z niesamowitymi współbrzmieniami tworzy niepowtarzalną atmosferę, udzielającą się publiczności od pierwszych minut koncertu.

JAZZ BAND BALL ORCHESTRA & MELVA HOUSTON (USA)
Jazz Band Ball Orchestra (JBBO) – polski zespół muzyczny wykonujący jazz tradycyjny, uważany za najstarszy polski zespół wykonujący ten gatunek muzyki. Powstał w Krakowie w listopadzie 1962 roku. Inicjatorem powstania grupy był Jan Kudyk, a w jej skład weszli studenci krakowskiej Wyższej Szkoły Muzycznej. JBBO współpracował m.in. z amerykańskim trębaczem jazzowym Wallace-em Davenportem, z którym wspólnie zagrał na Jazz Jamboree w 1969 i 1976 roku, brał ponadto udział w licznych programach telewizyjnych i audycjach radiowych.
Muzyka Jazz Band Ball Orchestry to mieszanka swingu i bluesa oparta na solidnych podstawach jazzu nowoorleańskiego z domieszką folkloru rodzimego i zagranicznego. Oprócz standardów jazzowych grupa wykonuje kompozycje autorskie.
Obecnie Jazz Band Ball koncertuje w wielu miastach Polski, a także za granicą. Melva Houston - wokalistka jazzowa i bluesowa. Jej kariera wiedzie przez ponad 20 lat występów w USA i na całym świecie. Podczas jej występów możemy usłyszeć standardy jazzowe i bluesowe m.in. utwory z mistrzów jazzu jak Ella Fitzgerald, Duke Ellington i Nina Simone. Dzieląc się swoją pasją, energią i miłością do muzyki, Melva otrzymuje od publiczności liczne wyrazy sympatii na całym świecie. Melwa prowadzi też działalność edukacyjną.
Skład zespołu:
Melva Houston – wokal (USA)
Jan Kudyk – trąbka, wokal
Marek Michalak - puzon
Jacek Mazur – saksofon tenorowy, klarnet
Wojtek Groborz - piano
Teofil Lisiecki - kontrabas
Wiesław Jamioł – perkusja.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, October 5, 2022 19:17:12
IP     : 44.201.95.84
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html