Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Trzynaście wielkich   -   15/10/2004
Na liście 2 tys. największych przedsiębiorstw w Polsce, opublikowanej w "Rzeczpospolitej", trzynaście pochodzi z regionu tarnowskiego. Mimo, że niektóre z nich osiągają zadowalające wyniki finansowe, żadne nie znalazło się w grupie najszybciej rozwijających się firm. Spośród przedsiębiorstw z Tarnowa i okolic listę otwiera Karpacka Spółka Gazownictwa, spółka z o.o. w Tarnowie, która znalazła się na 89. miejscu (na zdjęciu jej prezes - Bogdan Pastuszko).

Ogloszenie

Na 172. pozycji sklasyfikowano Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach SA, na kolejnych wymieniono Stalprodukt SA w Bochni, tarnowski Zakład Energetyczny SA (oddział spółki Enion), Fabrykę Silników Elektrycznych Tamel SA w Tarnowie, Krak Gaz spółkę z o.o. w Bochni, Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów SA w Tarnowie, PFG Tarnów, spółkę z o.o. w Tarnowcu, Zakłady Przetwórstwa Cykorii SA w Wierzchosławicach, Wall Kraków, spółkę z o.o. w Stanisławicach, Eskulap spółkę z o.o. w Tarnowie, tarnowski Cortex Chemicals, spółkę z o.o. oraz Ampli SA w Tarnowie.
Głownym kryterium umieszczenia na liście była roczna skala przychodów, na poziomie co najmniej 50 mln zł. Pod uwagę brano także inne wyniki finansowe oraz stan zatrudnienia.

Ani jedno z wymienionych przedsiębiorstw nie znalazło się w grupie 50 najszybciej rozwijających się firm w kraju. Przeważają w nich zakłady z Warszawy, głównie z branży handlowej, chemicznej i informatycznej. (ziob)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947