To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Najnowszy spektakl Teatru Nie Teraz w podróży po Polsce    -   07/7/2011
Trzy razy „Ballada o Wołyniu”
Zgodnie z zapowiedziami, pierwszy w Polsce spektakl podejmujący tematykę ludobójstwa ludności polskiej na wschodnich kresach Rzeczpospolitej - „Ballada o Wołyniu” - wyruszył w podróż po kraju. Przypomnijmy, że jego premiera odbyła się 23 i 24 maja w Muzeum Niepodległości w Warszawie, a miesiąc później – w Tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego. W lipcu „Ballada o Wołyniu” odwiedzi Wołowski Ośrodek Kultury oraz Warszawę, gdzie zostanie pokazana m.in. na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Studenckich.

Ogloszenie

Przypomnijmy, że scenariusz tego bardzo ważnego spektaklu korzysta z wątków legendarnej książki polskiego pisarza Włodzimierza Odojewskiego „Zasypie wszystko, zawieje” (za zgodą autora). Wykorzystywane są także oryginalne świadectwa osób, które przeżyły Zagładę Polaków na Kresach jak również stare pieśni - polskie i ukraińskie.
Reżyser spektaklu, Tomasz A. Żak, historię polskiej Zagłady opowiada poprzez równolegle prowadzone losy trzech młodych kobiet. W tej inscenizacji nie pojawia się żadna postać męska. W składzie aktorskim „Ballady o Wołyniu” występują dwie aktorki Teatru Nie Teraz - Magdalena Zbylut i Ewa Tomasik oraz Agne Muralyte (studentka Akademii Teatralnej w Wilnie gra postać Ukrainki).
"Ballada o Wołyniu" jest dla Tomasza Żaka i ekipy Teatru Nie Teraz spektaklem szczególnym. Dowodzi tego podjęcie niepoprawnego politycznie, trudnego z wielu powodów tematu "kresowego" akurat w roku jubileuszu 30 lecia pracy twórczej, co zapewne uczyni "Balladę o Wołyniu" wizytówką TNT w szerszym niż dotąd odbiorze społecznym, i to na terenie całego kraju.
Dodajmy, że za udzielone wsparcie związane zarówno ze spektaklem, jak i jubileuszem, podczas konferencji prasowej T. A. Żak dziękował również m.in. tarnowskiemu magistratowi i prezydentowi miasta.

Najbliższe prezentacje:
9 lipca 2011 r., godz. 17.00 – Wołów (Wołowski Ośrodek Kultury)
http://www.wok-wolow.pl/?p=1865
10 lipca 2011 r., godz. 17.30 – Warszawa, Ogólnopolski Festiwal Teatrów Studenckich
http://www.ofts.pl/
11 lipca 2011 r., godz. 19.00 – Warszawa (gmach PAST-y, ul. Zielna 39)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, October 18, 2021 14:03:42
IP     : 3.234.211.61
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html