Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Najnowszy spektakl Teatru Nie Teraz w podróży po Polsce    -   07/7/2011
Trzy razy „Ballada o Wołyniu”
Zgodnie z zapowiedziami, pierwszy w Polsce spektakl podejmujący tematykę ludobójstwa ludności polskiej na wschodnich kresach Rzeczpospolitej - „Ballada o Wołyniu” - wyruszył w podróż po kraju. Przypomnijmy, że jego premiera odbyła się 23 i 24 maja w Muzeum Niepodległości w Warszawie, a miesiąc później – w Tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego. W lipcu „Ballada o Wołyniu” odwiedzi Wołowski Ośrodek Kultury oraz Warszawę, gdzie zostanie pokazana m.in. na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Studenckich.

Ogloszenie
>

Przypomnijmy, że scenariusz tego bardzo ważnego spektaklu korzysta z wątków legendarnej książki polskiego pisarza Włodzimierza Odojewskiego „Zasypie wszystko, zawieje” (za zgodą autora). Wykorzystywane są także oryginalne świadectwa osób, które przeżyły Zagładę Polaków na Kresach jak również stare pieśni - polskie i ukraińskie.
Reżyser spektaklu, Tomasz A. Żak, historię polskiej Zagłady opowiada poprzez równolegle prowadzone losy trzech młodych kobiet. W tej inscenizacji nie pojawia się żadna postać męska. W składzie aktorskim „Ballady o Wołyniu” występują dwie aktorki Teatru Nie Teraz - Magdalena Zbylut i Ewa Tomasik oraz Agne Muralyte (studentka Akademii Teatralnej w Wilnie gra postać Ukrainki).
"Ballada o Wołyniu" jest dla Tomasza Żaka i ekipy Teatru Nie Teraz spektaklem szczególnym. Dowodzi tego podjęcie niepoprawnego politycznie, trudnego z wielu powodów tematu "kresowego" akurat w roku jubileuszu 30 lecia pracy twórczej, co zapewne uczyni "Balladę o Wołyniu" wizytówką TNT w szerszym niż dotąd odbiorze społecznym, i to na terenie całego kraju.
Dodajmy, że za udzielone wsparcie związane zarówno ze spektaklem, jak i jubileuszem, podczas konferencji prasowej T. A. Żak dziękował również m.in. tarnowskiemu magistratowi i prezydentowi miasta.

Najbliższe prezentacje:
9 lipca 2011 r., godz. 17.00 – Wołów (Wołowski Ośrodek Kultury)
http://www.wok-wolow.pl/?p=1865
10 lipca 2011 r., godz. 17.30 – Warszawa, Ogólnopolski Festiwal Teatrów Studenckich
http://www.ofts.pl/
11 lipca 2011 r., godz. 19.00 – Warszawa (gmach PAST-y, ul. Zielna 39)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 1)Dodaj komentarz
(07-07-2011) Aleksandra :
Mamy piękny teatr (wprawdzie bez klimatyzacji – kamyczek do ogródka urzędu miasta), którego mogą nam pozazdrościć nawet miasta wojewódzkie, i po za tym nic więcej. Tarnowskiemu Teatrowi brak oferty artystycznej, strona internetowa kuleje brak jakiejkolwiek informacji o repertuarze na najbliższe dni i tygodnie. Mija pierwszy tydzień lipca a na stronie internetowej jedynie krótka zdawkowa informacja że w teatrze przerwa wakacyjna do 15 sierpnia, ale i tak to już jakiś postęp bo jeszcze kilka dni temu można było jedynie przestudiować ofertę na miesiąc maj. Sztuki teatralne są marne i monotematyczne, zdecydowanie brak spektakli o komediowym charakterze, które tak bardzo są uwielbiane podczas corocznej Talli. Tarnów jest miastem młodych a ciężko tę młodzież przyciągnąć do teatru takimi sztukami jak: ”Cela Ojca Maksymiliana” czy „Ballada o Wołyniu”, nie chcę być złym prorokiem, ale nie zdziwię się jak miasto z Naszych pieniędzy zacznie dokładać do nie rentownego Teatru. Potrzeba nam zróżnicowanej oferty dla każdego widza. Teatr musi śmieszyć, wzruszać i zmuszać do myślenia. Pozdrawiam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl