Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Warto się wybrać w najbliższą niedzielę do Ciężkowic    -   08/7/2011
Jarmark Ciężkowicki
Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice serdecznie zaprasza już w najbliższą niedzielę 10 lipca na X Jubileuszowy Ciężkowicki Jarmark Artystów i Rękodzielników. Z uwagi na rozpoczęty remont rynku i ratusza w Ciężkowicach miejscem festynu będzie kompleks rekreacyjno-sportowy TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach przy ul. Równej. W Ciężkowicach zaprezentują artyści, rękodzielnicy, rzemieślnicy oraz muzycy folkowi prezentujący bogactwo kulturowe dawnej Galicji.

Ogloszenie

W ramach jarmarku odbędą się warsztaty garncarskie, rzeźbiarskie oraz kowalskie podczas których będzie można zdobyć wiedzę o poszczególnych zawodach oraz samemu spróbować sił przy kowalskim kowadle czy rzeźbiarskim dłucie. W tym roku zaprezentuje się ponad 40 artystów w takich dziedzinach jak: bednarstwo, koronkarstwo, rzeźba, malarstwo, malarstwo na szkle, decoupage, wyroby z wikliny wyroby ze słomy, wyroby pszczele, kowalstwo artystyczne, garncarstwo oraz inne. Prezentację artystów i ginących zawodów realizują partnerzy grupy p.n. „Rdzeń Karpat” działającej w ramach projektu „Eteryczne Jarmarki”, realizowaną przez Stowarzyszenie „Beskid Zielony” Lokalną Grupę Turystyczną.

Przedstawiciele gospodarstw agroturystycznych serwować będą przysmaki regionalnej kuchni. Ciężkowicki jarmark to także występy muzyczne utrzymane w klimacie folkowym. W tym roku na scenie zaprezentują się przedstawiciele kultywujący muzyczne tradycje Karpackie. Całość imprezy jak zwykle zakończy biesiada pogórzańska z tańcami do białego rana.

Zapraszamy serdecznie 10 lipca od godziny 14.00 na kompleks rekreacyjno-sportowy TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach przy ul. Równej. Portal inTARnet jest jednym z patronów medialnych imprezy.

Program imprezy:
14.00 Orkiestra Dęta im. Jana Muchy w Ciężkowicach
14.30 Mali Jastrzębianie – zespół wokalno – taneczny
15.00 Jadowniczanie – kapela ludowa
16.30 Kapela Maliszów –muzyka Karpat
18.00 Turnioki –muzyka góralska na ostrą folkową nutę
19.30 Pogórzańska biesiada taneczna
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl