Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Delegacja z Paso Robles gościła w powiecie tarnowskim    -   08/7/2011
Wieści z Powiatu Tarnowskiego
W dniach od 29 czerwca do 3 lipca przebywała w powiecie tarnowskim delegacja z Paso Robles w Kalifornii (USA), miasta partnerskiego powiatu. Kanwą tej współpracy, nawiązanej w 2008 roku, jest postać Ignacego Jana Paderewskiego, który w Paso Robles posiadał rancza, gdzie prowadził między innymi uprawę win. W ramach tej współpracy w dniach od 26 czerwca do 3 lipca odbywały się w Kąśnej Dolnej międzynarodowe warsztaty pianistyczne dla młodzieży, w których uczestniczyli młodzi artyści – troje ze Stanów Zjednoczonych, troje z Polski oraz dwoje z Ukrainy.

Ogloszenie

Warsztaty prowadzili Marek Żebrowski, pianista, Dyrektor Centrum Muzyki Polskiej w Los Angeles oraz pianista Igor Lipiński. 2 lipca w dworku w Kąśnej Dolnej młodzi artyści zaprezentowali, podczas recitalu wieńczącego wizytę delegacji z Paso Robles w Powiecie Tarnowskim, program przygotowany podczas tygodniowych warsztatów.
Amerykańscy goście uczestniczyli w odbywających się 29 czerwca w dworku I. J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, głównych obchodach 70. rocznicy śmierci mistrza. Wice-mer Paso Robles – John Hamon otrzymał z rąk Starosty Tarnowskiego Mieczysława Krasa okolicznościową statuetkę I. J. Paderewskiego.

W trakcie pobytu goście z USA zwiedzili Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie, gdzie bryg. Tadeusz Sitko, komendant PSP przedstawił im charakterystykę regionu tarnowskiego, najważniejsze problemy oraz zadania jakie realizują strażacy w powiecie. Następnie przedstawiciele z Paso Robles zobaczyli sprzęt bojowy tarnowskich strażaków oraz poznali zasady funkcjonowania i organizacji stanowisk kierowania służb ratowniczych: Powiatowej Stacji Pogotowania Ratunkowego oraz Państwowej Straży Pożarnej.
Delegacja amerykańska uczestniczyła także w spotkaniu biznesowym z przedstawicielami lokalnych przedsiębiorstw, które dotyczyło współpracy handlowej i gospodarczej. W spotkaniu wzięli udział przedsiębiorcy i rzemieślnicy z powiatu tarnowskiego, którzy zajmują się produkcją wyrobów ze szkła i drewna, rzemiosłem artystycznym, właściciele winiarni oraz przedstawiciele branży turystycznej i rekreacyjnej.
Podczas wizyty goście z Paso Robles i młodzi uczestnicy warsztatów pianistycznych mięli również okazję zwiedzić Tarnów, powiat tarnowski, a także kopalnię soli w Wieliczce oraz pałac w Łańcucie.

Skład oficjalnej delegacji z Paso Robles tworzyli: John Hamon – Wice-mer Paso Robles, Marjorie Hamon – członkini zarządu Festiwalu im. Paderewskiego w Paso Robles i koordynatorka programu wymiany młodzieży polskiej i amerykańskiej, Steve Cass – skarbnik i członek zarządu Festiwalu im. Paderewskiego w Paso Robles  oraz Krysta Close – członkini zarządu Festiwalu im. Paderewskiego w Paso Robles.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl