To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Pomnik ofiar wypadków i katastrof komunikacyjnych oraz przestępstw jest gotowy w stanie surowy    -   08/7/2011
Ofiarom wypadków...
Zakończyło się betonowanie i jest już gotowy w stanie surowym Pomnik Ofiar Wypadków i Katastrof Komunikacyjnych oraz Przestępstw, który powstaje w Zabawie w diecezji tarnowskiej, przy sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny, która zginęła śmiercią męczeńską. Sanktuarium to nosi znamiona męczeństwa i przeżywania żałoby dlatego też predysponowane jest aby służyć osobom, które straciły najbliższe osoby i przeżywają z tego powodu traumatyczne doświadczenie, cierpienie które odbiera nie tylko radość i siły do pracy ale i sens życia.

Ogloszenie
>

Monument o nazwie Przejście wykonany z żelbetu będzie wykończony blachą stalową nierdzewną a elementy krzyży a zwłaszcza przerwany zapis bicia serca będą odlewane. Wymiary pomnika: długość 40m, szerokość w punkcie kulminacyjnym 11m, maksymalna wysokość 6m. Odwiedzający będą mogli przejść przez 4 bramy krzyże ukazujące kolejne etapy przeżyć i psychicznych doświadczeń w wyniku tragicznego zdarzenia aby dojść do miejsca gdzie będzie można zapalić od wiecznego ognia znajdującego się we wnętrzu pomnika przyniesioną świecę. Zamiarem autora projektu p. Jacka Kucaby jest powołanie przestrzeni kontemplacji dostępnej dla oka oraz przestrzeni dla ducha, myśli i uczuć tej szczególnej społeczności – osób które straciły najbliższych. To niejako hołd dla świadomości zbuntowanej przeciw przemijaniu. To wspomnienie przejścia ku niebu tych, którzy odeszli.
Jak czytamy w nadesłanej informacji, psychologowie, którzy wspierają rodziny ofiar wypadków drogowych, przyznają że poza symbolicznym znaczeniem pomnik może odgrywać ważną rolę terapeutyczną. Planowany Ośrodek pomocy i terapii dla osób poszkodowanych w wypadkach będzie służył fachową pomocą przede wszystkim w rehabilitacji psychicznej a także i fizycznej oraz będzie miejscem spotkań dla tych, którzy doświadczyli ogromu cierpienia a teraz we wspólnocie pragną dzielić się doświadczeniem i pomocą w poszukiwaniu nowego sensu i celu życia. 
Jest to pierwszy nie tylko w Polsce ale i w Europie a może nawet w świecie, tego typu pomnik pamięci  Ofiar Wypadków, który przede wszystkim będzie pełnił funkcje terapeutyczną dla tych,  którzy tam przybędą. Tam już dzisiaj wielu zostawia krzyże pamięci postawione gdzieś przy drodze na miejscu tragedii,  aby przy pomniku były właściwie uszanowane. 

Plac pod pomnik poświęcił abp Józef Kowalczyk, a kamień węgielny - bp Tadeusz Płoski, który sam zginął w katastrofie smoleńskiej. - W 2010 r. odbyło się nabożeństwo ekumeniczne, bo śmierć łączy wszystkich, bez względu na wyznanie. Ukończenie budowy pomnika poświęcenie i jego otwarcie z udziałem przedstawicieli państw Unii Europejskiej planowane jest na trzecia niedzielę listopada 2011 z okazji obchodów Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych.

Pomnik i Ośrodek Przejście w Zabawie będzie:
- Miejscem corocznych obchodów Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych
- Unikalną w Europie placówką terapeutyczną zajmującą się leczeniem osób dotkniętych PTSD i pozwalającą na prowadzenie badań nad psychicznymi i psychologicznymi skutkami wypadków drogowych.
- Miejscem organizacji seminariów i konferencji poświęconych problematyce związanej ze skutkami czynów zabronionych.
- Miejscem integracji osób, które w wyniku wypadków straciły bliskich.
- Ośrodkiem upamiętniającym ofiary tragicznych zdarzeń.
Pomnik Ofiar Wypadków Drogowych "Przejście" uświadamia, że ciągle jesteśmy w drodze oraz że niektórzy w tej drodze nas wyprzedzili, a my musimy się z tym pogodzić.

Aktualne informacje o tym przedsięwzięciu są na stronie internetowej: www.przejscie.com.pl.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, January 25, 2022 13:38:19
IP     : 23.20.20.52
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html