To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Niepełnosprawność – społeczeństwo – wychowanie    -   08/7/2011
Nowa książka Warsztatów Terapii Zajęciowej
Nauczycielowi i jego misji w pracy z osobami z niepełną sprawnością poświęcona jest najnowsza książka pt. "Niepełnosprawność-społeczeństwo-wychowanie". Pozycja ukazała się nakładem Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie i Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku.

Ogloszenie

Autorami 12 rozdziałów są znawcy problematyki z ośrodków naukowych z całej Polski. Opisują oni rolę nauczyciela w procesie wychowania osób z niepełną sprawnością. -Jeśli praca nauczyciela jest szlachetnym trudem przepełnionym cierpliwością i delikatnością w umiejętnym towarzyszeniu młodemu człowiekowi, to praca z uczniem niepełnosprawnym staje się wręcz symbolem powołania nauczyciela, misji i jego zawodowych kompetencji - zwraca uwagę współautor książki Kazimierz Franczak z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Głos zabrali pedagodzy, pedagodzy specjalni, psycholodzy i doradcy zawodowi, którzy zaprezentowali zarówno refleksje teoretyczne, ilustrację rzetelnego przykładu pracy z niepełnosprawnymi jak i badania empiryczne, ilustrujące szkolne sytuacje niepełnosprawnych uczniów, ich profile kompetencji i zdolności.

Współautor książki Tomasz E Wardzała, kierujący tarnowskim Warsztatem Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II, ma nadzieję, że prezentowana praca znajdzie życzliwe przyjęcie wśród pedagogów i psychologów, pracujących z uczniami niepełno i pełno sprawnymi, a dla studentów stanie się inspiracją i apelem do rzetelnego formowania własnej osobowości i kompetencji.

Autorzy podkreślają, że ciągle istnieje potrzeba zmian w szkole. Niepełnosprawni uczniowie pośpiesznie są odsyłani do szkół specjalnych, w zwykłych szkołach brakuje dla nich miejsca, przyjaznej infrastruktury, a w samorządach brakuje pieniędzy na zatrudnienie pedagogów specjalnych, psychologów i mniejsze klasy. Prawo oświatowe zapewnia, że niepełnosprawni powinni się uczyć w najbliższej im szkole, dostosowanej do ich możliwości przez kompetentnych nauczycieli. ”Istnieje zatem konieczność dalszej pracy nad społeczną świadomością, która przyczyni się do takich zmian strukturalnych, które zaowocują codzienną, mądrą akceptacją niepełnej sprawności, a być może nawet niepełnosprawność stanie się kluczem do wzajemnego odkrywania pięknych wartości skrywanych pod nazwą "człowieczeństwo".” – czytamy we wstępie do publikacji.

Książkę można nabyć w Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie przy ul. Hodowlanej 6. Całkowity dochód ze sprzedaży pozycji jest przeznaczony na rehabilitację osób z niepełną sprawnością. Zamówienia internetowe przyjmowane są pod adresem: biuro@wtzjp2.pl.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, January 19, 2022 19:58:31
IP     : 54.161.2.204
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html