Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   4 edycja Festiwalu Muzyki Kameralnej    -   08/7/2011
Taka będzie „Muzyka lata”
Już od czterech lat, w okresie wakacyjnym (w lipcu i sierpniu), odbywa się Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka Lata”. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnym Miasta, zdobyła stałe grono melomanów; jest również znana w środowisku artystów i wykonawców muzyki poważnej. Przypominamy – festiwal rozpoczął się kilka dni temu, a przed nami kolejne koncerty, których terminy podajemy poniżej...

Ogloszenie
>

Kilkadziesiąt koncertów, kilkudziesięciu wykonawców – laureatów licznych konkursów i festiwali muzycznych, uznanych z Polsce i za granicą artystów, znakomite dzieła muzyki (od renesansu, poprzez barok, klasycyzm, romantyzm, aż po muzykę XX wieku), kilka tysięcy minut muzyki – to bilans dotychczasowych edycji Festiwalu.
Koncerty, do tej pory organizowane wyłącznie na Zamku w Dębnie, w tym roku zagoszczą w Tarnowie; w Sali Lustrzanej, pięknych wnętrzach Ratusza. Koncert Inauguracyjny Festiwalu odbył się w Koście XX Misjonarzy, gdzie zabytkowe wnętrza, wspaniała akustyka i przede wszystkim nastrój tego miejsca, pozwoliły na obcowanie z kulturą, ze sztuką i patrzenie na nią przez pryzmat także sztuki sakralnej.
W tym roku w gronie wykonawców Festiwalu znajdują się młodzi, utalentowani artyści, wytrawni wykonawcy – znani w kraju i za granicą, profesorowie Akademii Muzycznej w Krakowie.
Dobór repertuaru stanowi bogaty przekrój twórczości kompozytorów epoki renesansu, baroku, klasycyzmu, romantyzmu i wreszcie muzyki okresu XX wieku.
W każdą niedzielę lipca, oraz w trzy kolejne niedziele sierpnia melomani będą mogli wysłuchać wspaniałych wykonań znanych i lubianych kompozytorów, nacieszyć się pięknem brzmienia fortepianu, skrzypiec, gitary, wiolonczeli i wreszcie ludzkiego głosu.
Dodatkowo atmosferę koncertów wzbogacają piękne wnętrza zabytkowych obiektów, gdzie muzyka brzmi inaczej, szlachetniej i piękniej.
Gorąco zapraszany na koncerty festiwalowe.

O najbliższym koncercie zajawkowo już pisaliśmy, poniżej prezentujemy bardziej szczegółowy program, jak również terminy pozostałych koncertów. Więcej informacji – wkrótce.

10 lipca 2011 – godz. 17:00 - Koncert drugi - Zamek w Dębnie
Paweł Motyczyński fortepian

W programie:

Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791)
Sonata F-dur KV 332
I Allegro
II Adagio
III Allegro assai

Fryderyk Chopin (1810-1849)
Nokturn Des-dur op. 27 nr 2

Karol Szymanowski (1882-1937)
Maski – 3 poematy na fortepian op. 34
I Szecherezada
II Błazen Tantris
III Serenada Don Juana

Franz Liszt (1811-1886)
XII Rapsodia węgierska

Paweł Motyczyński – student Akademii Muzycznej w Krakowie, wychowanek dra hab. Mirosława Herbowskiego. Brał udział w kursach mistrzowskich prowadzonych m. in. przez profesorów: Johna Perryego, Andrzeja Jasińskiego, Adama Wibrowskiego, Williama Wellborna oraz Philippea Giusiano. Koncertował m. in. w Willi „Atma” (muzeum Karola Szymanowskiego) w Zakopanem, na Zamku Królewskim w Warszawie, w Pałacu w Pszczynie, na Wawelu w Krakowie oraz za granicą: w Austrii, Niemczech, na Węgrzech oraz w Finlandii. Laureat „Estrady Młodych” 43. Festiwalu Pianistyki Polskiej, II nagrody w XIV Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Koninie, III nagrody ex equo w III Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim im. Władysława Kędry w Łodzi, Nagrody Specjalnej za najlepsze wykonanie utworu Karola Szymanowskiego w VIII Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in memoriam” w Bydgoszczy.

Pozostałe koncerty (o szczegółach poinformujemy na kilka dni przed nimi):

17 lipca 2011 – godz. 17:00 - Koncert trzeci - Sala Lustrzana w Tarnowie
Daniel Stabrawa skrzypce
Mirosław Herbowski fortepian

24 lipca 2011 – godz. 17:00 - Koncert czwarty - Zamek w Dębnie
Maria Sławek skrzypce
Piotr Różański fortepian

31 lipca 2011 – godz. 17:00 - Koncert piąty - Zamek w Dębnie
Krzysztof Książek fortepian

7 sierpnia 2011 – godz. 17:00 - Koncert szósty - Zamek w Dębnie
Monika Korybalska mezzosopran
Dawid Biwo baryton
Marta Mołodyńska fortepian

14 sierpnia 2011 – godz. 17:00 - Koncert siódmy - Ratusz w Tarnowie
Tomasz Grzybowski gitara

21 sierpnia 2011 – godz. 17:00 - Koncert ósmy: FINAŁ - Sala Lustrzana w Tarnowie
Julia Kociuban fortepian

Honorowy patronat nad Festiwalem, od pierwszej edycji, sprawuje Posłanka na Sejm RP Urszula Augustyn. Partnerem jest Muzeum Okręgowe w Tarnowie oraz Zamek w Dębnie.
Bilety do nabycia w sekretariacie Pałacu Młodzieży w Tarnowie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00 oraz na godzinę przed koncertem.

Na zdjęciu: Paweł Motyczyński
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl