To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Kolejny koncert w ramach Letniego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego    -   13/7/2011
Jazzowy Rynek
W piątek 8 lipca na tarnowskiej starówce wystartowała czwarta edycja festiwalu Jazzowy Rynek. Koncert otworzył występ pasjonatów banja i ragtime u Ragtime Banjo Band, następnie na scenie pojawili się gospodarze Festiwalu - Leliwa Jazz Band, a także kwartet saksofonowy Saxpasja. W finale koncertu wystąpiła oczekiwana amerykańska gwiazda Melva Houston, której akompaniował zespół Jazz Band Ball Orchestra. W najbliższy piątek 15 lipca na tarnowskim Rynku kolejne spotkanie z Jazzem tradycyjnym. Tym razem wystąpią Happy Play Dixieland Band, Boba Jazz Band, a także jedna z najciekawszych słowackich wokalistek jazzowych Hanka Gregusova z zespołem Nothing But Swing Trio. Słowackich gości będzie można posłuchać już w czwartek 14 lipca podczas Jam Session w klubie festiwalowym Bombay Music. Plenerowe spotkanie z Jazzem tradycyjnie zakończy parada nowoorleańska z udziałem publiczności.

Ogloszenie
>

PROGRAM KONCERTÓW „JAZZ-OWY RYNEK”:
14 lipca, godz. 20.00, Restauracja Bombay Music
Koncert klubowy, jam session
Hanka Gregusova & Nothing But Swing Trio (SLO)
15 lipca, godz. 19.00, Tarnowski Rynek
Happy Play Dixieland Band
Boba Jazz Band
Hanka Gregusova & Nothing But Swing Trio (SLO)
Parada nowoorleańska
O kolejnym koncercie na Rynku (22 lipca) napiszemy w osobnej informacji.

HAPPY PLAY DIXIELAND BAND
Warszawsko - krakowska grupa jazzowa, zdążyła już zagrać na największych jazzowych eventach w Polsce m.in. Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego "Jazz nad Niegocinem", "Dixieland Jazz Festiwal" w Pile oraz na Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Augustowskie Spotkania z Louisem Armstrongiem”. Liderem zespołu jest perkusista Robert Barczyński.
Skład:
Adam  Kupiec - trąbka
Dymitr Markiewicz - puzon
Ryszard „Kayo" Kwaśniewski - skrzypce, klarnet
Andrzej „Snajper” Jastrzębski - suzafon
Andrzej „Słoneczko" - banjo
Robert Barczyński - banjo
Joanna Morea / Jerzy Antoszkiewicz - wokal

BOBA JAZZ BAND
Jeden z niewielu już aktywnie działających zespołów, wykonujących klasykę jazzu bez tzw. przymiotników, czyli w najczystszej postaci. Liderem zespołu jest pianista Jan Boba, którego sukcesy artystyczne sięgają początku lat 60-tych (wieloletni lider Jazz Band Ball Orchestra). Od 1990 roku firmuje swoim nazwiskiem zespół, który tworzą dwa pokolenia muzyków i może w tym tkwi tajemnica wieloletniej współpracy.
Stworzenie dixieland - combo było słuszną decyzją, by zaspokoić w pełni oczekiwania zarówno organizatorów jak i uczestników imprez, dla których pełne brzmienie i wizerunek dużej orkiestry, są zarówno gwarantem sukcesu, jak i szacunkiem dla słuchaczy. Zadziwiająca jest tez reakcja młodych ludzi,dla których nowym odkryciem są klimat i atmosfera lat 20-tych, działająca na wyobraźnię i wrażliwość wielu melomanów. Dbałość o poziom muzyczny i „wystrój”, jest dopełnieniem wizerunku zespołu. W trakcie tych lat działalności, Krakowski Boba Jazz Band zrealizował 9 płyt CD , a także oprawę muzyczną do Baśni o Królewnie Śnieżce wg tekstu Hemara dla 1 programu PR. Największą satysfakcję sprawiają im koncerty na żywo dla wszystkich, którym możemy dać radość, przenosząc ich, choćby chwilowo w inny świat.
Skład:
Jan Boba - leader, piano
Władysław Grochot – trąbka, wokal
Janusz Nowotarski – klarnet, saksofon altowy
Janusz Nowak – puzon, wokal
Jan Nowak – kontrabas, wokal
Aleksander Nowak –perkusja
Marek Rosner – gitara, banjo
Katarzyna Radwańska – ocal, współpraca

HANKA GREGUSOVA & NOTHING BUT SWING TRIO (SLO)
Hanka Gregušová jest jedną z najbardziej niezwykłych wokalistek słowackiej sceny jazzowej. Przygodę ze śpiewem zaczęła w wieku 15 lat od utworów z pop-rockowych, jednak z biegiem czasu coraz bardziej przyciągał ją świat soulu i jazzu. Największym atutem Hanki jest jej piękna, lekko ochrypła barwa głosu. Najlepiej czuje się w balladach jazzowych, w których jej wokal brzmi najbardziej naturalnie, jest zmysłowy, czarujący, uwodzicielski i czasami erotyczny.
Nothing But Swing Trio należą do jazzowej elity.Z espół został założony w 1998 r. w Bańskiej Bystrzycy. Inspiruje go muzyka amerykańska z lat 40. i 50. XX wieku, m.in. Lestera Younga, Charliego Parkera. Zespół gra mieszankę jazzu nowoczesnego, folkloru i muzyki etnicznej.
Nothing But Swing Trio koncertowało w wielu krajach europejskich, brało udział w różnych festiwalach. Często wspólnie z nim grają wybitni muzycy z całego świata.
Skład:
Hanka Gregusova – wokal
Klaudius Kováč – piano
Róbert Ragan – kontrabas
Peter Solárik – perkusja

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Miasta Tarnowa.
Organizator Festiwalu „Jazzowy Rynek”: Tarnowskie Stowarzyszenie Jazzu Tradycyjnego LELIWA.
Partner projektu: Tarnowskie Centrum Kultury – Instytucja Kultury Miasta Tarnowa
Patronat honorowy: Prezydent Miasta Tarnowa, Polskie Stowarzyszenie Jazzowe, Stoart
Sponsorzy: Azoty Tarnów, Hotel Bristol, Karpacka Spółka Gazownictwa, MEGAel, MPEC, MPK, MPGK, Restauracja Bombay Music, Skoda Auto-Bączek, Stoart,
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, July 20, 2024 17:57:52
IP     : 44.192.94.177
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html