To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Bardzo wielu młodych adeptów zrobiło swój pierwszy krok w sporcie kartingowym    -   14/7/2011
Kartingomania w Tarnowie
W pierwszym etapie projektu PIERWSZY KROK W KARTINGU dzieci przedszkolne i młodzież szkolna oraz osoby niepełnosprawne uczestniczyły w zajęciach rekreacyjno-sportowych w formie szkoleń na torze kartingowym SPEED RACE w Tarnowie, ul. Kochanowskiego 30 - TEREN ZAKŁADÓW MECHANICZNYCH. Zajęcia odbyły się w dniach 6, 7, 8 lipca 2011 roku, łączyły tematykę bezpieczeństwa z dobrą zabawą i pasjonującą rywalizacją z wykorzystaniem gokartów. Każdy począwszy od przedszkola po przez podstawówkę, aż po ucznia szkoły ponadgimnazjalnej oraz osoby niepełnosprawne brał udział w zajęciach. Natomiast w dniu 10 lipca 2011 roku młodzi mieszkańcy miasta Tarnowa brali udział w wakacyjnych zawodach kartingowych z cyklu KARTING SUMMER CUP TARNÓW 2011 o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa.

Ogloszenie
>

Gorąca atmosfera panująca podczas zawodów rozgrzewała na torze uczestników ostro walczących z ułamkami sekund, a liczne grono widzów kibicowało swoim faworytom. Zawodnicy startowali w klasie: szkolno-młodzieżowej (mini, młodzik, junior) oraz open dla osób niepełnosprawnych.

Uczestnicy mieli okazję zapoznania się, treningu i kontaktu od najmłodszych lat z pojazdami mechanicznymi, jakimi są gokarty oraz nabycie wiedzy, informacji i umiejętności na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego. Po raz kolejny realizowane zadanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. W zajęciach i zawodach kartingowych w ramach miejskiego Programu  Lato w mieście   bezpieczne wakacje Tarnów 2011  uczestniczyło prawie 400 dzieci i młodzieży. W projekcie uczestniczyły także dzieci z Domu Dziecka i rodzin wielodzietnych oraz młodzież niepełnosprawna ruchowo czy słuchowo i o lekkim upośledzeniu umysłowym.

KARTING to sport dla wszystkich - dziewczyn i chłopaków. Integracyjny dla dzieci i młodzieży szkolnej, osób niepełnosprawnych oraz całych rodzin - mówi Rafał Kiwior - Organizator, Koordynator Akcji "Przez zabawę do bezpieczeństwa". Mogę śmiało powiedzieć, że jazda gokartem dla dzieci i młodzieży to jeden z elementów, który poprawia umiejętność panowania nad pojazdem, uczy odruchów bezwarunkowych od najmłodszych lat. Jazda kartem jest dla nich przede wszystkim zabawą, ale umiejętności, które już teraz zdobywają zaprocentują w przyszłości. W jeździe gokartem jest wszystko, czego w normalnym ruchu drogowym nie mamy możliwości sprawdzić. Karting jest sportem o dużym aspekcie wychowawczym i edukacyjnym jak również socjalno-integracyjnym.
”Serdecznie dziękujemy Panu Prezydentowi Miasta Tarnowa - dr Ryszardowi Ścigała za objęcie honorowego patronatu nad zawodami i całą akcją "Przez zabawę do bezpieczeństwa". Chcielibyśmy złożyć także najszczersze podziękowania naszym stałym Partnerom i Sponsorom, Promotorom sportu kartingowego których wsparcie umożliwia realizację niezwykle ważnej społecznie inicjatywy: Urząd Miasta Tarnowa, Automatyka Sp. z o.o., Ekokan Sp. z o.o., ZWRI Sp. z o.o., Kaefer S.A., VW Gładysz i Synowie, AZOTY Tarnów S.A., PROReM Sp. z o.o., Jednostka Ratownictwa Chemicznego Sp. z o.o., Finpol Rohr Sp. z o.o., Ślusarczyk - Auto Serwis i Auto Myjnia, CREATIFF Agencja Marketingowa” - piszą organizatorzy.

Wszystkie informacje o projekcie i całej akcji znajdują się na stronie: www.gokarty-tarnow.pl.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, October 5, 2022 19:08:46
IP     : 44.201.95.84
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html