To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   Tańce z klasą   -   18/10/2004
Blisko dwieście par z całej Polski oraz m.in. Litwy, Białorusi, Węgier i Słowacji przewinęło się przez parkiet hali Jaskółka w Tarnowie podczas XV Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego „Klasa - Leliwa 2004”. Był to taneczny maraton w rytmach samby, rumby, walca wiedeńskiego oraz tanga.

Ogloszenie

Wczorajszy konkurs był tak naprawdę połączeniem dwóch tanecznych turniejów, organizowanych w Tarnowie od lat - mających już swoją renomę w kraju i zagranicą. O puchary, nagrody rzeczowe, specjalnie wykonane statuetki, wreszcie o punkty konieczne do awansu do wyższej klasy - rywalizowali już m.in. dziesięciolatkowie. Najbardziej widowiskowe i oglądane przez zdecydowanie najliczniejszą publiczność były jednak wieczorne pokazy w ramach turnieju Leliwa, w którym występowali tancerze, którzy osiągnęli już po ziom mistrzowski.
- Dzieci i młodzież cały czas bardzo chętnie garną się do szkół tańca. To jednak, co na parkiecie wygląda tak wspaniale, w praktyce okazuje się okupione ciężką pracą. Aby osiągnąć poziom mistrzowski musi upłynąć naprawdę dobrych kilka lat żmudnych ćwiczeń i startów na tego typu konkursach -zauważa gospodarz turnieju Adam Berkowicz z Jasła.

Potwierdzają to zresztą sami uczestnicy wczorajszych tanecznych zmagań w hali Jaskółka". - Ćwiczymy trzy razy w tygodniu, nieraz po dwie i więcej godzin. Ale taniec to moja pasja, uwielbiam wyjazdy na turnieje, poznawanie nowych kroków i układów choreograficznych. Gdybym mógł, poświęcałbym temu jeszcze więcej czasu - powiedział nam Jakub Stąbor z Krakowa, finalista w kategorii wiekowej 12-13 lat.
Sam turniej, co podkreślali m.in. goście z Olsztyna i Katowic, był bardzo dobrze zorganizowany. - To prawdziwe święto tańca, wspaniała atmosfera, wyrównany poziom. Bardzo lubimy przyjeżdżać do Tarnowa - mówili opiekunowie, żywo dopingujący swoich tancerzy. Atmosfery konkursowi dodawały różnokolorowe balony, specjalnie przygotowana na turniej scenografia, wreszcie ustawione wokół parkietu światła. Taneczne popisy oceniało w sumie 11-osobowe jury w międzynarodowej obsadzie. (pach)

fot. www.tarnow.pl (tam też więcej zdjęć z imprezy)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, May 21, 2024 10:00:03
IP     : 3.215.16.238
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html