Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Tańce z klasą   -   18/10/2004
Blisko dwieście par z całej Polski oraz m.in. Litwy, Białorusi, Węgier i Słowacji przewinęło się przez parkiet hali Jaskółka w Tarnowie podczas XV Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego „Klasa - Leliwa 2004”. Był to taneczny maraton w rytmach samby, rumby, walca wiedeńskiego oraz tanga.

Ogloszenie

Wczorajszy konkurs był tak naprawdę połączeniem dwóch tanecznych turniejów, organizowanych w Tarnowie od lat - mających już swoją renomę w kraju i zagranicą. O puchary, nagrody rzeczowe, specjalnie wykonane statuetki, wreszcie o punkty konieczne do awansu do wyższej klasy - rywalizowali już m.in. dziesięciolatkowie. Najbardziej widowiskowe i oglądane przez zdecydowanie najliczniejszą publiczność były jednak wieczorne pokazy w ramach turnieju Leliwa, w którym występowali tancerze, którzy osiągnęli już po ziom mistrzowski.
- Dzieci i młodzież cały czas bardzo chętnie garną się do szkół tańca. To jednak, co na parkiecie wygląda tak wspaniale, w praktyce okazuje się okupione ciężką pracą. Aby osiągnąć poziom mistrzowski musi upłynąć naprawdę dobrych kilka lat żmudnych ćwiczeń i startów na tego typu konkursach -zauważa gospodarz turnieju Adam Berkowicz z Jasła.

Potwierdzają to zresztą sami uczestnicy wczorajszych tanecznych zmagań w hali Jaskółka". - Ćwiczymy trzy razy w tygodniu, nieraz po dwie i więcej godzin. Ale taniec to moja pasja, uwielbiam wyjazdy na turnieje, poznawanie nowych kroków i układów choreograficznych. Gdybym mógł, poświęcałbym temu jeszcze więcej czasu - powiedział nam Jakub Stąbor z Krakowa, finalista w kategorii wiekowej 12-13 lat.
Sam turniej, co podkreślali m.in. goście z Olsztyna i Katowic, był bardzo dobrze zorganizowany. - To prawdziwe święto tańca, wspaniała atmosfera, wyrównany poziom. Bardzo lubimy przyjeżdżać do Tarnowa - mówili opiekunowie, żywo dopingujący swoich tancerzy. Atmosfery konkursowi dodawały różnokolorowe balony, specjalnie przygotowana na turniej scenografia, wreszcie ustawione wokół parkietu światła. Taneczne popisy oceniało w sumie 11-osobowe jury w międzynarodowej obsadzie. (pach)

fot. www.tarnow.pl (tam też więcej zdjęć z imprezy)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947