To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Ostatni koncert w ramach Festiwalu „Jazzowy Rynek”    -   20/7/2011
Na Rynku na jazzowo...
Dobiega końca 4. edycja letniego festiwalu jazzu tradycyjnego „Jazzowy Rynek”, który od 8 lipca odbywa się w Tarnowie. Do tej pory w dwóch koncertach wystąpiło aż siedmiu wykonawców, a każdy z nich prezentował własne jazzowe interpretacje. Na scenie oprócz polskich jazzmanów zagrali wspaniali muzycy z USA, a także, zza naszej południowej granicy. Słowackie trio Nothing But Swing wraz z genialną Hanką Gregusovą na tarnowskiej publiczności zrobiło ogromne wrażenie. W ich wykonaniu w świetnych aranżacjach można było usłyszeć utwory mistrzów jazzu, które w ustach bezbłędnej Hanki nabierały osobliwej świeżości. Przed nami ostatnie koncerty – 21 lipca w restauracji Bombay Music, zaś 22 lipca – na tarnowskim Rynku...

Ogloszenie
>

Ostatni spotkanie z jazzem tradycyjnym podczas Festiwalu „Jazzowy Rynek” otworzy tarnowska formacja sympatyków swingu Old Boys Band, później w klimat lat 20tch Nowego Orleanu zabierze nas rybnicki zespół South Silesian Brass Band, brzmieniowo zespół zbliżony jest do naszego Leliwa Jazz Band, a na koniec, jedna z najciekawszych festiwalowych propozycji – Swing Manouche Project (Węgry). Zagranicznych gości będzie można posłuchać już w czwartek 21 lipca podczas Jam Session w klubie festiwalowym Bombay Music. Plenerowe spotkanie z Jazzem tradycyjnie zakończy parada nowoorleańska z udziałem publiczności.

PROGRAM
21 lipca, godz. 20.00, Restauracja Bombay Music
Koncert klubowy, jam session
Swing Manouche Project (HUN)
22 lipca, godz. 19.00, Tarnowski Rynek
Old Boys Band
South Silesian Brass Band
Swing Manouche Project (HUN)
Parada nowoorleańska

OLD BOYS BAND
Old Boys Band to tarnowski zespół jazzu tradycyjnego. Powstał w 2008 roku z inicjatywy Romualda Słowika. Tworzą go nauczyciele i absolwenci Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie. Imponuje spontanicznością i radością interpretacji.
Skład:
Romuald Słowik – puzon, wokal
Grażyna Szetler – wokal
Jacek Piskozub – saksofon sopran
Andrzej Piskozub – trąbka
Antonii Guśtak – piano
Edward Pluta – banjo
Władysław Strejczek – bas
Wacław Milówka – perkusja

SOUTH SILESIAN BRASS BAND
Został założony 35 lat temu przez Piotra Cupoka- klarnecistę i pianistę. Nazwę zaproponował nieżyjący już przyjaciel grupy, pasjonat jazzu Andrzej Musioł. Już w pierwszych latach swojej działalności wielokrotnie brał udział w organizowanym jeszcze w warszawskiej „Stodole” festiwalu Old Jazz Meeting "Złota Tarka" gdzie zdobywał nagrody i wyróżnienia. Od kilku lat dzięki rosnącemu zainteresowaniu jazzem tradycyjnym SSBB zaktywizował swoją działalność koncertową biorąc między innymi udział w kilku znaczących festiwalach jazzowych w Polsce na Węgrzech, w Czechach, na Litwie i wielu innych. W swoim rodzinnym Rybniku zespół jest współorganizatorem Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego - plenerowej imprezy odbywającej się pod koniec sierpnia.
Skład:
Adam Abrahamczyk – trąbka, wokal
Kuba Moroń – puzon
Daniel Bober - saksofon sopranowy
Tadeusz Petrow - klarnet, saksofon
Elżbieta Skrzymowska - skrzypce, wokal
Czesław Gawlikt – piano
Marian Siwicki – banjo
Piotr Rożankowski – bas
Jerzy „Kali” Wenglarzy – perkusja

Swing Manouche Project (HUN)
Swing Manouche Project powstał w 2005 roku w Budapeszcie, a w obecnym składzie występuje od 2008 roku. Zespół jest jedną z nielicznych grup na Węgrzech reprezentującą "swing manouche" czyli tzw. Cygański jazz. Styl muzyczny, popularny we Francji, krajach Beneluksu, Niemczech i Anglii. Najbardziej znanym przedstawicielem gatunku był belgijski gitarzysta cygański, Django Reinhardt, który może być również uważany za twórcę tego stylu.
Repertuar Swing Manouche Projekt obejmuje, oprócz kompozycji Django Reinhardta, amerykańskie standardy jazzowe, a także własne kompozycje. Zespół daje 150 - 200 regularnych koncertów, bierze również udział w licznych węgierskich festiwalach.
Skład:
László Varga – gitara
Ferenc Illés – gitara
Viktor Jakab – gitara
Balázs Földváry - kontrabas

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Miasta Tarnowa.
Organizator Festiwalu „Jazzowy Rynek”: Tarnowskie Stowarzyszenie Jazzu Tradycyjnego LELIWA.
Partner projektu: Tarnowskie Centrum Kultury – Instytucja Kultury Miasta Tarnowa.
Patronat honorowy: Prezydent Miasta Tarnowa, Polskie Stowarzyszenie Jazzowe, Stoart.
Sponsorzy: Azoty Tarnów, Hotel Bristol, Karpacka Spółka Gazownictwa, MEGAel, MPEC, MPK, MPGK, Restauracja Bombay Music, Skoda Auto-Bączek, Stoart.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, July 20, 2024 19:14:43
IP     : 44.192.94.177
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html