Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Nietypowe śmieciarki w wąskich ulicach starego miasta    -   20/7/2011
„Śmieciarki” na CNG
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej otrzymało dwa ekologiczne pojazdy do wywozu śmieci. To rezultat umowy podpisanej z końcem kwietnia pomiędzy Urzędem Miasta a Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem. Tym samym Tarnów stał się pierwszym polskim miastem, które wprowadziło system mobilnych i ekologicznych śmieciarek. Jeżeli program się sprawdzi, może być ich jeszcze więcej. Jego realizacja, właśnie w Tarnowie, była możliwa dzięki dobrej współpracy na linii samorząd – biznes – lokalni parlamentarzyści – informuje tarnowski magistrat.

Ogloszenie

Nowe samochody są napędzane na sprężony gaz ziemny (CNG). Są to więc pojazdy w pełni przyjazne dla środowiska oraz, dzięki mniejszym rozmiarom, bardziej uniwersalne niż śmieciarki dotychczas użytkowane przez MPGK. Stosunkowo małe gabaryty umożliwią skierowanie ich do obsługi wąskich uliczek na starym mieście, co będzie miało korzystny wpływ na stan ich nawierzchni.
Przypomnijmy, że w ramach porozumienia PGNiG przekazało miastu dotację w wysokości 260 tys. zł, co pozwoliło na pokrycie kosztów zakupu jednego samochodu. Drugi ekologiczny pojazd został zakupiony ze środków własnych miasta.

Foto: P. Topolski, www.tarnow.pl
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(20-07-2011) mieszkaniec :
Ten Magistrat to jest dwulicowy. Popiera działania w MPGK które inwestuje samochody na gaz CNG, a nie potrafi zakwestionować decyzji Zarządu MPK który z programu ekologicznego zrezygnował, mimo ze są chętni wspomagać tę inwestycję. To jest hipokryzja i nic więcej dodać. Ktoś o zdrowych zmysłach nie jest w stanie zrozumieć, bo albo Zarząd MPGK jest niekompetentny, albo Zarząd MPK powinien zostać wycięty przez Prezydenta. Raczej to drugie rozwiązanie byłoby słuszne, lecz ze względu na polityczne uwikłania Prezydent zachowuje się poprawnie polityczne, a nie praktycznie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-07-2011) do mieszkaniec :
A niby kto "jest chętny wspomagać tę inwestycje" dla MPK tylko konkretnie z nazy, w jaki sposób i w cyfrach poprosze!!! "To jest hipokryzja i nic więcej dodać" nie wypisuj kłamstw!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947