To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Promocja tarnowskich samorządów w Austrii   -   18/10/2004
Starosta Michał Wojtkiewicz i Burmistrz Tuchowa - Mariusz Ryś przebywali w Linzu na zaproszenie przewodniczącego austriackiej organizacji kombatanckiej „Czarny Krzyż” płk. Friedriecha Schustera. Wzięli tam udział w międzynarodowej konferencji poświęconej ochronie miejsc pamięci z okresu I wojny światowej.

Ogloszenie

W dniach 15 – 16 października w Linzu spotkali się przedstawiciele samorządów z Włoch, Niemiec, Polski (tarnowska delegacja jako jedyna) i Austrii z władzami „Czarnego krzyża”, by zaprezentować dokonania w renowacji cmentarzy wojennych położonych na ich terenie. Tegoroczna konferencja była szczególna ze względu na 90. rocznicę wybuchu I wojny światowej. Wizualna oprawę obrad stanowiła przywieziona z Tarnowa wystawa fotograficzna prezentująca cmentarze, których utrzymaniem i remontami zajmuje się starostwo. Pokazywany był również film, zrealizowany przez TVP Kraków poświęcony polsko – niemieckiemu programowi współpracy, w ramach którego, wiosną tego roku, młodzież polska i niemiecka zajmowała się renowacją jednego z cmentarzy w okolicach Ciężkowic. Zarówno film jak i fotogramy wystawy mają być dodatkowo pokazane w Austrii za pośrednictwem lokalnych stacji telewizyjnych i prasy. Nasze doświadczenia dotyczące wspomnianej formy kontaktów młodzieży były też okazją do zaproszenia grupy austriackich uczniów do prowadzenia prac porządkowych w przyszłym roku na cmentarzu wojskowym na terenie gm. Tuchów. Na przełomie kwietnia i maja 2005 spodziewana jest też wizyta kilkudziesięcioosobowej delegacji „Czarnego krzyża”. Weźmie ona udział w obchodach 90. rocznicy bitwy gorlickiej oraz poświęceniu cmentarza nr 193. (jp)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, June 25, 2024 02:11:12
IP     : 44.192.48.196
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html