Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Z Lwowa, Mościsk, Kijowa i Białej Cerkwi – do Tarnowa...    -   28/7/2011
Gościliśmy Polaków z Kresów
Dzięki zaangażowaniu tarnowskich instytucji wspierających kontakty z Polonią ukraińską, w naszym mieście gościły dwie grupy polskich dzieci mieszkających w okolicach Lwowa, Mościsk, Kijowa oraz Białej Cerkwi – miasta partnerskiego Tarnowa. Jak informuje magistrat, instytucjami tymi są: Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, Tarnowska Fundacja Dobrosąsiedzkiej Współpracy oraz Centrum Kształcenia i Wychowania OHP.

Ogloszenie

W trakcie pobytu w Polsce dzieci miały okazje skorzystać z atrakcji oferowanych przez Tarnów, a także zwiedzić samo miasto oraz inne ciekawe zakątki Małopolski.  W grodzie Leliwitów, w trakcie swojego pobytu, koloniści korzystali m. in. ze ścian wspinaczkowych, basenów czy też atrakcji parku linowego. Organizatorzy zadbali również o edukacyjny aspekt pobytu w Polsce. Dzieci zwiedziły najciekawsze zakątki Tarnowa, włącznie z ratuszem oraz ruinami zamku na Górze. św. Marcina.
Maluchy z drugiego turnusu wzięły również udział w warsztatach na temat Unii Europejskiej rozumianej jako wspólnota wielu narodów. Zajęcia zostały zorganizowane  w ramach Partnerstwa Wschodniego.

Wizyta była także znakomitą okazją do zainicjowania szeregu przedsięwzięć kulturalnych.  W porozumieniu z tarnowskim oddziałem Związku Artystów Plastyków, w Galerii przy Rynku, zorganizowana została wystawa prac wykonanych przez artystów działających przy Domu Polskim w Białej Cerkwi, a część kolonistów dodatkowo wzięła udział w warsztatach plastycznych zorganizowanych w Zalipiu oraz w zajęciach  z języka polskiego i  języka angielskiego. Specjalne warsztaty języka ukraińskiego  poprowadzono również dla tarnowskich dzieci.

Wizyta
pierwszej grupy kolonijnej była możliwa dzięki  pomocy finansowej udzielonej przez Urząd Miasta Tarnowa oraz Kancelarię Senatu RP – Zadanie realizowane w ramach zlecenia przez Kancelarię Senatu zadań zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2011”. Druga grupa odwiedziła nasze miasto dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta Tarnowa oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Na zdjęciu: spotkanie z dziećmi z Ukrainy - obóz edukacyjny liderów młodej Polonii. Foto: P. Topolski, www.tarnow.pl
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl