Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Kolektory słoneczne z dofinansowaniem    -   28/7/2011
Wieści z gminy Tarnów
Rozwija się stworzony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej program dopłat do kredytów bankowych na zakup i montaż kolektorów słonecznych. Mogą z niego korzystać również mieszkańcy Gminy Tarnów.

Ogloszenie
>

NFOŚiGW proponuje bowiem 45% dopłaty do zakupu i montażu kolektorów słonecznych do ogrzewania wody użytkowej osobom fizycznym i wspólnotom mieszkaniowym niepodłączonym do sieci ciepłowniczej. Realizacja odbywa się za pośrednictwem sześciu banków, z którymi 7 czerwca 2010 roku Zarząd NFOŚiGW podpisał umowy uruchamiające program dopłat do kredytów bankowych na zakup i montaż kolektorów słonecznych. Są to: Bank Ochrony Środowiska S.A., Bank Polskiej Spółdzielczości S.A., Gospodarczy Bank Wielkopolski S.A., Krakowski Bank Spółdzielczy, Mazowiecki Bank Regionalny S.A., Warszawski Bank Spółdzielczy.

Dopłaty będą udzielane do kredytów zarówno na zakup i montaż kolektorów słonecznych jak i aparatury niezbędnej do ich prawidłowego funkcjonowania. Inwestorzy mogą zatem liczyć na dofinansowanie kosztów: sporządzenia projektu budowlano-wykonawczego, zakupu kolektora słonecznego, nowego zasobnika wodnego, automatyki, aparatury pomiarowej i instalacji, ciepłomierza oraz montażu zestawu. Warto jednak nadmienić, że nie można przedłożyć bankowi faktur datowanych przed terminem złożenia wniosku o dotację, i protokołu odbioru datowanego przed podpisaniem umowy z bankiem. Dotacja do kredytu stanowi przychód osoby fizycznej i podlega opodatkowaniu, o czym beneficjenci muszą pamiętać przy sporządzaniu rocznego zeznania podatkowego.

Procedura uzyskania kredytu z dopłatą NFOŚiGW:
1) Należy zgłosić się do banku z wnioskami o udzielenie kredytu na zakup i montaż instalacji solarnej oraz o dopłatę z NFOŚiGW na spłatę 45% kapitału kredytu.
2) Otrzymany kredyt można przeznaczyć na sporządzenie projektu, zakup kolektorów i niezbędnej aparatury oraz montaż instalacji.
3) Aby otrzymać 45% dopłatę z NFOŚiGW, gdy instalacja będzie gotowa, musi zostać przeprowadzony jej odbiór techniczny przez uprawnionego do tego wykonawcę lub inspektora nadzoru budowlanego.
4) Po przeprowadzeniu odbioru technicznego instalacji, wszystkie faktury za wykonanie projektu, zakup i montaż instalacji należy przedłożyć w banku.

Więcej informacji znaleźć można na www.nfosigw.gov.plb oraz w blisko 4,5 tysiącu placówek wspomnianych banków na terenie całego kraju.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947