To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Rekordowe inwestycje    -   03/8/2011
Wieści z Borzęcina
Blisko 27 milionów złotych wyda w 2011 roku na inwestycje gmina Borzęcin. To efekt skuteczności tamtejszego samorządu, który do budżetu, liczącej niespełna 8,5 tysiąca mieszkańców gminy pozyskał w bieżącym roku 21 milionów 103 tysiące złotych środków zewnętrznych zarówno z funduszy krajowych, jak i unijnych. W przeliczeniu na jednego mieszkańca gmina w 2011 roku na inwestycje wyda niebagatelną kwotę 3 tysięcy 151 złotych. Wynik ten, stawia gminę Borzęcin w gronie liderów rozwoju w Polsce.

Ogloszenie
>

Wśród wydatków budżetowych dominują wydatki na odbudowę i modernizację dróg gminnych, w tym budowę chodników w kwocie 11,24 mln złotych. Na inwestycje sportowe, w tym m.in. przebudowę obiektu sportowego Sokoła w Borzęcinie – Borku, budowę obiektów sportowo – rekreacyjnych w Bielczy i Przyborowie gmina przeznaczyła w roku bieżącym 4,54 mln złotych, na wodociągowanie gminy, w tym ostatniej niezwodociągowanej miejscowości Przyborów gmina wyda 3,73 mln złotych, na budowę Regionalnego Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie 3,51 mln złotych, na budowę sieci bezpłatnego internetu w gminie i zakup 150 zestawów komputerowych dla rodzin zagrożonych wykluczeniem cyfrowym 2 mln złotych, na przebudowę i modernizację Remizy OSP w Przyborowie 650 tys. złotych, na zagospodarowanie przestrzeni strychowej i zagospodarowanie terenu wokół Domu Wiejskiego w Warysiu 612 tys. złotych. Prace prowadzone będą również na obiektach sportowych LKS Przyborów i Dolanki Borzęcin Dolny. Sporo środków pochłonie przygotowanie kolejnych inwestycji, w tym m.in. wykonanie projektów połączenia sieci wodociągowej Borzęcina i Bielczy, zagospodarowania centrum wsi Borzęcin Dolny, zabezpieczenia powodziowego miejscowości Borzęcin, Borzęcin – Borek i Bielcza, przebudowy i adaptacji Domu parafialnego w Borzęcinie Dolnym na potrzeby Centrum Kulturalnego Wsi, przebudowy i modernizacji obiektu sportowego Victorii w Bielczy.

Wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak przewiduje, że wartość nakładów inwestycyjnych w gminie Borzęcin jeszcze wzrośnie.
-Spodziewamy się jeszcze w tym roku kolejnych dotacji z zewnątrz na zadania inwestycyjne, dzięki którym rozpoczniemy realizację nowych zadań – mówi gospodarz gminy Janusz Kwaśniak. -Wartość pozyskanych środków z zewnątrz, dzięki którym gmina przeżywa dynamiczny rozwój cieszy, a w najbliższych latach zamierzamy utrzymać tę dobrą passę – zapowiada.
Wiele wskazuje na to, że obecna kadencja samorządu gminy Borzęcin będzie rekordowa pod względem wydatków i realizacji infrastrukturalnych inwestycji – czytamy w nadesłanej informacji.
[loc]
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, July 25, 2024 18:09:31
IP     : 44.210.151.5
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html