To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   List otwarty posła M. Wojtkiewicza do Prezydenta Miasta Tarnowa    -   03/8/2011
Baza TZDM do likwidacji
Tarnowskie redakcje otrzymały list otwarty posła Michała Wojtkiewicza do Prezydenta Miasta Tarnowa Ryszarda Ścigały w sprawie planowanej reorganizacji Tarnowskiego Zarządu Dróg Miejskich. W jej wyniku czego pracę stracić mogą zatrudnieni w Dziale Wykonawstwa tej Firmy. Treść listu – jak również odpowiedź tarnowskiego magistratu - zamieszczamy poniżej.

Ogloszenie

”Od pracowników Działu Wykonawstwa Tarnowskiego Zarządu Dróg Miejskich dowiedziałem się, że planowana jest likwidacja bazy przy ul. Kąpielowej czyli ich zakładu pracy wskutek czego wielu z nich stracić ma zatrudnienie. Podczas spotkania z robotnikami TZDM z niedowierzaniem słuchałem ich słów, że mimo wielu próśb nikt z władz miasta przez wiele miesięcy nie chciał się z nimi spotkać, aby wiedzieli „na czym stoją”, bo plotki o likwidacji bazy krążyły ponoć od dawna. Nie chce mi się też wierzyć, że dostali tylko trzy tygodnie czasu na określenie się, czy założą prywatna spółkę o podobnym profilu działalności, co zapobiegłoby zwolnieniom grupowym.
Jako Starosta Tarnowski też kiedyś stanąłem przed dylematem czy utrzymywać wówczas jeszcze słabo usprzętowioną bazę, czy iść w kierunku jej likwidacji. Wybrałem to pierwsze rozwiązanie i opłaciło się. Dzisiaj posiadanie brygad do robót wykonawczych i interwencyjnych przynosi wymierne korzyści, także finansowe, Powiatowi Tarnowskiemu.
Jestem przekonany, że miastu przeszło stutysięcznemu również potrzebni są ludzie gotowi do natychmiastowego działania w nagłych przypadkach. Ludzie solidnie wykonujący swoją robotę, nie liczący godzin spędzonych w pracy, gdy wymaga tego interes lokalnej społeczności, tacy jak obecni pracownicy Działu Wykonawstwa TZDM, którzy swoją wartość udowodnili chyba najlepiej w ubiegłym roku, ratując Tarnów przed powodzią.
Wierzyć mi się nie chce, że miasto tak łatwo chce zrezygnować z tak wartościowych robotników, nawet jeśli zostały zrobione wyliczenia, z których wyniknęło, że zlecanie robót firmom zewnętrznym będzie tańszym rozwiązaniem. Pragnę zwrócić uwagę na fakt, że zadaniem samorządu jest troska o wieloaspektowy rozwój lokalnej społeczności, w tym także o miejsca pracy, których liczbę – jeśli prawdą jest to, co mówią pracownicy – chce się tak szybko i bez głębszego zastanowienia zredukować.
Apeluję do Pana o przeanalizowanie raz jeszcze zasadności zamknięcia bazy przy ul. Kąpielowej oraz o spotkanie się z pracownikami, którzy chcieliby przedstawić swoje argumenty, a teraz czują się bardzo rozgoryczeni sposobem traktowania ich przez miejski samorząd. Ze swej strony deklaruję wszelką pomoc w wypracowaniu rozwiązań, które zapobiegłyby wysłaniu ludzi na bruk oraz w dłuższej perspektywie były opłacalne dla finansów miasta”
- pisze w liście otwartym do prezydenta Tarnowa Ryszarda Ścigały poseł Michał Wojtkiewicz.

W odpowiedzi na ten list służby prasowe magistratu piszą:
Powodem likwidacji działu wykonawstwa są wysokie koszty utrzymania bazy oraz wysokie stawki tzw. roboczo-godziny. W przypadku utrzymania działu wykonawstwa wystąpiłaby ponadto konieczność zakupu dodatkowego sprzętu, co wiązałoby się z wydatkiem kilku, może nawet kilkunastu milionów złotych. -Idea jest taka, by po likwidacji działu wykonawstwa, bieżące utrzymanie miasta zlecić firmom zewnętrznym wyłonionym w drodze postępowania przetargowego. Pracownikom zaproponowaliśmy rozpoczęcie działalności gospodarczej z wydzierżawieniem na preferencyjnych warunkach części bazy i całego sprzętu do robót drogowych. Mogliby prowadzić działalność gospodarczą o takim samym profilu, jak dział wykonawstwa TZDM. Jeśli pracownicy nie zdecydują się na ten krok, to część z nich znajdzie zatrudnienie w Zakładzie Składowania Odpadów Komunalnych – mówi Zdzisław Musiał, dyrektor Tarnowskiego Zarządu Dróg Miejskich.
Prezydent z treścią listu posła Wojtkiewicza zapozna się zaraz po powrocie z kończącego się urlopu.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, July 25, 2024 19:05:30
IP     : 44.210.151.5
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html