Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Parlamentarna aktywność posła Józefa Rojka    -   05/8/2011
Z poselskiej ławy...
„Poseł Józef Rojek. w ubiegłej kadencji pewne nie był ulubieńcem rządowych resortów, a to z powodu bardzo licznych interwencji, które w formie zapytań i interpelacji składał za pośrednictwem Marszałka Sejmu na ręce poszczególnych ministrów. W rankingu aktywności poselskiej prowadzonej przez stronę internetową Sejmu, pod względem liczby zapytań został sklasyfikowany na trzecim miejsce, natomiast wśród parlamentarzystów interweniujących w formie interpelacji zajmuje dwunaste miejsce.” - Do naszej redakcji trafiła informacja z działalności poselskiej J. Rojka (PiS)....

Ogloszenie

Co takiego było przedmiotem zainteresowania jednego z najaktywniejszych w Sejmie małopolskich parlamentarzystów? Podobnie jak inni posłowie, interweniował w sprawach związanym z likwidacją i przeciwdziałaniem skutkom gwałtownych deszczy i powodzi, które w ubiegłym roku nawiedziły rozlegle obszary naszego kraju, domagał się wsparcia dla samorządów na usuwanie skutków żywiołów i żądał pomocy dla poszkodowanych przez powódź i osuwiska.
Jako reprezentant regionu pamiętał o mieszkańcach ziemi tarnowskiej. Stąd interwencje między innymi w sprawie; remontu tarnowskich dworców PKP (przy ul. Krakowskiej i w Mościcach), dofinansowania małopolskiej policji, utworzenia filii Małopolskiego Ośrodka Medycyny Pracy w Tarnowie, krakowskiego oddziału Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, likwidacji placówek Poczty Polskiej w Tarnowie i regionie, szeregu nieprawidłowości i opóźnień w budowie autostrady A4 oraz innych inwestycji drogowych.
Poseł Rojek jest także dość dobrze znany w resorcie zdrowia, a to dzięki licznym zapytaniom dotyczącym opieki zdrowotnej w naszym kraju. Interweniował między innymi w sprawie; braku kontraktów w Małopolskim Oddziale NFZ, chorych czekających na operacje w Szpitalu Specjalistycznym w Rudnej Małej, mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Bochni, tworzenia przez samorządy placówek opiekuńczych dla osób starszych, zwiększenia kwoty zasiłku pielęgnacyjnego i zasiłku rodzinnego, leczenia chorych na stwardnienie rozsiane i szpiczaka mnogiego, refundacji szczepionki zapobiegającej rakowi szyjki macicy i zwolnienia z podatku akcyzowego nowych ambulansów sanitarnych.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 23)Dodaj komentarz
(05-08-2011) tak,Roejk tak! :
Był sobie kiedyś Glapcio.Pamiętacie?Pryzjechał niejaki Adam Glapiński z DSuwałk mdo Tarnoiwa,bo tam,w Suwałkach nie było dla niego miejsca. I przeszedł się gten chłopiec z ulotkami po Wałowje,a lud miejscowy wybrał go na senatora.Tylkoo dlategoi, zde był znanu z tego ze jest znany.Tak jak te rózne Dody i tym podbne "Kuby" Wojewódzkie czy jakieś tam inne. Potem Glapcio mylił Tarnów z Tarnobrzegiem, w naszym mieście tgrudno go było spotkać,a poterm zniknął z polityki na dobre,bo mu kumple załatwili lepszą fuchę niż pałętanie się po Senacie. A teraz znowu nam przysyłają jakichś obcych ludzi,tak jakby w naszym regionie nie było wystarczjącegf potencjału intetektualnego, by nasz człowiek ,stąd, nas w Senacie reprezentiował.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-08-2011) abc :
Podobno to Poseł Rojek stał za podmianą list do powiatu tarnowskiego, które to miało na celu wyeliminowanie Starostę Mieczysława Krasa (też z PiSu) z życia politycznego, a Dyrektor jego biura Jacek Łabno osobiscie pilnował czy Lucyna Malec wyciagnie z pod płaszcza listy na których nie było Krasa. Aktywny jest poseł Rojek i nie przebiera w środkach. Przychodzi mi na myśl piosenka Wojewódzki&Figurski - PO TRUPACH DO CELU

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-08-2011) tylko nie on :
No dobra,może tak było,ale powoływanie się na tego wyjątkowego gnojka jakim jest tzw.Wojewódzki to gruba przesada.Ten prostak "zasłynął" wkładaniem flag naszegto panstwa do psich kup.Rozumiemj, ze na tym końcvy się jego poczucie smaku i inteligencja.Ale po co takiego gnoja promować?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-08-2011) AnD :
No narobił sie chłopina przez te 4 lata, śmiech na sali

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-08-2011) do ABC :
Sprawą podmiany list, której w rzeczywistości - nie było, pisały o tym media, zajęła się prokuratura i nie znalazła w tym nic, co by było niezgodne z prawem. W takim razie po jakiego grzyba ABC odgrzewa tego kotleta. Czyżby za ABC stoi ktoś z otoczenia posła Wojtkiewicza, który sprawę skierował do prokuratury.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-08-2011) Misiek :
Rzeczywiście jak wynika ze statystyk publikowanych przez sejm, jeden z najaktywniejszych posłów w kraju., w takim razie nie rozumiem sarkazmu AnD, który chyba nie widzi różnicy między jednym z najaktywniejszych parlamentarzystów, a takim, który praktycznie nie odzywa sie wogóle i najbardziej jest zainteresowany stosownym przelewem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-08-2011) AnD :
to nie żaden sarkazm tylko oczywista prawda, co z tych zapytań i interwencji wyniknęło? ano niewiele... ale fajnie napisać i pochwalić się tym co się chciało - przecież wybory już niedługo

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-08-2011) Witold :
No pewnie, najlepiej żeby nie interweniować, nie pytać nie domagać sie wyjaśnień, wszak trzeba Platformie pozwoić dalej rządzić bez żadnych przeszkód i słowa sprzeciwu, trzeba tylko kiwać zgodnie głową gdy padną kolejne debilne pomysły, a każdy kto ośmieli sie sprzeciwić jest be, bo przeszkadza i zakłóca spokój politykom partii jedynej słusznej i jedynej zdolnej do sprawowania wladzy po wsze czasy. Czy aby nie o to chodziło AnD?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-08-2011) AnD :
czyżbym trafił na portal PiS? nie , nie o to chodzi, domagajmy się normalnych rządów, obojętnie jaka to polityczna opcja, rozliczajmy tak samo polityków PiS jak i PO, wszakże wątek i artykuł dotyczy polityka PiS więc wyrazić swoje zdanie mogę. Jeżeli informacja na portalu będzie dotyczyła innej opcji pewnie też to skomentuję niekoniecznie pozytywnie. Ogólnie chodzi mi o to żeby być obiektywnym i nie sprzyjać kolesiom sprawującym władzę. Pozdrawiam zdrowo myślących.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-08-2011) abc :
to nie ABC odgrzewa kotleta, tylko Rojek, pisząc o swoich interwencjach i zapytaniach, które w rzeczywistości piszą ,,społeczni" pracownicy jego biura, którym tylko w roku 2010 wypłacił przeszło 32 000zł, a moze to nie oni bo poza tym musiał jeszcze zatrudnić klakierów na umowę zlecenie za 33 600zł i nakupić im przyborów biurowych za ponad 6 600zł, no i tak się pisze interpelacje ,,bo coś trzeba robić" ale to chyba nie o to chodzi, jak zapytamy o konkrety to nastaje CISZA!!! a wracając do list to sprawa jest prosta - tu trzeba honoru a nie prokuratury. Jeśli ktoś twierdzi że sprawy nie było to odpowiem krótko - NIESMAK POZOSTAŁ

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-08-2011) Weredyk :
ABC chciałbym zauważyć, ze każdy poseł otrzymuje identyczne stawki na prowadzenie biura. Taka jest różnica, że nam się chce. To nie przypadek, że do biura na Wałowej przychodzi kilkadziesiąt osób miesięcznie, którym pomaga się i interweniuje w wielu sprawach.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-08-2011) do Weredyka :
powiedz mi dlaczego Rojek po 3,5 roku kadencji przypomniał sobie, że nadszedł czas poinformować mieszkańców o prowadzeniu biura poselskiego, i obwiesza sie z tym gdzie może? czy wcześniej biuro nie działało? to jest poprostu ignorancja. Wcześniej nie było wyborów? Myśli że ciemny lud nie dostrzega że to już propaganda wyborcza a nie rzeczywista chęćpomocy ludziom. A co do ciebie to zmień nicka, bo weredykiem to kiedyś byłeś, ale jeśli murem stoisz za twoim pryncypałem Rojkiem, którego postępowanie dlaekie jest od zachowań moralnych, no tym samym obrażasz prawdziwych weredyków.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-08-2011) Weredyk :
Biuro posła Rojka przyjeło w trakcie kadencji około 4000 osób, udzielono ponad 1200 bezpłatnych porad prawnych. Informujemy o swojej działalności, ażeby jeszcze większa liczba osób wiedziała o funkcjonowaniu biura i skorzystała z jego pomocy. PS Dziękuje za wskazówki, ale nie skorzystam. Pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-08-2011) kajo :
Jesteś Pośle niewiarygodny prosze pokazać co się przełożyło na miasto i region za duże pieniądze które pan pobiera w sejmie żaden poseł pis nie odpisuje ibajką jest że się spotyka z ludżmi

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-08-2011) kac :
Zapomniał dodać ,że zdobył tytuł najgłubszego posła , który nie zna przepisów wyborczych. Dałby sobie ten intrygant spokój

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-08-2011) do kaca :
Ktoś kto interesuje się lokalnymi przekrętami to Twoim zdaniem intrygant. Mówisz językiem PO, bo oni taki styl prezentują. Do dzisiaj jest milczenie w sprawie afery w MORD w której zatrudniony jest mąż liderki Tarnowskich struktur PO, która kandyduje do Sejmu na następną kadencję. Czyżby jej mąż jako pracownik pionu kierowniczego MORD też był w tę aferę zamieszany. Moim zdaniem te ,,intrygi" są konieczne bo ukazują zepsucie i arogancję ludzi władzy. To tylko jeden z nielicznych lokalnych przykładów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-08-2011) WKOJxgPy :
Check that off the list of tnhigs I was confused about.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-08-2011) wYJoqqIgcJMH :
I have been so beiwderled in the past but now it all makes sense!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-08-2011) XnXRjmjFV :
TphIPr svmpdgmudlct

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-08-2011) do abc :
Pan Łabno był zwerbowany przez malcową do rejestracji jej list. W całej Polsce szumiało od tej afery, działaczka została upomniana przez swoich zwierzchników a w nagrodę jako prawa i sprawiedliwa znajdzie miejsce na liście do parlamentu ( czy to nie ironia). Pan Wojtkiewicz i Pan Rojek rywalizują między sobą, muszą jednak uważać, żeby podstępnie nie zostali wyeliminowani z gry przez tę panią.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-08-2011) do powyższego :
To w Tarnowie brakuje normalnych kandydatek do sejmu?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-08-2011) VmBPYdPhmGLihRvxq :
CUuhCS kymbnzuiixxu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-08-2011) PrmhofNXD :
I have been so belwdiered in the past but now it all makes sense!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl