To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   08/8/2011
Wandale w akcji
Miniony tydzień oprócz kradzieży i zdarzeń drogowych, przyniósł również rozboje i przestępstwa narkotykowe. Nie brakowało ponadto aktów zniszczenia mienia – i tak np. w nocy z 29 na 30 lipca 18-letni mieszkaniec Ciężkowic skakał po dachu samochodu Fiat CC. Na tarnowskiej obwodnicy w rejonie wiaduktu na ul. Koszyckiej nieznana osoba rzuciła w kierunku samochodu ciężarowego Volvo nieustalonym przedmiotem, rozbijając szybę baneru reklamowego zainstalowanego na dachu kabiny. Inny nieznany na razie sprawca rozbił przednią, boczną lewą i tylną szybę oraz wgniótł karoserię w samochodzie marki VW Golf na szkodę mieszkańca Tarnowa, powodując straty w wysokości 1.100 zł.

Ogloszenie

Kradzieże Funkcjonariusze KMP w Tarnowie z Wydziału dw. z Przestępczością przeciwko Mieniu ustalili trzech mężczyzn w wieku 26, 36 oraz 58 lat, którzy to działając wspólnie i w porozumieniu dokonali kradzieży metalowego przęsła ogrodzenia z terenu jednej z firm na ul. Kochanowskiego w Tarnowie. W toku podjętych działań mężczyźni zostali zatrzymani, zaś skradzione mienie zostało odzyskane i wróciło do właściciela.
Mieszkanka Starych Żukowic w wieku 89 lat straciła w wyniku kradzież ponad 400 zł. Nieznana kobieta która weszła na teren posesji starszej pani , wykorzystując jej nieuwagę z nie zamkniętego pomieszczenia w domu skradła w/w kwotę pieniędzy. Policja poszukuje sprawczyni kradzieży.
Nieznany sprawca wykorzystując nieobecność pokrzywdzonego – 44-letniego mieszkańca Tarnowa – z terenu ogrodzonej posesji dokonał kradzieży psa rasy Yorkshire Terrier o wartości 1000zł.

Rozboje
Policjanci KP Tarnów-Centrum zatrzymali na gorącym uczynku dwóch sprawców rozboju do jakiego doszło w Tarnowie na ul. Urszulańskiej. Sprawcy w wieku 20 i 23 lat (obaj mieszkańcy Tarnowa) dokonali rozboju na dwóch mieszkańcach Janowic w wieku 21 lat. Uderzali swoje ofiary pięściami po głowie, po czym skradli srebrny łańcuszek o wartości 300 zł. Jeden z pokrzywdzonych doznał obrażeń w postaci otwartej rany głowy oraz otarć naskórka. Policjanci zatrzymali obu sprawców rozboju w policyjnym areszcie, odzyskali również skradziony łańcuszek.
Policjanci KP Tarnów-Zachód zatrzymali w bezpośrednim pościgu sprawcę usiłowania rozboju do jakiego doszło w m. Błonie. 40-letni mężczyzna usiłował obrabować 25-letnią mieszkankę Błonia. Kobieta powiadomiła telefonicznie policję. Sprawca w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Został osadzony w policyjnym areszcie.

Zniszczenie mienia
Policjanci KP Ciężkowice zatrzymali 18-letniego mieszkańca Ciężkowic, który w nocy z 29/30 lipca br. dokonał uszkodzenia samochodu m-ki Fiat CC poprzez skakanie po dachu samochodu. Sprawca rozbił szybę oraz zniszczył dach samochodu. 52-letni właściciel, mieszkaniec Bogoniowic wycenił straty na kwotę 650 zł.
Do uszkodzenia samochodu ciężarowego m-ki Volvo doszło na tarnowskiej obwodnicy. W rejonie wiaduktu na ul. Koszyckiej n/n osoba rzuciła w kierunku samochodu nieustalonym przedmiotem w wyniku czego doszło do rozbicia szyby baneru reklamowego zainstalowanego na dachu kabiny kierowcy. Straty w wysokości 600 zł. poniosła firma z siedzibą w Kłodzku.
Nieznany sprawca dokonał uszkodzenia samochodu marki VW Golf poprzez rozbicie przedniej, bocznej lewej oraz tylnej szyby, a także wgniecenia karoserii, w wyniku czego powstały szkody w wysokości 1.100zł na szkodę 48-letniego mieszkańca Tarnowa. Trwają czynności mające na celu ustalenie sprawy/sprawców.

Za kółkiem
2 sierpnia, około godziny 10:00, w miejscowości Rzepiennik Strzyżewski na drodze W980 zatrzymany do kontroli został kierujący motorowerem 41-letni mieszkaniec tejże miejscowości. Badanie na trzeźwość wykazało, że mężczyzna miał blisko 2,3 promila w organizmie.
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Tarnowie zatrzymali w Łęgu Tarnowskim 26-letniego mieszkańca tejże miejscowości kierującego rowerem. Mężczyznę poddano badaniu na trzeźwość z wynikiem ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
W miejscowości Łęg Tarnowski 28-letni mieszkaniec Tarnowa, który poruszał się samochodem marki Lublin spowodował kolizję drogową z samochodem Citroen Xsara prowadzonym przez mieszkańca Luszowic. Jak wykazało badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu sprawca kolizji miał ponad 1,1 promila. Utrata prawa jazdy to nie jedyne konsekwencje jakie poniesie nieodpowiedzialny kierowca, odpowie on również za spowodowanie kolizji będąc w stanie nietrzeźwości.
W nocy z 7 na 8 sierpnia br. w miejscowości Rzepiennik Strzyżewski, na drodze W980, do kontroli drogowej została zatrzymana 34-letnia mieszkanka Rzepiennika Biskupiego, która kierowała samochodem marki Suzuki Baleno. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu ujawniło, że kobieta miała blisko 0,8 promila.

Narkotyki
Policjanci Wydziału Prewencji KMP w Tarnowie w trakcie legitymowania 22-letniej kobiety na ul. Czystej w Tarnowie ujawnili środek odurzający w postaci marihuany w ilości 3,17 grama. Młoda tarnowianka została zatrzymana w policyjnym areszcie.
Funkcjonariusze KMP w Tarnowie w wyniku podjętych czynności dokonali zatrzymania na gorącym uczynku 17-letniego mieszkańca Skrzyszowa, u którego ujawnili ukryte w opakowaniu po chusteczkach niewielkie ilości suszu roślinnego (marihuany).
Funkcjonariusze KP Tarnów-Centrum w trakcie legitymowania 18-letniego mieszkańca Tarnowca ujawnili przy nim foliowy woreczek z zawartością suszu roślinnego (marihuana) o wadze 0,9gr.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 11:18:50
IP     : 35.172.230.21
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html