To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tarnów może mieć kolejną atrakcję turystyczną    -   08/8/2011
Będzie replika tramwaju?
Wolę współpracy z inicjatorami posadowienia w centrum miasta repliki zabytkowego tramwaju podtrzymuje prezydent Ryszard Ścigała. Jak zapewnia szef tarnowskiego samorządu, podpisany przed dwoma laty list referencyjny cały czas obowiązuje.

Ogloszenie

Należy jednak pamiętać, że wspomniany list nie wskazuje konkretnej lokalizacji dla repliki tramwaju, dlatego też konieczne jest uzgodnienie wszystkich niezbędnych szczegółów, aby znajdowała się ona w uzasadnionym, zgodnym z prawem, miejscu – informuje Urząd Miasta Tarnowa. Na tym bowiem obecnie koncentrują się działania magistratu.
Włodarz miasta zdecydowanie popiera powstanie repliki tramwaju jako atrakcji historyczno-turystycznej, która w doskonały sposób wkomponowałaby się w krajobraz tarnowskiej starówki i służyła głównie celowi promocyjnemu. Dlatego inicjatorzy, aby uwiarygodnić swoje zamiary, powinni nawiązać współpracę z Tarnowskim Centrum Informacji Turystycznej. W tramwaju bowiem, ze względu na jego nietypową lokalizację, powinny być np. rozprowadzane materiały informacyjne o mieście.

Przypomnijmy, że pierwotnie jako miejsce posadowienia tramwaju wskazywano ulicę Wałową, a nie plac Sobieskiego, na którym najbardziej zależy pomysłodawcom. Co ważne, tę ostatnią lokalizację, jako najmniej korzystną, ocenił urząd konserwatora zabytków. Dodajmy, że magistrat sprawdza ponadto, czy nie występuje żadna przeszkoda formalna co do zgodności z prowadzonym w centrum Tarnowa zadaniem rewitalizacyjnym. -Oczekujemy na odpowiedź Urzędu Marszałkowskiego w tej sprawie – podsumowuje szef Centrum Rozwoju Miasta Krzysztof Madej.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, July 25, 2024 19:52:01
IP     : 44.210.151.5
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html