To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Petycja przeciwko zadłużaniu Tarnowa    -   08/8/2011
Tarnów bez długu
W ślad za akcją „Polska bez długu”, tarnowski oddział stowarzyszenia „KoLiber” rozpoczyna akcję „Tarnów bez długu”. ”Projekt ten ma uświadomić mieszkańców miasta Tarnowa o kłopotach finansowych w jakie zostali pośrednio wprowadzeni tarnowianie. Otóż za rządów obecnie urzędującego prezydenta Tarnowa, dr Ryszarda Ścigały w ciągu ostatnich trzech lat dług miasta wzrósł niemal dwukrotnie, a na koniec obecnego roku pułap długu (wydatki względem przychodów sumując budżety miasta z ostatnich lat) może sięgnąć nawet 55%, przy dopuszczalnych 60%.” - piszą organizatorzy. Poniżej zamieszczamy list otwarty do Prezydenta Tarnowa.

Ogloszenie
>

Panie Prezydencie
W trosce o dobro tarnowian i miasta Tarnowa zwracamy się do Pana z wyrazami dezaprobaty i obawy w zarządzaniu finansami naszego miasta, które zagraża bezpieczeństwu przyszłości mieszkańców Tarnowa.
Martwi nas przede wszystkim zaciąganie kredytów przez tarnowski magistrat. Tarnowianie już wiele razy spotykali się z pańskimi obietnicami, jakoby Tarnów miał przestać być zadłużany. Niestety zapewnienia nadal nie są spełniane. Na początku 2008 r. zadłużenie miasta wynosiło 126 milionów PLN. Na  koniec 2010 było to już 231 mln zł! W 2011 roku dług ma wzrosnąć o kolejne kilkadziesiąt milionów. Oznacza to, że dług publiczny miasta będzie ponad dwukrotnie większy, niż na początku 2008 roku! Szacujemy, że na koniec 2011 roku na każdego pracującego mieszkańca miasta przypadnie blisko 7 tys. zł długu. Ponadto jak Pan wie, maksymalny próg ewentualnego długu miasta to 60%, gdzie tarnowskie zadłużenie może wynieść ok. 55%.
Pańska rzecznik tłumaczy wyżej wymienione fakty koniecznością współfinansowania przez miasto inwestycji dotowanych przez Unię Europejską. Absurdem jednak jest, iż przypływ środków zewnętrznych ma być usprawiedliwieniem dla zadłużania miasta. Takie wytłumaczenie na pewno nie wystarczy tarnowianom, gdy przyjdzie im spłacać kredyty zaciąganie przez tarnowskich urzędników. Zdrowy rozsądek podpowiada, że dodatkowe środki pieniężne, pomagające przecież finansować także inwestycje, które byłyby konieczne i bez dotacji, powinny pomóc w zbilansowaniu budżetu, a nawet wygenerowaniu nadwyżki. Jesteśmy jednak świadkami bezsensownej walki o jak największe wskaźniki wykorzystania środków unijnych. Powoduje to niepotrzebne wydatki (byleby środki unijne wykorzystać), co skutkuje zaciąganiem kolejnych zobowiązań. Trzeba podkreślić, że korzystanie z subwencji UE tylko wówczas pozytywnie wpłynie na rozwój naszego miasta, gdy środki te będą użytkowane w sposób właściwy i racjonalny. Warto więc dodać, że ważna jest nie tylko ilość, ale też jakość wykorzystania dotacji ze środków Unii Europejskiej. Martwi nas zbliżający się nieubłagalnie moment, kiedy to finansowanie z UE zostanie zakończone, a miastu pozostanie do spłaty ogromny dług. Brak zewnętrznych środków, w połączeniu z koniecznością spłaty licznych kredytów, może skutkować drastycznym zatrzymanie inwestycji.
Dlatego z trwogą i troską o tarnowian, sugerujemy Panu dalsze nie zaciąganie kredytów na poczet wydatków miasta oraz nie zadłużanie Tarnowa.”

Podpisano: Piotr Gładysz, Tarnowski oddział stowarzyszenia KoLiber
http://tarnow.koliber.org/

Projekt można wesprzeć poprzez udział w wydarzeniu na facebooku pod adresem: Zobacz tutaj W ciągu pierwszych 24 godzin od rozpoczęcia wydarzenia, a przed jego nagłośnieniem zebrano 105 podpisów. Głosować mogą także osoby mieszkające poza Tarnowem.
W najbliższym czasie, w niniejszej, zaktualizowanej wówczas wiadomości poinformujemy, w jaki sposób będzie można złożyć podpis pod petycją w „tradycyjny” sposób.
Nasz portal sprawuje patronat nad tą akcją.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, July 25, 2024 18:13:49
IP     : 44.210.151.5
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html