To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   Zaangażowanie diecezji tarnowskiej w duszpasterstwo polonijne    -   09/8/2011
Z życia Diecezji Tarnowskiej
W Tarnowie dziś, we wtorek 9 sierpnia spotykają się kapłani pochodzący z diecezji tarnowskiej, którzy pracują wśród Polonii na całym świecie. Z okazji jubileuszu diecezji, księża m.in. z Austrii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Białorusi i Stanów Zjednoczonych, Nowej Zelandii, będą przeżywać rekolekcje. Poprzedzi je sympozjum naukowe poświęcone zaangażowaniu diecezji w duszpasterstwo polonijne.

Ogloszenie
>

Jak dowiadujemy się z Diecezjalnego Serwisu Informacyjnego, Sympozjum rozpoczęło się w auli Wyższego Seminarium Duchownego o godzinie 10.00. Według programu gościem jest abp Szczepan Wesoły z Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących.
W spotkaniu bierze udział ponad stu kapłanów. Uczestnicy poznają działalność ośrodków polonijnych we Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Będą też wykłady i praca w grupach. Sympozjum organizuje Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie. Wstęp jest wolny.

Po zakończeniu sympozjum kapłani wezmą udział w rekolekcjach, które poprowadzi o. Jacek Salij. Księża będą się także spotykać z biskupem Wiktorem Skworcem ordynariuszem diecezji, by rozmawiać o pracy duszpasterskiej wśród Polonii.

Przygotowała Ewa Biedroń – DSI - Diecezjalny Serwis Informacyjny
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 11:07:45
IP     : 35.172.230.21
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html