To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   „Kwartet na Przedgórzu” i kolejne warsztaty...    -   12/8/2011
Tradycyjne wyplatali wieńce
Stowarzyszenie „Kwartet na Przedgórzu” zakończyło właśnie pierwsze z planowanego cyklu szkoleń – Warsztaty z Wyplatania Tradycyjnego Wieńca Dożynkowego. Szkolenia dla mieszkańców gmin Dębno, Borzęcin, Radłów i Brzesko odbywały się w Domu Wiejskim w Jadownikach i podzielone zostało na trzy etapy. Pierwszy z nich to bardzo interesująca prelekcja etnograf Pani Marii Cetera, kierownika Muzeum Etnograficznego w Tarnowie, a także członka wielu komisji oceniających wieńce dożynkowe. Kolejne etapy warsztatów to już nabywanie umiejętności praktycznych pod okiem Pani Elżbiety Loranty. W warsztatach wzięło udział łącznie ponad 30 osób, w tym także młodzież i mężczyźni. Zaangażowanie i aktywność uczestników mile zaskoczyła nawet samych organizatorów.

Ogloszenie

-Wspólne śpiewy tradycyjnych pieśni regionalnych umilały atmosferę i pozwoliły na lepszą integrację uczestników – mówi Bernadetta Musiał koordynująca projekt z ramienia Stowarzyszenia. Warsztaty zakończyły się nie tylko wymianą doświadczeń, ale i wzajemnych kontaktów pomiędzy Kołami Gospodyń Wiejskich, co daje nadzieję przyszłą współpracę.

Stowarzyszenie „Kwartet na Przedgórzu” już dziś pragnie zaprosić na kolejne warsztaty z tradycyjnego pieczenia chleba, czy gotowania potraw z grzybów i szkolenie z zakresu pozyskiwania środków na energię odnawialną. Już niedługo więcej informacji w punktach Stowarzyszenia i na stronie www.kwartetnaprzedgorzu.pl.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 10:03:31
IP     : 35.172.230.21
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html