To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Odpust na Jamnej    -   12/8/2011
Święto Pojednania
15 sierpnia, w poniedziałek, na Jamnej w powiecie tarnowskim odbędą się obchody Święta Pojednania organizowane przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie i Dom św. Jacka. Poprzedzi je dzień wcześniej „radosny pogrzeb Matki Bożej”.

Posłuchaj fragmentu konferencji prasowej poświęconej temu wydarzeniu :

Ogloszenie
>

-Jamna to miejsce szczególne na ziemi tarnowskiej, szczególnie doświadczone w czasie II wojny światowej, dlatego wybraliśmy je na organizację Święta Pojednania. Łączy ono kilka elementów. Jest to dzień Wojska Polskiego, rocznica „Cudu nad Wisłą” i Odpust Jamneński. Łączymy tutaj elementy patriotyczne z chrześcijańskimi”- podkreślał starosta Mieczysław Kras.

Uroczystości patriotyczne poprzedzi wyjątkowe wydarzenie – jedyna w swoim rodzaju ceremonia, odbywająca się tylko w czterech miejscach w Polsce (Kalwaria Pacławska, Kalwaria Zebrzydowska, Borek Stary, Jamna) - 14 sierpnia o godz. 12.30 – „Radosny pogrzeb Matki Boskiej”, tryumfalny, ze starymi tekstami, z namaszczeniem olejkami będzie wpisywał się w Jamneński krajobraz. Barwna procesja z dziećmi niosącymi kilkudziesięciometrowy welon Matki Boskiej z pewnością dostarczy wielu doznań estetycznych, duchowych.
15 sierpnia - kulminacja uroczystości - Odpust Jamneński Matki Bożej Niezawodnej Nadziei i Święto Pojednania. Uroczystości rozpoczynają się o godz. 10.00 pod pomnikiem na Jamnej. Będzie można wysłuchać wspomnień o żołnierzach poległych w czasie I i II wojny światowej, wieńce i kwiaty zostaną złożone na mogiłach. Następnie o godz. 11.00 przy ołtarzu polowym zostanie odprawiona Msza św. w intencji poległych żołnierzy. Po zakończeniu Eucharystii odtańczony zostanie tradycyjny „Polonez na łące”.
-Jamna ma być miejscem pamięci o przeszłości, gdzie formowane są przyszłościowe kadry Polski – powiedział podczas spotkania z dziennikarzami o. Jan Góra. –Chcemy dać młodzieży trochę ciepła, inwestujemy w ich rozwój i zapraszamy wszystkich, którzy chcą być blisko – podkreślał.
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 11:56:18
IP     : 35.172.230.21
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html