Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Nie spełnione obietnice, zawiedzione nadzieje    -   13/8/2011
Platforma w ogniu krytyki PiS
W miniony poniedziałek 8 sierpnia po dłuższej przerwie odbyła się w Tarnowie kolejna konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości – z udziałem posłów: Edwarda Czesaka, Józefa Rojka i senatora Macieja Klimy. Nie poznaliśmy na niej list wyborczych, natomiast parlamentarzyści zwyczajowo skoncentrowali się na sytuacji gospodarczej kraju i związanej z nią krytyce rządów Platformy Obywatelskiej. Jak wykazywał J. Rojek, wdzięcznym tematem do takiej krytyki jest chociażby lektura obietnic zawartych w expose premiera Donalda Tuska, wygłoszonym 23 listopada 2007 roku. Poniżej prezentujemy relację z konferencji prasowej.

Posłuchaj fragmentów konferencji prasowej – mówią posłowie: E. Czesak i J. Rojek :

Ogloszenie
>

Konferencję otworzył poseł Edward Czesak oświadczeniem „dotyczącym pewnych przekazów medialnych dotyczących wewnętrznych spraw PiS”: -Nie będziemy w trakcie kampanii wyborczej odnosić się do tendencyjnych medialnych przekazów; w naszej opinii niektóre lokalne gazety są szczególnie zorientowane w tych kierunkowych działaniach wspierających medialnie ich informatorów, pragnących odegrać jakąś rolę, którą my definiujemy jako rolę mającą zaszkodzić PiS podczas wyborów. Z ubolewaniem stwierdzamy, że przekazy te są inspirowane przez byłych działaczy Prawa i Sprawiedliwości, wyrażających w ten sposób swoją frustrację - mówił E. Czesak stwierdzając, iż cechą kampanii wyborczej PiS będzie merytoryczna dyskusja, ocena dokonań rządu i prezentacja programu.

Ustawa o szkolnictwie i drogie podręczniki
Podczas konferencji poseł odniósł się do zmian w ustawie o szkolnictwie „umożliwiającej takie działania producentom i handlowcom w obszarze podręczników szkolnych, które skutkują tym, że dziś w rodzinach w których trwają przygotowania do posłania dzieci do szkoły, rodzice płaczą”. Na cenę podręczników ma głównie wpływ zwiększony podatek. Problem z podręcznikami, koniecznością częstego zakupu nowych wydań itp., nie został jednak przez posłów szerzej rozwinięty.

Alkohol na imprezach masowych
Zarówno poseł, jak i senator, wspominając o trwającym właśnie miesiącu trzeźwości przypomnieli, że tylko klub PiS głosował w Sejmie przeciw możliwości sprzedaży napojów alkoholowych na imprezach masowych. Na ostatnim posiedzeniu Senatu została przyjęta - zgłoszona przez PiS - odpowiednia poprawka do ustawy, mająca m.in. uniemożliwić sprzedaż piwa na takich imprezach, jednak PO zapowiada odrzucenie tej poprawki w Sejmie, „co zagrozi powstawaniem burd i awantur na stadionach”. Senator Maciej Klima podkreślał, że nie będzie to służyło naszemu wizerunkowi podczas mistrzostw Euro 2012.
-Również w samorządzie tarnowskim zaistniała taka sytuacja, że lokalne władze chciały podjąć uchwałę o zmniejszeniu odległości punktów sprzedaży alkoholu od obiektów użyteczności publicznej, w tym szkół i kościołów, pozwalającą także zwiększyć liczbę takich punktów - przypominał E. Czesak. -Tylko PiS głosował przeciw tej uchwale, co tarnowskie media bardzo umiejętnie przemilczały. Dopiero głos biskupa tarnowskiego, odczytywany w kościołach sprawił, że samorządu uznał, iż należy zweryfikować jego stanowisko.

PO – obietnice bez pokrycia
Podczas konferencji poseł Józef Rojek przypomniał expose premiera Donalda Tuska wygłoszone na pierwszym posiedzeniu Sejmu nowej kadencji, 23 listopada 2007 roku. W ocenie posła expose to, pełne obietnic zawartych na 56 stronach, w odniesieniu do obecnej rzeczywistości - jest pełne kłamstw, które dziś się przemilcza. -Na którą stronę tego dokumentu by się nie zerknęło, każda jedna dziedzina – to jest wprowadzanie wyborców i Polaków w błąd - mówił poseł, cytujący np. takie zapisy jak: „naczelną zasadą polityki finansowej będzie stopniowe obniżanie podatków i danin publicznych”, czy „państwo, które żyje na kredyt, nie będzie dla obywateli godne zaufania”. Z obietnicy ograniczania wzrostu długu publicznego, pozostał gigantyczny dług, wskutek którego po czterech latach obecnych rządów, z każdego z nas państwo polskie będzie musiało zedrzeć 21 tys. zł długu.
Posłowi wtórował senator Maciej Klima, który zauważył, iż bynajmniej nie przeszliśmy suchą nogą przez kryzys, a w dodatku rozmontowany został system emerytalny. W jego ocenie nie dość, że w Polsce poszczególne wskaźniki gospodarcze i dane GUS nie napawają optymizmem, to jeszcze jesteśmy w przededniu ogromnego kryzysu światowego; spada globalne PKB, rynki tracą zaufanie do rządów, a sztuczne pompowanie gigantycznych pieniędzy mających przynieść ratunek, nie przynosi oczekiwanych efektów.

Senator mówił także, choć nie było to głównym tematem konferencji, o fatalnej sytuacji polskiej armii. Odkąd w grudniu 2007 roku zamrożono dochody służb mundurowych, płace realne żołnierzy zmalały o poziom inflacji, która za obecnego rządu wyniosła już ponad 20 procent.
M. Klima dziwił się także temu, że tak łatwo było rozwiązać 36 „specpułk”, formację z tradycjami sięgającymi 1945 roku, niż przez cztery lata rozwiązać problem zakupu odpowiednich samolotów dla tego specpułku.
Jego zdaniem dymisja ministra Klicha, w związku z tragedią smoleńską, nastąpiła zbyt późno. Senator przywoływał przy tym przykłady standardów obowiązujących w „cywilizowanych krajach” - kiedy na Cyprze wybuchły magazyny z amunicją, w wyniku czego zginęło 8 osób, natychmiast do dymisji podał się minister obrony i dowódca wojsk, mimo iż nie byli za to odpowiedzialni. Kiedy w latach 90-tych w Paryżu doszło do obrzucenia jajkami prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, szef Biura Ochrony Rządu został zdymisjonowany w ciągu dwudziestu czterech godzin. -A u nas szefa BOR się awansuje i twierdzi, że to iż spadł samolot, to nie jego wina. Za swoich podwładnych ponosi się odpowiedzialność polityczną i niekoniecznie trzeba wówczas mieć bezpośrednią odpowiedzialność za sam czyn - mówił M. Klima.

Na pytania dziennikarzy dotyczące list wyborczych, poseł Edward Czesak odpowiedział, że zgodnie z obietnicą zostaną one przedstawione w drugiej połowie sierpnia.
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 24)Dodaj komentarz
(14-08-2011) ble, ble :
co z tego, że głosujecie przeciw rozpowszechnianiu alkoholu, jak sami działacze pis publicznie na imprezach rodzinnych organizowanych przez szkoły, gminy, powiaty żłopią piwsko, nie zważając na to, że dają zły przykład

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-08-2011) kolo :
żeby tylko piwsko...(obłudniaki małe pisowskie)chociaż osobiście nie ma nic przeciwko piwku na meczu:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-08-2011) kolo :
...no i nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ten tytułowy, a jakże, OGIEŃ jest niemiłosiernie słaby:)....a Edward nie pokaże list bo sympatyczna pani Malec może je ...sami wiecie i co będzie wtedy?!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-08-2011) polo :
Tylko PIS może zatrzymać tą szarańcze POKEMOWSKĄ.Takich posłów jak Pani Malec nam potrzeba!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-08-2011) zx :
PO - polska w budowie a szkoły mają być likwidowane , i co będą budowane na zgliszczach

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-08-2011) TTak! Jestesmy skuteczni! :
Trzeba krzty wstydu nie mieć,by pokazywac sie na duzych fotografiach z hasłem" Tak! Jestesmy skuteczni!".Ta to sobie wykombinowali: Grad,Urszula Augustyn,Ciepiela i Musiał.W czym jesteście skuteczni? No ! Odpowiada\ć wyborcom! W czym?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-08-2011) TTak! Jestesmy skuteczni! :
Trzeba krzty wstydu nie mieć,by pokazywac sie na duzych fotografiach z hasłem" Tak! Jestesmy skuteczni!".Ta to sobie wykombinowali: Grad,Urszula Augustyn,Ciepiela i Musiał.W czym jesteście skuteczni? No ! Odpowiada\ć wyborcom! W czym?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-08-2011) MAFIOSO :
A to ciekawe, Platforma w ogniu krytyki nie tylko PiS?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-08-2011) do popo :
Po co malcowa do sejmu, wystarczy afer, dość już państwo kosztowały różne komisje śledcze związane z aferami

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-08-2011) wstyd :
Prosba..wybierzcie syna naszego trenera bo jest szansa ze ojca do stolicy wezmie!to jedyna szansa na utrzymanie sie w ekstralidze!blagam niech jada bo zuzla szkoda!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-08-2011) do polo :
Malec L powinna mieć chociaż odrobinę samokrytyki i nie pchać się do sejmu. I tak do tej pory jakimś cudem osiągnęła za dużo. Mało jej Krakowa chce Warszawę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-08-2011) ROJKA :
Komentarz usunięty po interwencji pomówionych treścią komentarza osób

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-08-2011) Dżet :
Dlaczego PiS nie powie wprost: chcemy komuny, chcemy rządów centralnych, chcemy wszystkim sterować, Polak jest matoł i nie można mu dać swobód gospodarczych, religijnych, kulturalnych, Polak nie potrafi zarobić więc trzeba mu dać itd. Uważam, że chore ambicje prostych ludzi (np. pielęgniarka nie stoi przy łóżku chorego tylko jest gwiazdą partii) i wypaczony patriotyzm powodują że giną ludzie. Smoleńsk. Łódz, Lepper - kto następny? Jakie mają sukcesy i kwalifikacje że takie osoby jak Rojek, Czesak, Klima pouczają innych? Ciekawym, czy dożyję czasów, że będziemy na posłów wybierać nie swoich, ale ludzi którzy mogą pokazać sukcesy, mają niebanalne pomysły, nie potrzebują się dorabiać trwając na stołkach sejmowych, mogą sie pochwalic swoim domem, ogrodem, drzewem, lasem itd.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-08-2011) mamy takich! :
Mamy takich ludzi,ale przysyłaja nam,murzyniątkom, tych "lepszych", z Krakowa.Bo tam nie ;pomieścili sie na dobrych( czytaj: pierwszych) miejscach na li\ście.To może tu sie jakos przecisną (vide:kandydaci do Senatu) Mielismy już tu kiedys słynnego Glapcia-Adama Glapinskiego.Tarnów mylił sobie bidulek z Tarnobrfegiem,ale tarnowianie wybrali go.Robiło na nich wrazenie,że faceta na okrągło pokazuja w tv, więc ludek miejscowsy pomyślał sobie, że to musi byc ktoś wazny.Może teraz przestaną obowiązywac takie kryteria.Mamy swoich liderów i na nich powinniśmy stawiać!Bo niby dlaczego w Senacie Tarnów i region ma byc reprezentowany przez kogoś z Krakowa czy innej Warszawy?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-08-2011) kalop :
A ja chcę 3 000 000 mieszkań.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-08-2011) Smukły :
Ludzie, po co wy jeszcze podniecacie się tymi przepychankami... Najłatwiej jest krytykować wszystko i wszystkich... Jakie do tego prawo ma np. Pan Rojek ?! Był prezydentem, jest posłem. W czym on jest skuteczny? Jakie ma kompetencje? Dobrze, że spadła mu z nieba ta polityka, bo w dopóki się w nią nie wplątał to w życiu zawodowym też nie odnosił żadnych spektakularnych sukcesów. Dość mam tej obłudy, osób, które same mogą coś zrobić dla miasta i rejonu, a zamiast tego skupiają się na nieustającej krytyce!! Bierze się to nie z chęci pomocy Tarnowowi, lecz z chęci WŁADZY!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-08-2011) DJ True :
Można wiele mieć pretensji do wszystkich i o wszystko, lecz nie w tym rzecz. Jedno jest natomiast pewne obecne rządy PO w Polsce jak również w Tarnowie jest najnormalniejsza katastrofą dla naszej ojczyzny jak również dla naszego miasta. Usta tych Panów są pełne frazesów o inwestycyjnych boomach, cudach i zielonych wyspach. To ja się w taki razie pytam o dwie proste rzeczy: Czy budowanie najdroższych autostrad w Europie jest sukcesem (to do rządu PO)? Dwa. Co Pan Ścigała zrobił dla mnie jako przedsiębiorcy i wielu innych z Tarnowa aby nasza działalność gospodarcza stała się bardziej konkurencyjna i mogła się dalej rozwijać.(to do Pana Prezydenta Tarnowa)? Proszę o proste i konkretne odpowiedzi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-08-2011) Odp :
Usta pełne frazesów posiadaja wszyscy politycy bez względu na przynależność. Za 10000,00 miesięcznie mówi się to co chce naród usłyszeć. Niestety, przedsiębiorcy są zbyt małą społecznością żeby mieli wpływ na wybory dlatego dla władzy są nieistotni. Najwieksza grupa to biedni, potrzebujący wszystkiego i tu są nieograniczone możliwości dla kandydatów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-08-2011) beczelność! :
Wobec sytuacji na kolei,zaniechaniach w budowie autostrad,ogólnym bałaganie w kraju i- na zuchwałośc i bezczelność,a także kpiny z wyborców zakrawa hasło Po-wcó z Tarnowa:"Tak!Jestesmy skuteczni".W czym sa skuteczni?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-08-2011) DJ True :
A teraz pozwolę sobie na moją opinię w kwestii działalności proinwestycyjnej i gospodarczej ekipy Pana Ścigały w Tarnowie. Otóż w moje ocenie Pan P. Ścigała i jego podwładni w kwestii wspierania i tworzenia mocnej gospodarki w mieście Tarnów wykazują się albo kompletnym brakiem wiedzy, profesjonalizmu lub najzwyklejszą w świecie impotencją umysłową (zwaną głupotą). Wiem, że to mocne słowa, ale jak inaczej można nazwać pompowanie publicznych pieniędzy w tworzenie pseudo strefy ekonomicznej na terenach Zakładów Mechanicznych SA w Tarnowie? Moi Drodzy aby w ogóle zacząć mówić o mądrym stworzeniu na tym terenie atrakcyjnego miejsca do inwestowania itd. należało by najpierw zapewnić dla tego terenu odpowiednią infrastrukturę komunikacyjną - mówiąc prościej zaprojektować i szybko wybudować połączenie drogowe tego obszaru w ten sposób aby samochody ciężarowe typu TIR mogły swobodnie zapewnić łańcuch logistyczny dla potencjalnych fabryk i inwestorów. Obecnie sytuacja jest taka , iż owszem można dojechać TIRem na ten teren ale wiąże się to z łamaniem przepisów gdyż z każdej z stron dojazdowych obowiązują ograniczenia co do tonażu lub wysokości. Jednym słowem sytuacja jest taka jakby zacząć budowę domu od dachu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-08-2011) Kaskatj :
Nie z przymiotnikami piszemy oddzielnie drogi dziennikarzu - patrz tytuł (nie spełnione!)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-08-2011) STADIONY BEZ TUSKA! :
Donald został pięknie wygwizdany w Gdańsku na otwarcie !!! :) Wciągnęliście kiboli w waszą gierkę i to był wasz błąd. Inne tematy zastępcze wam jakoś przelecą, ten nie! GW, PO, ITI - WON!! Głosowalem na was, ale to był mój największy błąd w życiu. Wardzała już mnie nie przekona.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-08-2011) Smukły :
Kaskatj - BRAWO!! BRAWO!!! BRAWO!!! " Nie spełnione" ? Tak!? Poćwicz język, którym się posługujesz zanim zaczniesz pouczać innych. Swoją drogą brawo dla autora ;/ NIESPEŁNIONE, a nie "nie spełnione"... LUDZIE!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-08-2011) emde :
Pozwolę sobie na udzielenie na udzielenie moim koleżankom i kolegom jednej cennej wskazówki, której nauczyłem się w pokerowej grze, a mianowicie mając w ręce 2 asy i 3 króle, nie czuj się wygranym bo druga strona może mieć 3 asy i 2 króle, przykład - ostatnie wybory samorządowe.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl