To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   19 sierpnia: Letni Festiwal Bluesa    -   17/8/2011
Blues na Rynku
Przypominamy: już po raz szósty Tarnowskie Centrum Kultury ma przyjemność zaprosić na muzyczne sierpniowe piątki na tarnowskim Rynku, które już tradycyjnie odbędą się pod hasłem BYŁ SOBIE BLUES – Letni Festiwal Bluesa. Wzorem lat ubiegłych, podczas festiwalu nie zabraknie muzycznych atrakcji. Przed nami drugi z trzech koncertów – 19 sierpnia o godz. 19:00 wystąpią: Breakmaszyna i Blue Machine.

Ogloszenie

Już po raz szósty Tarnowskie Centrum Kultury ma przyjemność zaprosić na muzyczne sierpniowe piątki na tarnowskim Rynku, które już tradycyjnie odbywają się pod hasłem BYŁ SOBIE BLUES – Letni Festiwal Bluesa. Wzorem lat ubiegłych, podczas festiwalu nie zabraknie muzycznych atrakcji. Festiwal obejmuje trzy koncerty (12, 19 i 26 sierpnia).
Na scenie ustawionej na Rynku prezentują się zarówno starzy, znani „wyjadacze” bluesa, jaki młode blues-rockowe formacje. Za nami pierwszy koncert tegorocznej edycji, podczas którego wystąpili Around The Blues i Kajetan Drozd Acoustic Trio. W najbliższy piątek, 19 sierpnia zagrają Breakmaszyna i Blue Machine.
Współautorem oraz animatorem koncertów w ramach BYŁ SOBIE BLUES jest Wojciech Klich, gitarzysta, wokalista, kompozytor, który też cały Festiwal poprowadzi.

BREAKMASZYNA - początki sięgają jam sessions w Rywalu w połowie lat dziewięćdziesiątych oraz legendarnej, częstochowskiej kapeli Muddy Water. Nazwa Breakmaszyna pojawiła się w 2002 roku przy okazji festiwalu bluesowego Blues nad Okszą w Kłobucku. Często zmieniał się skład, przez zespół przewinęło się wielu muzyków. Swoją muzykę określają jako post-blues, czyli postmodernistyczny blues. Zespół grał na małej scenie festiwalu Rawa Blues w Spodku w 2006 roku. Na początku 2007, nagrali pierwszą płytę; "Postblues. W 2008 zespół zdobył pierwszą nagrodę na festiwalu Las, Woda i Blues w Radzyniu (wspólnie z zespołem S.O.U.L.), Grand Prix festiwalu Koło Bluesa w Kole, Grand Prix festiwalu Blue Blues w Częstochowie i jedną z pomniejszych nagród na festiwalu Galicja Blues Festiwal w Krośnie. W 2010 roku nagraliśmy drugi krążek "Częstochowska Masakra Gitarą Elektryczną".
Skład: Arek Skupiński- bass, Sławek Szwajkowski - perkusja, Paweł Stomma - gitara, voc.

BLUE MACHINE - Muzyka krakowskiej grupy to szeroko pojęty blues-rock. Jako, że stylistyka ta w ciągu wielu lat swego istnienia została bardzo mocno wyeksploatowana, zespół stale poszukuje w niej własnej, indywidualnej przestrzeni. W dźwiękach Blue Machine oprócz elektrycznego bluesa można usłyszeć także reggae, funkowe rytmy, pazur rodem z cięższego rocka, industrialowe zgrzyty i dysonanse, jazz-rockową improwizację, ale także echa muzyki folkowej z różnych zakątków świata.
Do sukcesów zespołu zaliczyć można tytuł laureata festiwalu FAMA 2008, suport przed Joe Cockerem w Krakowie, a także udział w licznych festiwalach bluesowych (m. in. Bluestracje, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Galicja Blues Festiwal). Utwory Blue Machine gościły także w alternatywnej liście przebojów Radia Kraków. W 2009 roku zespół połączył siły ze znakomitym białostockim harmonijkarzem, Tomkiem Kamińskim, który współpracował z większością znaczących postaci bluesa w Polsce. To wspólne przedsięwzięcie pokazuje, że nietypowe zestawienie dwóch harmonijek na jednej scenie jest jak najbardziej uzasadnione, dając inspirację i nowe środki wyrazu dla całego zespołu.

Początek koncertów na tarnowskim Rynku (scena przed TCK) o godz. 19.00. Wstęp wolny.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 12:04:21
IP     : 35.172.230.21
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html