Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   480. rocznica Bitwy pod Obertynem i powiatowe „Dożynki”    -   18/8/2011
Wieści z Powiatu Tarnowskiego
21 sierpnia samorządowcy Powiatu Tarnowskiego gościć będą na Ukrainie, gdzie odbędą się uroczystości związane z obchodami 480. rocznicy Bitwy pod Obertynem. Jak informuje powiat, przy okazji podpisana zostanie umowa z rejonem chmielnickim. Uroczystościom tym poświęcona była zorganizowana wczoraj, w środę 17 sierpnia konferencja prasowa. Kolejnym jej tematem były powiatowe „Dożynki”, które odbędą się 28 sierpnia w Ryglicach.

Ogloszenie

22 sierpnia 1531 pod Obertynem starły się wojska polskie pod dowództwem hetmana wielkiego koronnego Jana Amora Tarnowskiego z armią mołdawską. Bitwa zakończyła się całkowitym zwycięstwem Polaków. Powiat Tarnowski – wspólnie z miastem Tarnowem – ufundował tablicę pamiątkową w miejscu, w którym stoczono bitwę. Uroczystości odbędę się 21 sierpnia, w niedzielę. Honorowym patronatem objął je prof. Andrzej Kunert,  Sekretarz Rady Ochrony Pamięci, Walk i Męczeństwa oraz Grzegorz Opaliński, Konsul Generalny RP we Lwowie. W uroczystościach weźmie udział młodzież z II LO w Tarnowie oraz z gimnazjum w Tarnowcu. Będzie także wystawa o rodzie Tarnowskich i sesja naukowa.
Jak czytamy na stronie Powiatu, podczas pobytu na Ukrainie podpisane zostanie również porozumienie z rejonem chmielnickim. To rejon, w którym znajduje się Kuryłówka, miejsce urodzenia I.J. Paderewskiego, wielkiego patrioty, męża stanu i znakomitego muzyka. List intencyjny o współpracy starosta tarnowski podpisał w maju z przewodniczącym Państwowej Administracji Rejonu Chmielnickiego Olegiem Tomaszkiem. Teraz nastąpi sformalizowanie kontaktów, które mają polegać m.in. na wymianie kulturalnej. Tarnowska delegacja weźmie również udział w uroczystościach z okazji niepodległej Ukrainy.

Wicestarosta tarnowski Mirosław Banach zaprosił poprzez lokalne media do wzięcia udziału w dożynkach powiatu, które odbędą się 28 sierpnia w Ryglicach. –Pomimo, że zbiory w tym roku nie były najlepsze, podziękujemy za to, co rolnikom udało się zebrać – powiedział M. Banach. W trackie dożynek wręczone zostaną nagrody za udział w konkursie „Najlepszy Produkt Ziemi Tarnowskiej”. Gwiazdą dożynek będzie zespół Zakopower, którego piosenka „Pójdę boso” znajduje się na szczytach list przebojów.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(18-08-2011) eradycator :
za ubiegłoroczne dożynki Gminne Świnionogę trzeba uczciwie pochwalić .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-08-2011) HJNGMNDkPrBQfNkGt :
You are so awesome for helping me solve this myestry.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-08-2011) LjtgXVgRC :
jQeJtL ocxdtiirgbrq

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-08-2011) axYbogiCM :
Such a deep anwesr! GD&RVVF

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-08-2011) xKULHdpPpufPIbE :
gMSTL1 jzdtjheujmrq

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947