To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wrześniowa noc pełna zabawy    -   19/8/2011
Noc Kabaretowa
Tarnowskie Centrum Kultury oraz Galicyjski Tygodnik Informacyjny „TEMI” zapraszają na 9 NOC KABARETOWĄ. Podobnie jak w ubiegłym roku, impreza, która co roku cieszy się dużym powodzeniem wśród tarnowskiej publiczności odbędzie się w sali kina Marzenie 24 września. Początek o godzinie 20.00. W tym roku rozbawiać nas będą docenione i utytułowane kabarety młodego pokolenia, laureaci wielu przeglądów i festiwali kabaretowych: Stado Umtata, Kabaret z Konopi, Liquid Mime. Całość poprowadzi satyryk Artur Andrus, który również w finale zaprezentuje swój program. Bilety w przedsprzedaży od 22 sierpnia - 50 zł do nabycia w Biurze Obsługi TCK – Rynek 5, kasie kina Marzenie – Staszica 4, w Biurze Ogłoszeń „TEMI” w C.H. Świt – Sikorskiego 5. W dniu koncertu w kasie kina (na godzinę przed imprezą) – 70 zł.

Ogloszenie

Stado Umtata – kabaret pochodzący z Warszawy, założony w roku 2003. W skład kabaretu wchodzą Agata Biłas i Krzysztof Qlpa Kulpiński. Laureat nagród na takich przeglądach twórczości kabaretowej jak Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka, Festiwal Dobrego Humoru, Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry, zdobywca tytułu Króla Łgarzy na Ogólnopolskim Turnieju Małych Form Satyrycznych w Bogatyni. W konkursie przeglądu PAKA w 2011 zajęli III miejsce.

Kabaret z Konopi – twórcą kabaretu jest Krzysztof „Krycho” Kubalski. Przez 4 lata istnienia przez skład przewinęło się wiele osób, jednak skład podstawowy pozostaje bez zmian. Grupa kabaretowa zaczęła intensywną pracę od października 2004 roku. Brali udział w większości przeglądów i festiwali kabaretowych w Polsce. Owocem tych wyjazdów są laury, nagrody i różnego rodzaju wyróżnienia. Szczególne miejsce zajmują u nich nagrody publiczności, których mają najwięcej. Czwarty program kabaretu nosi tytuł: „Eksperyment: Kabaret” i został przyjęty owacjami na stojąco przez toruńską publiczność. Obecnie skład kabaretu tworzą: Krzysztof Kubalski, Norbert Orłowicz, Przemysław Słomka (akustyk).

Liquid Mime - polsko-amerykański tandem, w którym liderem jest Jim Williams - aktor, mim, tancerz, klaun. Towarzyszy mu Anna Wojtkowiak-Williams - aktorka pantomimy. Wspólnie stwarzają na scenie zajmujące audiowizualne widowisko. Przy minimalnym użyciu słów tworzą bogate w treść, komediowe spektakle wykorzystując swoje wirtuozerskie umiejętności pantomimiczne, aktorskie i scenograficzne. Laureat m.in. Grand Prix oraz Nagrody Publiczności XXVII przeglądu PAKA 2011 oraz tytułu Króla Łgarzy i Nagrody Publiczności w Bogatyni.

Artur Andrus - na co dzień redaktor trójkowej "Powtórki z rozrywki", co tydzień gospodarz spotkań w warszawskiej "Piwnicy pod Harendą", co jakiś czas konferansjer różnych imprez kabaretowych, a poza tym poeta, autor tekstów piosenek, artysta kabaretowy, komentator "Szkła kontaktowego". Artur Andrus to artysta multimedialny. Można go nie tylko usłyszeć w radiu i na płytach, zobaczyć na scenie i w telewizji, ale też przeczytać. Jego wiersze ukazywały się w latach 1998-99 w kolumnie satyrycznej Życia Warszawy. Często pisał (i pisze nadal) teksty piosenek dla innych artystów kabaretowych, m.in. dla Małgorzaty Zwierzchowskiej i Olka Grotowskiego ("Wiesiek idzie", "Jarocin", "Beczka piwa") dla Czerwonego Tulipana ("Żeby się sobą zauroczyć", "Odezwa do Małgosi"), oraz dla Grupy MoCarta - słynny "Paskudny wio..." wykonywany z Arturem Renionem, zarejestrowany na płycie Grupy pt: "Kreatury". Na najnowszej płycie Grupy MoCarta można usłyszeć kolejną piosenkę z tekstem Artura, pt: "Nie śmiejcie się z taty". Ponadto wiersze Artura Andrusa ukazywały się na ostatniej stronie "Przekroju", a obecnie Artur Andrus idąc z duchem czasów, prowadzi swojego własnego bloga! Usłyszeć nagrania Artura można na wspomnianej już płycie Grupy MoCarta oraz na dwupłytowym albumie "Przechowalnia", gdzie prezentuje on swoje najbardziej znane utwory, a także na solowej płycie pt: "Łódzka". W grudniu 2004 ukazała się książka z utworami Artura Andrusa pt: "Popisuchy". W 2010 roku Artur Andrus otrzymał tytuł "Mistrza Mowy Polskiej"!

Partnerami imprezy są: KARPACKA SPÓŁKA GAZOWNICTWA, CZAKRAM Jacek Okoński, C.H. ŚWIT.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 10:46:30
IP     : 35.172.230.21
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html