To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Nowa parafia w Woli Dębińskiej?    -   24/8/2011
Wieści z Dębna
Z inicjatywą budowy kościoła w Woli Dębińskiej wyszedł ordynariusz diecezji tarnowskiej ks. bp Wiktor Skworc. Misję tę powierzył księdzu Józefowi Schabowi, katechecie z parafii pw. Świętej Małgorzaty w Dębnie.

Ogloszenie

Obecnie cała Wola Dębińska należy do parafii w Dębnie, gdzie znajduje się także zabytkowy kościół poddawany w ostatnim czasie gruntownej renowacji i remontowi. Wraz z wybudowaniem nowego kościoła parafia zmieniłaby granice. Na części jej obecnego obszaru powstałaby nowa parafia w Woli Dębińskiej, do której mogłyby należeć także sąsiednie wsie we wschodniej części gminy takie jak np. Biadoliny Szlacheckie czy Perła.
Trudno powiedzieć, kiedy można się spodziewać wybudowania kościoła i utworzenia nowej parafii. W komunikacie biksupa ordynariusza odczytanym w parafii w Dębnie nie ma mowy o żadnych datach. Przypuszczalnie wszystko zależeć będzie od możliwości finansowych. Na razie wiadomo, że parafia w Dębnie dysponuje już działką pod budowę kościoła, która znajduje się w Woli Dębińskiej nieopodal drogi na Bielczę.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 10:48:09
IP     : 35.172.230.21
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html