To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   26 sierpnia: Był Sobie Blues    -   24/8/2011
Ostatni taki koncert...
Już po raz szósty Tarnowskie Centrum Kultury ma przyjemność zaprosić na muzyczne sierpniowe piątki na tarnowskim Rynku, które już tradycyjnie odbywają się pod hasłem BYŁ SOBIE BLUES – Letni Festiwal Bluesa. Na scenie ustawionej na Rynku prezentują się zarówno starzy, znani „wyjadacze” bluesa, jaki młode blues-rockowe formacje. Za nami dwa koncerty tegorocznej edycji, podczas których wystąpili Around The Blues, Kajetan Drozd Acoustic Trio, Breakmaszyna i Blue Machine. W najbliższy piątek, 26 sierpnia, na zakończenie Festiwalu zagrają Cotton Wing i Limboski z materiałem „Tribute to Gerogie Buck”.

Ogloszenie

COTTON WING - został założony w Gdańsku około 1995 roku. Po powrocie gitarzysty i wokalisty (członków pierwszego składu) z podróży do muzycznych korzeni 2010 zespół reaktywował się, wzbogacając skład o dwóch doświadczonych muzyków Adama (perk.) i Janusza (bas) grając bluesa, soul/funk i rocka. Na koncie ma niezliczoną ilość koncertów w całym kraju. Marcin Guzowski w czerwcu br. został wybrany najlepszym gitarzystą wg „Gitariady”.

LIMBOSKI "TRIBUTE TO GEORGIE BUCK" tworzą: Michał Augustyniak (gitary, sitar, wokal), Jacek Cichocki (klawisze, organy, akordeon, laptop, przeszkadzajki), Jacek Mazurkiewicz (kontrabas) i Bartek Kazek(bębny). Ich muzykę trudno zdefiniować, to niezwykle ekscytujący kolaż bluesa, folku, rocka i psychodelii.  Do tej pory ukazały się trzy płyty Augustyniaka z autorskim repertuarem (Limbo - "Czarny kolczyk", Limboski solo - "Farevell Devil" i Limboski Quartet - "Cafe Brumba"), czwarta - z bluesową i rockandrollową klasyką - czeka na wydanie ("Tribute to Georgie Buck"). Oryginalność i wyrazistość stylistyczna lidera, a także bardzo dobrzy, pełni oryginalnych pomysłów towarzyszący mu muzycy sprawiają, że to jedne z najciekawszych wydawnictw muzycznych ostatnich lat.
W lipcu w Hiszpanii ukazał się najnowszy album LIMBOSKI "TRIBUTE TO GEORGIE BUCK", który również promowany jest na Półwyspie Iberyjskim trasą koncertową zespołu, a polska premiera płyty odbędzie się podczas tarnowskiego koncertu.

Partnerem Festiwalu jest Karpacka Spółka Gazownictwa.
Współautorem oraz animatorem koncertów w ramach BYŁ SOBIE BLUES jest Wojciech Klich, gitarzysta, wokalista, kompozytor, który też cały Festiwal poprowadzi.
Początek koncertu na tarnowskim Rynku (scena przed TCK) o godz. 19.00. Wstęp wolny.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 11:47:44
IP     : 35.172.230.21
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html