To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tarnowska policja zatrzymała sprawcę napadów z użyciem noża na sklep i stację benzynową    -   25/8/2011
Bandyta aresztowany
W niedzielę 21 sierpnia br w jednym ze sklepów w centrum Tarnowa doszło do rozboju w użyciem noża. O godzinie 7.21 do sklepu spożywczego wszedł młody, ubrany w bluzę z kapturem mężczyzna. Zamknął za sobą drzwi. Następnie wyciągnął nóż i kierując go w stronę ekspedientki zażądał wydania pieniędzy. Kobieta nie posłuchała polecenia bandyty i próbowała stawiać opór. Jednak sprawca złapał ją i zaczął szarpać. Przerażona kobieta otworzyła szufladę kasy. Sprawca zabrał z niej gotówkę w kwocie 60 złotych i opuścił sklep. Ekspedientka natychmiast zadzwoniła na policję, która na miejscu zjawiła się niemal od razu. Jednak sprawca był już daleko. Nie wiadomo w którą stronę się oddalił, czy uciekł pieszo czy korzystał z samochodu. Użyty pies tropiący podjął trop ale stracił go dwie przecznice dalej. Podjęta penetracja terenu także nie przyniosła oczekiwanego rezultatu. Wtedy do akcji wkroczyły służby kryminalne. Prowadzone nieprzerwanie, intensywne czynności, obieg informacji, świetne rozpoznanie osobowe, bieżąca analiza danych, odpowiednie zadaniowanie służb wszystko to przyniosło oczekiwany rezultat – we wtorek tuż przed północą policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum zatrzymali na ulicy Narutowicza sprawcę napadu. Był całkowicie zaskoczony, niczego się nie spodziewał. Miał na sobie także bluzę w której dokonał napadu. Ujawniono przy nim także nóż, którym się posłużył. Zatrzymany mężczyzna ma 21 lat, jest mieszkańcem Tarnowa, bezrobotny, dotychczas nie karany.

Ogloszenie

W toku pracy ze sprawcą policjanci udowodnili mu także dokonanie innego rozboju. We wrześniu zeszłego roku napadł na stację paliw przy ul. Mościckiego w Tarnowie. W sobotnią noc z 18 na 19 września 2010 roku. o godzinie 4:30 wtargnął do pomieszczenia stacji benzynowej, zaatakował 72-letniego pracownika i zabrał z szuflady pieniądze w kwocie 800 złotych. Pracownik próbował bronić mienia, między mężczyznami doszło do przepychanki. Sprawcy jednak udało się uciec zabierając gotówkę. Policja dysponowała rysopisem bandyty, którego wizerunek za zgodą prokuratury został opublikowany w środkach masowego przekazu. Dziś wiemy, że był nim zatrzymany 21-latek, zresztą ubrany w tą samą bluzę co podczas niedzielnego napadu. Zatrzymując go policjanci zapobiegli kolejnemu napadowi, gdyż według posiadanych informacji miał on już planował następny.

Za dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 12 lat. W dniu dzisiejszym zostanie on doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie (gdzie usłyszy zarzuty), z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, July 25, 2024 19:16:28
IP     : 44.210.151.5
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html