Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wyróżnienie dla pań z Woli Rzędzińskiej za... „Siuśpaja”    -   29/8/2011
Siuśpaj nagrodzony
Specjalne wyróżnienie w konkursie „Najlepszy Produkt Ziemi Tarnowskiej” – na wniosek przewodniczącego jury, którym był wicestarosta tarnowski Mirosław Banach - otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich w Woli Rzędzińskiej za przyrządzenie... „Siuśpaja” czyli słodkiego dania z dużą ilością kaszy jęczmiennej i śliwek. - Danie przygotowane przez panie z Woli Rzędzińskiej nie spełniało kryteriów konkursowych, ale postanowiliśmy je wyróżnić za niezwykle oryginalną recepturę przygotowania i powrót do kulinarnych tradycji sprzed lat – tłumaczy wicestarosta Mirosław Banach.

Ogloszenie
>
– Tradycja przyrządzania „siuśpaja” w Woli Rzędzińskiej i okolicach sięga stu lat wstecz – twierdzi przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Woli Rzędzińskiej Wanda Łachut. – To u nas popularne danie wigilijne, ale spożywało się je na różne sposoby. Na przykład latem brało się siuśpaja do żniw. W przerwie w pracy popijało się go mlekiem, dzięki temu siły szybko wracały. Zaletą tej potrawy jest też to, że jest lekkostrawna.

„Siuśpaj” pierwszy raz oficjalnie zaprezentowany został podczas targów zdrowej żywności w Krakowie. Posmakował uczestnikom, zatem panie z Woli Rzędzińskiej postanowiły zgłosić potrawę do konkursów. Wyróżnienie przyznane przez powiat tarnowski jest pierwszą nagrodą za „Siuśpaja”, odebrały ją podczas dożynek powiatowych w Ryglicach.

Przypomnijmy, że konkurs „Najlepszy Produkt Ziemi Tarnowskiej” starostwo organizuje w celu popularyzacji najlepszych produktów turystycznych i żywnościowych z terenu powiatu tarnowskiego.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl