To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wyróżnienie dla pań z Woli Rzędzińskiej za... „Siuśpaja”    -   29/8/2011
Siuśpaj nagrodzony
Specjalne wyróżnienie w konkursie „Najlepszy Produkt Ziemi Tarnowskiej” – na wniosek przewodniczącego jury, którym był wicestarosta tarnowski Mirosław Banach - otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich w Woli Rzędzińskiej za przyrządzenie... „Siuśpaja” czyli słodkiego dania z dużą ilością kaszy jęczmiennej i śliwek. - Danie przygotowane przez panie z Woli Rzędzińskiej nie spełniało kryteriów konkursowych, ale postanowiliśmy je wyróżnić za niezwykle oryginalną recepturę przygotowania i powrót do kulinarnych tradycji sprzed lat – tłumaczy wicestarosta Mirosław Banach.

Ogloszenie
– Tradycja przyrządzania „siuśpaja” w Woli Rzędzińskiej i okolicach sięga stu lat wstecz – twierdzi przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Woli Rzędzińskiej Wanda Łachut. – To u nas popularne danie wigilijne, ale spożywało się je na różne sposoby. Na przykład latem brało się siuśpaja do żniw. W przerwie w pracy popijało się go mlekiem, dzięki temu siły szybko wracały. Zaletą tej potrawy jest też to, że jest lekkostrawna.

„Siuśpaj” pierwszy raz oficjalnie zaprezentowany został podczas targów zdrowej żywności w Krakowie. Posmakował uczestnikom, zatem panie z Woli Rzędzińskiej postanowiły zgłosić potrawę do konkursów. Wyróżnienie przyznane przez powiat tarnowski jest pierwszą nagrodą za „Siuśpaja”, odebrały ją podczas dożynek powiatowych w Ryglicach.

Przypomnijmy, że konkurs „Najlepszy Produkt Ziemi Tarnowskiej” starostwo organizuje w celu popularyzacji najlepszych produktów turystycznych i żywnościowych z terenu powiatu tarnowskiego.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 12:03:36
IP     : 35.172.230.21
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html