To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   "Skrzydlate Spotkanie" po raz 19.   -   22/10/2004
Krajobrazy i miraże – tak zatytułowano 19. już spotkanie z cyklu „Na skrzydłach po drabinie, które rozpocznie się o godz. 10.30 w najbliższą niedzielę , w foyer tarnowskiego teatru. Gośćmi specjalnymi spotkania są – tarnowska poetka Danuta Rybczyńska i artysta rzeźbiarz Paweł Rybczyński.

Ogloszenie
>

Poezje Danuty, oszczędne a zarazem obrazowe w formule, stanowiące wspaniałą przestrzeń dla wyobrażni czytelnika i słuchacza - czytać będą : Bogusława Podstolska-Kras, aktorka tarnowskiej sceny oraz Ryszard Żądło, pasjonat poezji, historii, samochodów i … kapeluszy.
Frazy poezji oplecione zostaną akcentami muzycznymi przez Katarzynę Wronę, grającą na wiolonczeli, Malwinę Kołodziejczyk – na saksofonie oraz pianistów - Klaudię Kuklę i Waldemara Różańskiego.
Całość dopełnią rzeżby artysty Pawła Rybczyńskiego, subtelne i bliskie klasycznego ideału piękna, stanowiące tło dla czytanej poezji oraz korespondujące z ideą cyklu skrzydlatych spotkań.

Spotkanie będzie również promocją najnowszego tomiku poetyckiego pani Danuty, wydawcą którego jest Miejska Biblioteka Publiczna im. J.Słowackiego w Tarnowie, zaś autorem opracowania graficznego i rzeżb, stanowiących ilustrację tomiku – Paweł Rybczyński, prywatnie syn pani Danuty.

Skrzydlate spotkania, których realizatorem jest Stowarzyszenie Na skrzydłach po drabinie i Tarnowski Teatr, są swoistą formą prezentacji pasji artystycznych niepełnosprawnych oraz sprawnych twórców i artystów, którzy sztuką zajmują się z zamiłowania tylko, bądź tworzenie jest ich zawodem. Nie przypadkowo utykające na co dzień problemy związane z integracją, wyrównywania szans, likwidacją barier , czy po prostu wrastania w pejzaż tarnowskiej zdrowej społeczności tej licznej grupy niepełnosprawnych, ubrano w szaty poezji i muzyki. Bo cóż, jak nie frazy czytanej poezji przez tarnowskich aktorów i Przyjaciół różnej profesji i stanów, to dopełniane, to kontrapunktowane dźwiękami muzyki, oddają nastrój zadumy, refleksji, troski, radości czy nadziei. Pozwalają dotknąć drugiego człowieka, poczuć jego bliskość, cieszyć się, sięgać tam, gdzie wzrok nie sięa, być piękniejszym…

Każde ze zrealizowanych już 18 spotkań miało niepowtarzalny klimat.
Ich atmosfera sprawiła, że ci niepełnosprawni i ci zdrowi, sprawni czują się jedną wielką rodziną, nie bojącą przeciwności, odważnie wstępują po drabinie codzienności, by wznieść się poetycko-muzycznie na skrzydłach… i za miesiąc powrócić do Teatru.
Wszystkie slużą jednemu – byśmy dojrzeli w niepełnosprawnych istoty ludzkie, nie lepsze i nie gorsze od zdrowych i sprawnych. Byśmy ich obecność uznali za zwyczajną, tak jak zwyczajne są ludzkie potrzeby miłości, dobra, bliskości, akceptacji…
Tylko tyle, i aż tyle… (KD)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, June 25, 2024 01:43:29
IP     : 44.192.48.196
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html