Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Katolicy wobec głodu w Somalii, Erytrei, Dżibuti i Etiopii...    -   08/9/2011
Diecezja tarnowska pomaga Afryce
Ponad 750 tys. zł zebrano przed kościołami diecezji tarnowskiej na pomoc ludziom głodującym w Afryce. Katastrofalna susza, która nawiedziła kraje tzw. rogu Afryki, a więc mieszkańców Somalii, Erytrei, Dżibuti i Etiopii, osiągnęła najpoważniejszą od dziesięcioleci skalę. Głód i pragnienie zmuszają tysiące ludzi do rozpaczliwego poszukiwania pomocy, także do ucieczki do sąsiednich krajów. Tam w obozach dla uchodźców, np. w Kenii, z powodu stałego ich napływu, pogarszają się warunki żywieniowe i higieniczne. Śmiercią głodową zagrożone są przede wszystkim dzieci.

Ogloszenie

Członkowie Parafialnych Oddziałów Caritas przeprowadzili zbiórkę do puszek w niedzielę, 14 sierpnia.

Pomoc trafi do krajów dotkniętych klęską głodu, gdzie jak informuje Caritas Internationalis przynajmniej 10 milionów osób oczekuje na natychmiastową pomoc. Caritas Polska otrzymała już większość tej sumy, bo 500 tys. zł. Reszta pieniędzy zostanie przekazana tarnowskim misjonarzom, którzy pracują w Afryce.
Caritas Polska wspólnie z Caritas Szwajcaria rozpoczynają projekt doraźnej pomocy dożywiania ludności w południowej Somalii. Działania Caritas skupią się w regionie Merka.
Ten właśnie projekt wsparli wierni diecezji tarnowskiej. -Do mieszkańców Afryki ma dotrzeć pomoc żywnościowa i medyczna. Kolejny raz nasi diecezjanie pokazali, że są solidarni z potrzebującymi. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli głodującym w Afryce – mówi ks. Ryszard Podstołowicz dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Przygotowała Ewa Biedroń – DSI - Diecezjalny Serwis Informacyjny
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl