To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Od słowa do rzeczy - prolog   -   22/10/2004
"Epogeum" - wernisaż wystawy rysunku ucznia tarnowskiego "plastyka" - Macieja Słowika zainaugurował dzisiaj o 19.00 trzydniowy przegląd młodych twórców niezależnych "Od słowa do rzeczy". Podczas tego zupełnie wyjątkowego przeglądu każdy może przynieść dowolny fragment własnej twórczości i zapoznawać z nią uczestników podczas licznych wystaw, koncertów, happeningów. Organizatorzy zapraszają na ten otwarty Przegląd nie tylko zresztą twórców, ale każdego, kto chciałby przeżyć coś naprawdę niecodziennego i niezapomnianego...

Ogloszenie

Pierwszy Przegląd Najlepszych Prac Niezależnych Twórców "Od słowa do rzeczy" to pomysł młodych ludzi, głównie tarnowskich studentów - członków stowarzyszenia "my niezależni". Mają oni już w tym roku na koncie kilka zorganizowanych przez siebie otwartych wystaw w Galerii Ander Pasydż w piwnicach Pasażu Tertila a także w kawiarni "Do rzeczy" przy ul. Rybnej. - Zainteresowanie wśród tworzących na co dzień do szuflady wywołało pomysł zorganizowania całego przeglądu trwającego w Tarnowie kilka dni - przedstawiała nam projekt jakiś czas temu Małgorzata Budzik, główna organizatorka imprezy. - Uznaliśmy, że podołamy takiemu przedsięwzięciu a pomogli nam w tym patroni i sponsorzy - dodawała.
Przegląd realizowany jest w ramach programu Make a Connection – Przyłącz się! realizowanego przez NOKIA oraz Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

Poza wernisazem M.Słowika już dziś w BWA Galerii Miejskiej Ander Pasydż prezentowano wystawę Tod Robot. To bohater niezależnego i undergroundowego komiksu tworzonego przez dwójkę tarnowskich studentów: Jakuba Słowika i Łukasza Borowieckiego.
W drugim dniu przeglądu /23 X/ organizatorzy zaplanowali spotkania w różnych punktach miasta: przy ul. Wałowej, na placu Sobieskiego, pl. Kazimierza, pl. Katedralnym, Bramie Pilźnieńskiej, Wałowej, pl. Kazimierza, pl. Katedralnym, w Rynku. Początek o godz. 13.00. Wieczorem zapraszani jesteśmy na wernisaż słowa pisanego od słowa do rzeczy. Idea wernisażu słowa polega na umieszczaniu swojej twórczości na ścianach, planszach, może to uczynić każdy kto pisze; mogą być to powieszone kartki z tekstem, jak i kompozycje tekstów z różnymi przedmiotami (performance), liczy się twórcza inwencja. Wernisaż słowa w Piwnicach Pasażu Tertila zostanie poprzedzony happeningiem propagującym niezależną twórczość artystyczną: przejdź od słowa oraz parada art nuwo. W nocy zagra w "Ander Pasydż" zespół Miss Niqorette.

Inauguracja i kulminacja przeglądu zarazem odbędzie się w niedzielę /24X/ w kawiarni Do rzeczy: o sztuce wieczorową porą. Zdarzenie to jest połączeniem wernisażu fotografii, plastyki, tekstu, komiksu. Program wieczoru zakłada przede wszystkim spotkanie z zaproszonymi Gośćmi, m.in. poetą Romanem Misiewiczem. Istotnym wydarzeniem będzie prezentacja wydanego w ramach programu tomiku: obiekty wierszopodobne, stanowiącego zbiór tekstów literackich, grafik, fotografii oraz komiksów prezentowanych na wernisażach.

Jedno jest pewne - czeka nas pełen niecodziennych wrażeń kulturalnych weekend w Tarnowie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, May 21, 2024 10:04:06
IP     : 3.215.16.238
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html