To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Chris Farlowe w Tarnowie !   -   22/10/2004
W listopadzie w Polsce gościł będzie Chris Farlowe z brytyjską grupą Norman Beaker Band. 11 listopada o godz. 19.00 legendarny wokalista Colosseum i Atomic Rooster wystąpi w Tarnowskim Teatrze ! Jako support zagra szczecińska formacja Free Blues Band obchodząca swoje 25- lecie. Farlowe przybywa do Polski na zaproszenie lidera tej formacji - Andrzeja Malcherka.

Ogloszenie

Bilety na koncert - w cenie 20 zł (szkolne i grupowe) oraz 30 zł - indywidualne rozprowadza TCK (Rynek 5), Salon Muzyczny MAESTRO (pl.Kazimierza) oraz Teatr im. L.Solskiego.

Chris Farlowe - właśc. John Henry Deighton. ur. 13.10.1940 r. w Londynie. Długa kariera Farlowe'a rozpoczęła się w latach pięćdziesiątych w okresie zafascynowania stylem skifflowym, kiedy to John Henry Skiffle Group zajęła pierwsze miejsce w krajowym konkursie grup skifflowych. Farlowe założył wówczas zespół Thunderbirds, który do roku 1962 był formacją półprofesjonalną.

W roku 1962 grupa wyjechała na miesięczny kontrakt do Frankfurtu w Niemczech, gdzie Farlowe poznał Rika Gunnella, właściciela londyńskich klubów Ram Jam i Flamingo i szybko stał się podporą lokalnych kręgów R&B. Również w 1962 roku nagrał debiutancki singel "Air Travel" utrzymany w stylu pop, ale sukces komercyjny przyszedł dopiero w roku 1966, gdy jego wersja piosenki Rolling Stonesów "Out Of Time", wyprodukowana przez Micka Jaggera, zawędrowała na szczyty angielskich list przebojów. Potem Farlowe nagrał kilka mniejszych przebojów, w tym "Ride On Baby" (1966) i "Handbags And Gladrags" (1967) oraz garść albumów pop-soulowych, których zagmatwana linia melodyczna nie odpowiadała jednak odbiorcom. Farlowe wraz z grupą Thunderbirds, w skład której w latach 1964- -1967 wchodzili Albert Lee (gitara), Dave Greenslade (organy), Bugs Waddell (gitara basowa), Ian Hague (instrumenty perkusyjne) i Jerry Temple (bębenki conga), należeli do czołówki muzyków kręgu R&B w Wielkiej Brytanii, choć do nagrań studyjnych coraz częściej zapraszano muzyków sesyjnych.

W 1968 roku skład zespołu ograniczono do Farlowe'a, Lee, Pete'a Solley (instrumenty klawiszowe) i Carla Palmera (instrumenty perkusyjne). Dwa lata później Farlowe założył nową grupę - Hill, której jedyny album From Here To Mama Rosa okazał się komercyjnym niepowodzeniem. Farlowe dołączył, wraz z byłym członkiem Thunderbirds, Greenslade'm, do legendarnej jazz-rockowej grupy Colosseum, która rozpadła się w 1971 roku.

Farlowe przez krótki czas grał z Atomic Rooster, a później porzucił muzykę i zajął się gromadzeniem wojskowych i faszystowskich pamiątek. Na rynku muzycznym pojawił się ponownie w 1975 roku albumem The Chris Farlowe Band- Live, ale nie udało mu się znaleźć odpowiedniego miejsca dla swego mocnego, charakterystycznego głosu. Rezultatem sporadycznych występów w latach osiemdziesiątych z Jimmy Page'm były wspaniale przyjęte Out Of The Blue i Born Again, stanowiące dowód niemalejącego talentu wokalisty, obdarzonego niezwykłym głosem . Obecnie wrócil na muzyczny rynek i estradę razem z zespołem Norman Beaker Banym, wykonując elektrycznego rythm&blues'a na najwyższym światowym poziomie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, May 21, 2024 10:28:13
IP     : 3.215.16.238
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html