Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Monarchiści w Nowym Sączu    -   14/9/2011
Zjazd Konfederacji Spiskiej
17 września o godz. 16:00 w restauracji „Panorama” w Nowym Sączu odbędzie się zjazd Konfederacji Spiskiej, monarchistycznego ruchu zawiązanego 17 września 2006 roku na zamku w Starej Lubovni (obecnie Słowacja). Konfederacja Spiska jest związkiem obywateli, która za cel stawia sobie restytucję monarchii w Polsce w oparciu o dawne prawa. „Staramy się czerpać ze wspaniałej tradycji Rzeczpospolitej i jej najważniejszych osiągnięć w dziedzinie państwowotwórczej” - czytamy na stronie internetowej.

Ogloszenie
>

”Zawiązując 17 września 2006 roku Konfederację Spiską za cel postawiliśmy sobie przywrócić do życia to co przemocą zniszczył w Polsce sojusz Trzech Czarnych Orłów. Chcemy Polski wielkiej i nowoczesnej, chcemy aby wolność i swobody obywatelskie były najważniejszym prawem naszej ojczyzny.
Chcemy państwa sprawiedliwego i uczciwego, które nie ogranicza inicjatywy obywatelskiej. Chcemy powrotu do tradycji polskiej, aby to wszystko co było dumą I Rzeczpospolitej wróciło do świadomości polaków. Chcemy Polski gdzie prawa są sprawiedliwe i egzekwowane.
Chcemy wrócić do ustroju monarchistycznego, bo w królu widzimy ojca narodu, strażnika prawa i tradycji. (...)”
- pisze na stronie www.konfederacjaspiska.pl Adam Orzechowski, jeden z głównych inicjatorów powstania Konfederacji Spiskiej.

Przypomnijmy że Konfederacja Spiska została zawiązana 17 września 2006 roku na zamku w Starej Lubowni. Celem konfederacji jest krzewienie idei monarchistycznej, urzeczywistnienie postanowień Konstytucji 3. maja z 1791 roku a w szczególności poprzez realizację art. VII – doprowadzenie do Koronacji Królewskiej prawowitego następcę tronu. Współpraca ze stowarzyszeniami, środowiskami, krajowymi i zagranicznymi realizującymi podobne cele.
Z kolei w styczniu 2007 roku doszło do zebrania organizacyjnego Konfederacji Spiskiej Regionu Tarnowskiego.
W obu tych wydarzeniach brał czynny udział niżej podpisany. Akt zawiązania Konfederacji dokumentują na naszym portalu multimedia.
M. Poświatowski
Zobacz także :
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(15-09-2011) ja :
czy Jego Wysokość Książę Czesak I jest Członkiem Założycielem Konfederacji????

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2011) Ewa :
Już sobie wyobrażam tę zapowiedź marszałka połączonych izb parlamentu związaną z wejściem króla na salę obrad. Panie i panowie KRÓL PÓŁŚWIATEK pierwszy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2011) Król Półświatek :
Wiesławie, od kiedy zmieniłeś imię na Ewa :) MP

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2011) do powyżej :
Tow. Wiesław już chwilę nie żyje drogi Półświatku. Zapomniałeś?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl