To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   Mizeria inwestycyjna Tarnowa ...   -   23/10/2004
Po raz kolejny dwutygodnik "Wspólnota Samorządowa" zamieścił ranking miast pod kątem wydatków na inwestycje, w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Jak zaznacza redakcja, w rankingu uwzględniono przede wszystkim te inwestycje samorządowe, które mają wpływ na rozwój infrastruktury technicznej. Jak wypada na tym tle Tarnów? W grupie miast-powiatów grodzkich zajmuje jedno z ostatnich miejsc: 43. na 47.

Ogloszenie
>

Na jednego mieszkańca kwota wydana na inwestycje wynosi 92,43 zł. Dotyczy to lat 2001-2003. Najgorszy pod tym względem jest Bytom, najlepszy Sopot. Lider rankingu wydaje na inwestycje prawie pięć razy więcej od Tarnowa.

Nowy Sącz, z którym rywalizuje po cichu Tarnów w Małopolsce, zajął 22. pozycję. Tarnów przegrał m. in. z Przemyślem i Krosnem z sąsiedniego Podkarpacia, a także z miastami z uważanej za zapóźnioną gospodarczo "ściany wschodniej": Chełmem, Zamościem, Białą Podlaską.

Analiza zamieszczonej tabeli pozwala przypuszczać, że liczba mieszkańców w miastach nie miała istotnego wpływu na ostateczną klasyfikację.

Rok wcześniej, gdy brano pod uwagę okres 2000-2002, Tarnów sklasyfikowany był na 44. miejscu. (ziob)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, June 17, 2024 04:09:30
IP     : 3.236.83.154
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html