Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   U. Augustyn: przymus posyłania sześciolatków do szkół „jest dobry”    -   16/9/2011
„Sześciolatki” w Sejmie
Dziś, w piątek, w godzinach wieczornych podczas ostatniego posiedzenia Sejmu tej kadencji, odbędzie się głosowanie nad wnioskiem PiS, aby dalej procedować obywatelski projekt o systemie oświaty, cofający reformę edukacji w wyniku której m.in. objęto przymusem posyłania do szkół dzieci sześcioletnie. Przypomnijmy, że pod tym obywatelskim projektem, wskutek akcji „Ratuj maluchy!” podpisało się grubo ponad 300 tysięcy Polaków, a nawet trzy czwarte społeczeństwa jest przeciwne niesławnej, edukacyjnej reformie wprowadzonej przez PO. Jednak forsująca przed laty ten projekt (patrz nagrania na naszym portalu) tarnowska posłanka Urszula Augustyn powiedziała PAP, że jej ugrupowanie uważa, iż obowiązująca ustawa „jest dobra”...

Ogloszenie
>

Mimo to, w gorącym przedwyborczym okresie, żadne ugrupowanie, także Platforma Obywatelska, nie chce narazić się rodzicom i wszystkie kluby poselskie opowiadają się za skierowaniem – mimo zastrzeżeń - obywatelskiego projektu do dalszej dyskusji i prac. Tym jednak zajmować się będzie już sejm nowej kadencji – z niewiadomym skutkiem. W przeszłości zdarzało się już, że mimo pozoru skierowywania do Sejmu obywatelskiego projektu ustawy, był on jednak, siłami Platformy Obywatelskiej, „wyrzucany do kosza”. Tak było w przypadku obywatelskiego projektu ustawy zakazującej zabijania nienarodzonych dzieci. Posłom PO, którzy wyłamali się z zarządzonej wówczas „dyscypliny klubowej” i zagłosowali „za życiem”, zagroziły 1000-złotowe kary – był to klasyczny przykład „łamania sumień”. Przeciwko ochronie życia nienarodzonych głosowała wówczas m.in. deklarująca się jako osoba wierząca, była dziennikarka diecezjalnego radia, U. Augustyn.

Dodajmy, że obywatelski projekt ustawy likwidującej „sześciolatkowy przymus” zakłada również m.in. objęcie subwencją oświatową także wychowania przedszkolnego (od tego roku objęto obowiązkiem przedszkolnym dzieci pięcioletnie).
Tymczasem w tym roku „dobrowolnie” swoje sześcioletnie dzieci posłał niewielki odsetek rodziców. Jak donosiły niezależne media, w wielu przypadkach „poprawiano” statystyki np. likwidując oddziały przedszkolne i zmuszając tym samym do posłania dzieci do nieprzygotowanej częstokroć do tego szkoły (także w wymiarze niewłaściwego programu edukacyjnego). W Tarnowie, podobnie jak i w innych miastach dochodziło do sytuacji, w której rodzice „z płaczem” prosili o przyjęcie ich sześcioletniego dziecka do przedszkola już w kilka dni po podjęciu nauki w szkole.
W ostatnich dniach pod naciskiem opinii publicznej „spuszczać z tonu” zaczyna również Minister Edukacji – w przyszłym roku obowiązkowo do szkoły mogłyby pójść tylko te sześcioletnie dzieci, które urodziły się do końca sierpnia 2006.

Jednocześnie w mediach i na ulicach szeroko i negatywnie komentuje się wprowadzoną w wielu miastach Polski dodatkową odpłatność za przedszkola (za pozostawienie dziecka w placówce dłużej niż pięć godzin). W praktyce początkiem października może okazać się, że bardzo wielu rodziców będzie musiało zapłacić nawet 2/3 więcej niż dotychczas. Tego nadwątlone domowe budżety mogą nie wytrzymać.
Dodajmy, że możliwość wprowadzenia takiej odpłatności przez samorządy za wszystko co przekracza pięciogodzinną „podstawę programową”, zagwarantowała znowelizowana ustawa, zgodnie poparta przez wszystkie parlamentarne ugrupowania. Jak pisaliśmy, samorządy – wobec realizacji unijnych inwestycji – szukają brakujących im pieniędzy i masowo wprowadzają taką odpłatność. Przedszkola są bowiem finansowane z ich środków (i środków rodziców), nie zaś z budżetu państwa.
Wobec powyższego w czwartek prezes PiS Jarosław Kaczyński ogłosił, że Sejm popełnił błąd uchwalając ustawę pozwalającą na podwyższanie opłat za przedszkola. Prawo i Sprawiedliwość złożyło więc projekt zmian w systemie oświaty. Jednakże marszałek Grzegorz Schetyna (PO) oświadczył, iż projektem tym na dzisiejszym, piątkowym posiedzeniu Sejm nie będzie się zajmował, ponieważ w jego uzasadnieniu „brak jest określenia skutków finansowych”.

W tym roku po raz pierwszy przyrost naturalny spadł w Polsce poniżej zera. Tymczasem system emerytalny znajduje się w stanie przedagonalnym – już teraz rząd PO łata dziury środkami z funduszu rezerwy demograficznej, który miał zostać uruchomiony dopiero w nadchodzących latach, gdy proporcje między Polakami pracującymi, a tymi w wieku emerytalnym, staną się bardzo niekorzystne, drastycznie zwiększając obciążenie budżetu państwa. Tymczasem nawet z ekonomicznego punktu widzenia, w długofalowej perspektywie dzieci stanowią dla „państwa” znakomitą inwestycję, gwarantując przy tym zastępowalność pokoleń. Cywilizacyjna przyszłość należy do tych krajów, które potrafią umiejętnie kształtować politykę prorodzinną. Inni zaczynają to powoli rozumieć. My jeszcze nie...
M. Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 38)Dodaj komentarz
(16-09-2011) Tomasz Stelmach :
Widać że pani poseł nie orientuje sie specjalnie w działniach pani minister z tej samej "modernizujacej" partii vide : http://fakty.interia.pl/raport /szesciolatki_do_szkoly/news/m inister-hall-zmienia-zdanie-w-sprawie-szesciolatkow,1695723,5458

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2011) anji :
Państwo się wypięło na rodziny to skąd będą dzieci. Ocknęli sie dopiero teraz?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2011) do anji :
Bzdury, co znaczy, że Państwo nie wpłyneło na rodziny ? Państwo ma mnie zmusić ? Ma za darmo dawać mieszkania, żey hipoteka nie była środkiem antykoncepcyjnym jak to jeden błazen powiedział ? chciałbym wiedzieć jak Państwo ma wpływać na małżeństwa ?? Jak ? Tylko bez utopii proszę i pustych frazesów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2011) do powyżej :
Z kretynami się nie dyskutuje, a Ty swoim "tekstem" za przeproszeniem nie pozostawiłeś wątpliwości ile wart jest Twój umysł.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2011) przyjmą Cię do Radia? :
Głosowałaś kiedyś za in vitro,zapominając że byłaś dzienniarką katolickiego radia- a to zobowiazuje.Przegrasz te wybory, to pewne,bo miejscowy lud Ci to zapamietał.Co zrobisz, prosta dziewucho, jak Cię w RDN już nie będą chcieli? Trzeba o tym było myśleć, kiedy był na to czas...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2011) matka :
To,że głosowała za in vitro, to się chwali. Ale przymus co do sposobu wychowywania i kształcenia dzieci-to HAŃBA! Podobno system totalitarny mamy za sobą. Utopia, bo mimo 3/4 społeczeństwa na przeciw nic się nie robi żeby tego bubla legislacyjnego zlikwidować. A tak nawiasem mówiąc / pisząc zanim wprowadzono tak idiotyczny przepis (5-latki do szkoły) wystarczy trochę poczytać na temat psychologii rozwoju, skonsultowac z ludźmi,którzy naprawdę czuja temat,a nie tylko im się wydaję,że wiedzą coś na ten temat,bo kiedyś byli nauczycielami,albo mieli dziecko. Na tej zasadzie każdy kto miał zawał serca powinien być kardiologiem?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2011) ja :
Takim samym genialnym pomysłem było wprowadzenie gimnazjów. Efekty widać...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2011) Wybory :
Tej pani juz dziekujemy, A jak głosowłą za swietem trzech Króli? co nie pamieta? a jak było na wycieczce w Warszawie z dziecmi z podstawówki gdzie pracowała? Może sonbie przypomni?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2011) franek :
Wiecej takich posłów jak Augustynowa i katastrofa nieunikniona

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2011) Tylko on! :
Jeśli idzie o Augustynów, to tylko Paweł AUGUSTYN ma realne szanse w wyborach.Po pierwsze nie jest - panu Bogu niech będą dzięki-spokrewniony z Urszulą A..Po drugie to człowiek niezalezny finansowo.Nie idzie więc do Senatu, by się tam dorobić.Po trzecie- nie jest "spadochroniarzem", jest z tych stron.I zna je znakomicie.Wiatr przeminie z wiatrem, Kosiniak bywa tu raz na cztery lata. Augustyn jest tu zawsze.I wreszciew ma cos konkretnego do powiedzenia:równe prawo dla wszystkich to nie tylko hasło z jego plakatów.On pisze w ulotce o przypadku, gdy karze sie w pośpiechu bezrobotnego za kradzież konserwy wartej 3,50 złotych. A zamiata pod dywan wielomilonowe afery, jak ta hazardowa. Równe prawo dla wszystkich! Jak w USA, gdzie znany rezyser nie może wrócić, bo zostałby aresztowany. Mimo, zze z nieletnia zabawiał,się 30 lat temu.I mimo że jest sławny, bogaty i ustosunkowany... A ui nas- jak jest?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2011) do tylko on :
a czy czasem nie umknął ci jeszcze jeden kandydat do senatu? pewnie dlatego ze jest najleprzym kandydatem - ROMAN CIEPIELA !!! jest z naszego miasta, dziala dla Tarnowa i jest w tym najskuteczniejszym ze wszystkich kandydatów na senatora wiec dla mnie sprawa jest prosta ma mój głos

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2011) wyborca :
Na tym zdjęciu ma opadniętą szczękę. Dlaczego?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-09-2011) myszka :
Zapraszam do szkoły nr.9,gdzie 6-cio latki muszą przedzierać się przez szatnię klas 4-6.Dzieci z 1 klasy mają lekcje w różnych salach.Lekcje też odbywają się częściowo na piętrze wsród starszych klas,nie ma tam też możliwości skorzystania z toalety-bo jest przystosowana dla starszych dzieci.Mydło i ręcznik -owszem ,ale w klasie,gdzie nie ma umywalki.A miało być tak pięknie : (

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-09-2011) tarnowiak :
A Ścigałę kto wybrał na Prezydenta. Próżne teraz wasze narzekania.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-09-2011) tylko Augustyn :
Tylko Augustyn.Pod jednym warunkiem: że jest to Paweł, Augustyn. Tylko on.Żaden inny Ciepiela, Kosiniak czy...jak mu tam?- ten który przeminie z wiatrem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-09-2011) tylko Augustyn :
Tylko Augustyn.Pod jednym warunkiem: że jest to Paweł, Augustyn. Tylko on.Żaden inny Ciepiela, Kosiniak czy...jak mu tam?- ten który przeminie z wiatrem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-09-2011) Dociekliwy :
Nie poseł augusty powie co zrobiła przed poselstwem, czym sie wykazała? jaka instytucją zarzadzała ? Żeby coś zrobić w Sejmie trzeba miec doswiadczenie no i wiedze rozległą. Niestety Tej Pani nie widze w Sejmie , sa inni lepsi kandydaci. ma nadzieję że ten biedny Naród Polski zmadrzeje i nie da sie nabrac po raz drugi głosujac na Platforme.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-09-2011) do; tarnowiak :
Tak to jest jak ludzie głosuja na marzenia i cuda. A co mysleliscie że Scigała jak go wybierzecie to Wam do kieszeni sypnie kase? Nic bardziej błędnego, na zapadłej gminie lepsze drogisa , asfalty chłopom do pół ornych wójtowie porobili a w Tarnowie co? dziury w jezdni że kołomozna urwac, po 1,5 roku asfalty sie sypia , chdniki zapadają, przykładów mozna by mnożyc. Niestety obecny prezydent nie jest dobrym gospodarzem,

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-09-2011) KArol :
Aż miło poczytać. Czyżby Naród odzyskiwał pamięć??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-09-2011) Do wszystkich :
Jest jescze czas na pożądna lekturę biografii kandydatów do Sejmu i Senatu, jest czas by przemyślec na kogo warto oddac swój jedyny głos. Myślę że sa takie tryz obszary wokół których możemy oceniac kandydatów: 1. czy dotychczas wskutek działania lub pracy kandydata dobro społeczne nie ucierpiało /czytaj czy cos z tego dobra po prostu sobie nie przywłaszczył, nawet wieśc tzw, gminna jest tu na miejscu/. 2. Co osiagnnął w swoim zyciu, co zrobił, co zbudował /oczywiście nie tylko w sensie własnego lokum/. 3. Co zamierza zrobic i czy ma wogule kopetencjie i wiedze do takie parlamentarnej pracy. Czy trudno odpowiedziec na takie pytania wobec kandydatwó? racze nie , po prostu troche checi i mamy posłów i senatorów na miano Kochanej Rzeczypospolitej XXII wieku. wierze w madrość i przenikliwość naszego narodu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-09-2011) wybor :
e tam , ale była m.in Interpelacja w sprawie upowszechnienia gry na fleciku polskim wśród dzieci i młodzieży , a wy się czepiacie pani poseł ,generalnie polecam sejm.gov.pl/poslowie/posel.htm l - posprawdzajcie sobie jak nasi wybitni się orobili i czy się czegoś dorobili niezależnie od opcji politycznej

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-09-2011) Zagubiony :
Kiedy pani Augustyn mijała się z prawdą ? Dając świadectwo domowego Kościoła, autoryzując swoje audycje jako dziennikarka radia katolickiego czy dając świadectwo swoich przekonań jako posłanka PO? Świadectwa jej zaprzeczają sobie zatem jakie jest prawdziwe oblicze pani posłanki?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-09-2011) luki :
Tą wypowiedzią pani Augustyn już totalnie zniechęciła mnie do lokalnej PO. Głos oddam na konkurencję.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-09-2011) 2historyk :
-09-2011) historyk : na stronie o kandydatach do Sejmu iS enatu jest taki wpis; Dzisiaj jest rocznica 17 września 1939roku.Na stronie internetowej Kuriera Dabrowskiego-powyżej-jest zdjęcie kandydatki na posła Marii Gdowskiej,po kliknięciu na zdjęcie pojawia się notka o kandydatce,ale-CO NAJWAŻNIEJSZE-jest przekierowanie na stronę internetową poświęconą oficerowi z regionu tarnowskiego/przed 1939r/ zamordowanemu w Katyniu i kartka wysłana przez Niego-jako ostatnia wiadomość- ze Starobielska z dnia 29 XI 1939r. Zadumajmy się na chwilę nad tragizmem tamtych czasów i zawiłościami historii.Niech nauczyciele przypomną w szczególności młodzieży o tym czasie. Żadnego nauczyciela to nie zainteresowało.Jak prasa,radio,tv -to wszyscy prężą pierś,są obecni,wypowiadają się tylko słusznie.Kamery znikają-cisza.Do następnego przyjazdu tv.Jak ci nauczyciele tą młodzież wychowają,co im przekażą...Żal serce ściska.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-09-2011) mama maluszka :
Tymczasem nawet z ekonomicznego punktu widzenia, w długofalowej perspektywie dzieci stanowią dla „państwa” znakomitą inwestycję, gwarantując przy tym zastępowalność pokoleń. Cywilizacyjna przyszłość należy do tych krajów, które potrafią umiejętnie kształtować politykę prorodzinną. Inni zaczynają to powoli rozumieć. My jeszcze nie... My jeszcze nie... My jeszcze nie... My jeszcze nie... My jeszcze nie... My jeszcze nie... tyle w temacie ......

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-09-2011) Hela :
Platforma oraz jej gwiazdy z Tarnowa NEVER AGAIN, ci ludzie nie wiedzą, o czym mówią, najlepszy jest A. Grad szukający inwestora dla stoczni w ... Internecie! żałosny dyletant! oraz "senator" Ciepiela, który powinien wziąć przynajmniej miesięczny urlop na czas kampanii wyborczej, a nie wykorzystywać stanowisko do darmowej reklamy. To są właśnie "pełowskie" standardy...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-09-2011) aga :
U.Augustyn kompletne zero! Wstyd i hańba!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-09-2011) RODZIC :
SP 19 JEST PRZYGOTOWANA NA 6 LATKI I NIE JEST TAM CIASNO TO MA BYĆ ZLIKWIDOWANA BO ZA DROGA . GDIE TU LOGIKA PANI POSEŁ? PROSZSIĘ WSTAWIĆ W OBRONIE SZKOŁY KTÓRA JEST ZGODNA Z WYMOGAMI MINISTERIALNYMI !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-09-2011) Przemek :
Mam nadzieję, że ta idiotka nie wejdzie więcej do Sejmu. A swoich córek i tak nie poślę tak wcześnie do szkoły.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-09-2011) ki :
A która to ta sz 9 ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-09-2011) jest nadzieja :
Kochani wyborcy, jest nadzieja że ta pani nie wejdzie do Sejmu, musicie tylko "docenić" jej dziłania i głosowac na ludzi z drugiej dziesiątki, namawiam serdecznie , tylko wtedy cos sie zmieni.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-09-2011) wyborca :
Nastąpią zmiany, wówczas gdy PO przegra wybory. Mam nadzieję, że się tak stanie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-09-2011) OK :
a PIS to coś lepszego? Żenada.Ich metody walki o stołki,zakłamanie...Wtedy dopiero będzie się działo....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-09-2011) OK :
Zmiany nastąpią-tylko,że na gorsze.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-09-2011) proszę Pani :
w tym roku chciałam się starać o zasiłek rodzinny - przekroczenie moje wynosi ok 2,47 zł - nie dostanę moje pytanie czy znowu jak zawsze szybka ustawa bez zastanowienia się ze strony PO , dlaczego progi do zasiłku nie podniosły się od kilku lat jeżeli wszystko wzrosło renty , gazy prądy księżki a właśnie jedna książka do jezyka to koszt 120 zł a my dostajemy 100zł jako dodatek do szkoły - dokąd będziecie z na kpić

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-09-2011) ckkdwvgwny :
uafxfjoubsofu, sjwnymruif

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-09-2011) izjjfreohw :
gdahejoubsofu, http://www.hhpjnsrsff.com yornwdqejc

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-10-2011) zatroskana :
no i Torbencja przeszła!! i dalej będzie nam bruździć na nasze maluchy! ... i co my biedni mamy zrobić by cofnąć te idiotyzmy związane z posłaniem 6 latków do szkoły?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl